27 Nisan , 2024, 22:56:28

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

emzirirken ayda 2 kilo verin

Başlatan ferda2, 16 Nisan , 2010, 11:44:05

« önceki - sonraki »

ferda2

Hamilelik dönemi kilolarını verirken kalıcı olmalarını sağlamak da ayrı bir önem taşır. Bu nedenle bu dönemde annelerin haftada bir düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Beslenme programı, bir diyetisyen tarafından, kilo verimine göre düzenlenmelidir. Örneğin annenin süt salgısı azalmışsa, diyetin karbonhidrat miktarı artırılmalıdır. Yani daha bol makarna ve meyve yemesi, meyve suyu ve komposto içmesi gerekir. Diyeti ayarlarken proteini de unutmamak lazım. Süt salgısının artması için en iyi protein kaynağı balıktır.

Emziren annenin mönüsünde kivi, elma ve komposto olmalı

SABAH:
* 50 gr. peynir
* İki dilim ekmek (tam buğday)
* Haftada iki defa bir adet yumurta
* Domates (kabuğu soyulmuş) VEYA
* Bir bardak süt
* Sekiz kaşık mısır gevreği
* Bir adet elma

ARA ÖĞÜN:
* İki elma veya iki kivi veya iki armut + Komposto

ÖĞLE:
* Bir kase çorba
* Bir tabak sebze yemeği (ıspanak, fasulye, kabak)
* Bir kase yoğurt
* Bir dilim ekmek
* Domates

ARA ÖĞÜN (15.00):
* Bir kase komposto (kurutulmuş meyvelerden yapın. Komposto yaparken şeker koymayın. Yapılan kompostonun kurutulmuş meyve tanelerini de yiyin.)

ARA ÖĞÜN (17.00):
* İki elma veya iki armut (kabukları soyulmuş)
* 1 kase komposto

AKŞAM:
* Bir kase çorba
* 350 gr. balık veya bir tavuk göğsü
VEYA
* Bir tavuk butu veya beş köfte
* Bir dilim ekmek
* Salata

ARA:
* İki elma veya iki kivi
* 1 kase meyve kompostosu

ferda2

bu pazartesi başlamıştım burda yazanlara uymaya kaç gün dayandığımı soruyorsnız çarşamba günü ara verdim çarşambaya kadar süperdi çarşamba günü eşimi aradım gelirken yarım kilo tulumba tatlısı al dedim iykide yarım kilo demişim 1 kilo deseydim ne olurdu halim bir gece de hepsini yedim :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:sizlerden azimli olan varsa uygulasın ben beceremedim :ehi: :toothy10: :ehi: :toothy10:

DİLVİN

ınş. becereğim yaza tığ gıbı olcam

:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

ben çok azımlıyımdır  :basardim: :basardim: :basardim:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

KUZEY

ben de denemek istiyorum ama zorr :ehi:

ferda2

ben bu diyet listesinde tatlıda zorlandım kompostu ile olmuyor anacım tatminetmedi beni :cildir:değilse hiç aç kalmıyorsunuz aslında güzel uyana tabiki :icon_thumright:

KUZEY

çikolatasız bir diyet yapamam  doğrusu:toothy10:

ertl

ya bebn kendeimi azimli sanıyoum ama kaçkez diyete başladıysam ertesi güne unuttuyorum  :k06:

мiŁenα.

ya kafaya takınca zor veriliyıor ;D ;D

salın kendilğinden gidiyor...ben 12 kilo vermiişim 1 ayda ...giderde daha erken 1 sene içinde hepsi gider valal :basardim:

:love9: :love7: :love9:

ferda2

ayşecim sanırım biz çok acele ediyoruz hemen gitsin istiyorum aslında bana da yakıştırıyorlar kiloyu ama takıntıettim kendime şu diyeti yaparsam 2 ayda veriyorum 4 kiloyu valla eşim çok zayıf ne bulursa yiyor yinede almıyor bende akşamları giyyorum pembe taytımı bana recep ivedik diyor kendimce kızları uyutunca spor yapıyorum en az 20 dakika en fazla40 :ehi: :ehi: