hem normal hem de sezeryan ile doğum yapmış bir anneyim

Başlatan BANU, 12 Mart , 2008, 20:07:22

« önceki - sonraki »

BANU

merhaba arkadaşlar benim 9 yaşında normal olarak doğurduğum bir kızım ve 9 aylık sezeryanla doğurduğum bir oğlum var ikisindede farklı tecrübeler edindim ve kafamda bir çok soru vardı çok şükür ikisinide sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdim bu yüzden eğer isterseniz sizlerle durumuzu paylaşabilirim  Allah'ım hepinizin bebeklerini bağışlasın  Antalya dan Banu :wave:

handan

merhaba canım
hangisi daha iyi? yani 3. senin tercihinde olsa hangisini  tercih ederdin?
ayrıntılarıyla anlatırsan sevinirim

mavili

sezeryanın acısımı normal dogum sancısımı diye sorsam ayrıca dogum sonu kiloları normal dogumlamı yoksa sezeryanlamı kolay verilir desem ayrıca kabızlık sezeryandan sonra yaşanan ciddi bir problemmi ve göbek kalıyormu yardımcı olurmusun :k06:

BANU

merhaba :-* kusura bakmayın :honk: bir türlü fırsat bulup yanıtlayamadım şimdi biraz elimden geldiğince anlatayım :love9:tercih etme şansım olsaydı tabi ki normal doğum yapmak isterdim ama üçüncüyü doğurmak istemiyorum güzel Allah'ım olmayanlara versin herkes tatsın bu duyguyu inşallah zaten doğurucak olsaydımda mecbur sezeryan olurdum
benim şimdi 9 yaşında olan kızımı normal doğum yaparak dünyaya getirdim benim salı günü bakşamı sancım ilk önce 45 dakika arayla sabha karşı 4-5 dakikaya düşen arayla devam etti inanın eşim  agustos ayıydı balkonda yatıyorduk sancı çektiğimi hissetmedi ta ki sabah 8 olunca ben söyledim 17 agustos depreminden 6 gün önce o çooooooooook sıcak günde hatta güneş tutulduğu an dı doğum yaptım neyse neden sancımı kocam bile farketmedi diye soracak olursanız bunu cevabını daha sonra yazayım heyecanlı olsun (çok kötüyüm de mi)kısa keseyim öğleden sonra hastaneye gittik yarım saate kalmadan doğum yaptım
:binkybaby:oğluşumuda son güne kadar herşey normaldi 7 haziran günü son kontrollerden birtanesiydi doktor bebeğin dönemediğini makattan geleceğini sezeryanı tavsiye ettiğini söyledi ve ertesi gün sezeryanla doğum yaptım doğumda doktor çok önemli bence ertesi günde kayısı suyu hoşafı çok tüketirsen hemen tuvalete çıkıyorsun ve yürüyüşü de hemen yaparsan problem yaşamıyorsun kabız olmamak gerekiyor sezeryanda göbek daha çok kalıyor  ne olursa olsun boğazı tutmak gerekiyor şu an da ben birazcıcık kilo problemi yaşıyorum canlar daha anlatıcak çok şey var şimdilik bu kadar   şunu bilinki iki şekilde ki doğum da müthiş eğer normal doğum yapabiliyorsanız mutlaka ilk tercih bu olsun veeee sonuç kucağınıza yavrunuzu alıyorsunuz o an tarif edilemez bi duygu ...Allah'ım isteyen herkesi o ana kavuştursun. :love9:hoşçakalın :wave:

mavili

sagol teşekkürler canım çevreden duydugum kadarıyla ikisinde de göbek kalıp kalmama problemi kişinin yemesi ile alakalıymış  dedigin gibi kabız olmamak gerekiyor Allah hayırlı kolay dogumlar nasip etsin korkmaya başladım şuana dek böyle bişey hissetmemiştim ama yeni yeni farkediyorumki yavaş yavaş korkuyorum ben daha çok var üstelik

sende yeni  dogum yapmışsın sayılır ogluşun 9 aylıkmış kaç kilo almıştın toplamında gerçi bebek dogup kucagına saglıklı birşekilde alınca gerisini pek düşünmüyor insan o an Allah tüm hamişleri sag salim bebişlerine kavuştursun

kızının ve oglunun isimleri neler ?

BANU

mavili seninle daha önce yazışmıştık  o zaman ismimi umuylu olrak kullanıyordum şimdi kendi adımı kullanıyorum kusura bakma sen adını söylemiştin ben unuttum kaç aylık hamilesin şimdi?  doğum normalmi bekleniyordu?     bebeğin sanırım kızdı ,sen ismini ne düşünüyorsun ?
Benim kızımın adı Aleyna oğlumun adı (ünal  sorma?)  ARDA hoşçakal... :wave:

mavili

benim adım selma canım  23 haftalık yani 5.5. aylık hamileyim dogum hakkında doktorum henüz bişey söylemedi erken oldugu için dogumum agustosta inşallah daha çok var yani  evet kızım olacak ama isim konusunda hala karar veremedim ne koysam bilemiyorum çok büyük bir sorumluluk ömür boyu taşıyacagı bir isim seçmek KURANDAda geçsin anlamı da güzel olsun istiyorum çünkü isime çekerlermiş diye duymuştum

seninkilerin isimleri çok güzel maşallah almina ismi biraz agır basıyor şimdilik bakalım hayırlısı tanıştıgıma çok sevindim çok teşekkür ederim kendine iyi bak kzını ve ogluşunu öpüyorum  :k06: :k06: :k06: :k06:

BANU

Selmacığım inşallah sağ salim kucağına bebişini alırsın isim konusu bir an da çözülür ben kızım da 9 ay başka isimler buldum doğurdum 3 gün isimsiz geçti ablam hastanede yanımdaydı (kızım sarılık olarak dünyaya gelmişti  hastanedeydik) ve aleyna koy dedi bi an da adı aleyna oldu arda ismini de ablası koydu Almina nın anlamı nedir? merak ettim

mavili

almina   mina dagındaki kutsal kırmızı çiçegin adıymış canım

duokca

selmacıgım merhaba ben duygu NASILSIN CANIM.DAHA DOGUMUNA  COK VAR CANIM AMA EMINIM COK HEYECANLISINDIR.BENDE OYLEYDI VALLA.DOGUMDAN COK KORKUYORDUM.KENDI ISTEGIMLE SEZERYAN OLDUM NORMAL DOGUMUN SANCISINDAN VE DIKISLERDEN KORKTUGUM ICIN.BIRAZ CESARETSIZIMDE....HERKESTE FARKLIDIR DOGUM SONRASI ACILAR AMA BENDE OYLE ACILAR OLMADI.BIRKAC GUN ICINDE KALKIP GEZDIM INAN.COK RAHATTIM.KABIZLIKTA YASAMADIM BOL BOL UZUM SUYU VE NAR SUYU ICTIGIM ICIN BOYLE SORUN OLMADI.ISIM KONUSUNDA TUANA NASIL SENCE CANIM AYRICA KURANDADA GECIYOR

mavili

evet tuana da çok güzel isim ve anlamı da çok güzel bu elimin altında dursun dedigim birkaç isimden biri teşekkür ederim canım sagol bende sezeryan düşünmeye başladım aslında normal dogumdan gerçekten korkuyorum doktor ne derse o olur diyorum ama bana fikrimi sorarsa tercihim sezeryan olacak biliyorum herşeyin iyisi normal olanıdır ama kendimi çok korkak buluyorum annemin dogumları hep çok zor geçmiş en sonuncuyu da sezeryan olmuştu ve tekrar dogurma imkanım olsaydı sezeryan olurdum dedi normal yaptıgı dogumların acısı seneler sonra sistosel olarak kendini gösterdi ve bir ameliyat da onun için oldu normal dogum esnasında atılan dikişler ve vajende meydana gelen deformasyonda işin cabası yani sezeryan demem için kendimce haklı birçok nedenim var kızım saglıklı dogsun da ben onun için herşeye razıyımm

dogumuma daha çok var ya günler zor geçiyor ve çok sabırsızım biran önce agustos gelsin istiyorum

mesude

bencede ılk tercıh normal dogum olmalı daha saglıklı ya ben sezeryan oldum bebegım hazneye dusmus afedersınız kakasıı yapmıs o yuzden acıl ameelıyata alındım kabızlık problemımde oldu dogumdan sonra baya ılerledı basur yaptı bu hafta buyuk ıhtımal amelıyat olacam cunkı cok fazla acı verıyo hele adet oldugum gunler ıkı agrı bırdan bastırıyo normal dogum bu acıdan daha kolaydır
hayatımın anlamı tatlı bebegim iyiki varsın iyiki benimsin