28 Nisan , 2024, 12:31:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğim neden emmiyor

Başlatan ) SaMiRa (, 13 Nisan , 2010, 23:03:50

« önceki - sonraki »

) SaMiRa (

arkadaşlar oğlum bugün doğru düzgün uyumadı  :sad1: şimdi çok derin uyuyor emzirmek için uyandıramıyorum..her yerinisıktım ama nafile aranızda böyle bi durumla karşılaşan var mı.....bu arada oğlum 4-5 saattir aç  :crybaby2:

ferda2

ben deyaşadım ilk zamanlar birde sarılıı vardı sıkıyordum uyanmıyordu ben de pamuğu suyla ıslatıp topuklarına sürüyodum uyanıyordu :ehi: :ehi:

AککORTįє

canım ilk zamanlar çok normal her bebekte  oluyor, kendini anne karnında zannediyor bizde de olmuştu.

çok olmuş mutlaka uyandır olmadı elini ıslat az suratına sür biraz. bizimkinide ben sıkmayla uyandıramıyodum. hastanede hemşire bi kere sıkıyodu uyanıyodu böle sıkmak lazımki ama uyansın ağlıyodu önce hemşire kucağına alıp yok yoook diyodu sonra cuk cuk . mutlaka uyandır ama çok olmuş

Demet_dk

ne kadarlık bebeğin canım
ilk doğduğu zamanlar Doruk ta öyleydi ilk 20 gün
emzirmek için uyandırıyodum gözünü açamıyodu yavrum benim ayy ne güzeldi o günler özledim yaa

ilkcemre

tatlım bebeğin yeni heralde. çok olmuş mutlaka uyandır. ben resmen işkence yapıodum uyansın die sarılık olmuştu çok emmesi gerekiodu.sarılık bebekte uyku yapıomuş emmeyince sarılık artıyo sarılık artınca uyanmıyolar tabi. mutlaka uyandır ve en geç 2 saatte bir emzir. ben saat başı uyandırdığımı biliorum ilk zamanlar... çok zor oluyo gerçekten uyanmak bilmiyodu topuğunu sık burnunu sık yüzünü ıslat ellerini yıka soğukken yüzüne dokun yavaşça kollarını hareket ettir... bide o zaman uyandıramadığım bebek şimdi uyumuyooooo  :k06: :k06:

) SaMiRa (

bebeğim 50 günlük uzamış sarılığı var henüz geçmedi takipte sürekli kan tahlili yaptırıyoruz yarın yine gidicez :(  neler yapıyorum uyanması için bütün gücümle sıkıyorum elini ayağını yanaklarını burnunu dün ilk defa denedim ıslak bezle sildim biraz gözünüaçıyo uyanır gibi oluyo ama ayılmıyo :( sonra bende üzülüyorum canım sıkılıyor ağlıyorum  :crybaby2: ama dün doğrudüzgünuyumadı onu telafi etti sanırım :) 2 tane doktorumuz var biri uyandırma o acıkınca ağlar zaten diyo diğeri 2 saatte bir emzir diyo bende emziriyorum en fazla 3 saatte bir... bu arada şimdi de uyumuyo   :y25: uyuyo arada ama dalamıyo :(

) SaMiRa (

akşam zorla uyandırdım emziriyodum ne güzel ama yavrum boğuldu çok feci oldu zor kendine geldi çok korktum yaaa.. ne güzel uyandı emiyor diye sevinmiştim ama boğulunca o da korktu bi daha emmedi yine uyudu  :sad1: boğazında balgam var sanırım o tıkıyo bebişimi birden çekince de fazla geliyo boğuluyo ne olacak böyle bilmiyorum... :( sizlerde yaşıyormusunuz yaşadınız mı? neler yaptınız ?

zelis

ben uyandirmak icin altini aciyordum  , hemen uyaniyordu , hic denedinmi ?

) SaMiRa (

oooo her zaman onu yapıyorum emziemden alıyorum altını ama uyanacak gibi oluyor kendşnş sıkıyor sıkıyor ama uyanmıyor  :dontknow:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: fudayl - 14 Nisan , 2010, 13:04:03
akşam zorla uyandırdım emziriyodum ne güzel ama yavrum boğuldu çok feci oldu zor kendine geldi çok korktum yaaa.. ne güzel uyandı emiyor diye sevinmiştim ama boğulunca o da korktu bi daha emmedi yine uyudu  :sad1: boğazında balgam var sanırım o tıkıyo bebişimi birden çekince de fazla geliyo boğuluyo ne olacak böyle bilmiyorum... :( sizlerde yaşıyormusunuz yaşadınız mı? neler yaptınız ?

evt tatlım bende çok yaşadım o boğulmayı gerçekten çok kötü Allah yaşatmasın bidaha burnu tıkalı olabilir emzirmeden önce burnuna serum fizyolojik sık,emzirirken aralarda gazını çıkar buda etkili oluyor o tıkanmalardan sonra bebişim biberon almıyor önceden ne güzel cuk cuk içerdi mamasını  :sad1: tıkandığında hemen ters çevirip sırtına vurardım öyle açılırdı inş. bidaha olmaz canım

zelis

bogulme dediginiz nasil bi sey arkadaslar ,
benim kizda emerken yada siseden icerken cok aceleci iciyor , nefes almadan iciyor ve sutu genizine kaciriyor , bi 2-3- saniye nefes alamiyor ama sonra almaya basliyor bi iki daha duzensiz nefes aldiktan sonra kendisi ayarliyor nefesini ....

AککORTįє

kontrol mekanizması henüz oluşmadığı için boğuluyo. çünkü daha kontrollü ememiyo.

bana olmadı hiç emerken . ilk defa rezeneyle biberonu verdiğimde oldu tıkandı ,genzine kaçmıştı sanırım

ödüm koptu  :icon_pale:

betüs26

İLKNUR CANIM ARTIK AYRI SAYFALARDAYIZ AMA BİZDE GELİCEZ ARKANIZDAN İNŞALLAH CANIM NASILSIN POYRAZ NASIL

ilkcemre

benimde oluyo sıksık... hızlı emmekten kaynaklanıo ama benimki çok acele ediyo ağzı süt doluncada yutamıyo. hemen yüz üstü çeviriyorum dizimin üzerine yatırıp sırtını pışpışlıyorum. başlarda panik oluyodum ama baktım ben panik o öyle bi sonuç alamıyoruz toparladım kendimi. şimdi sakin hareketlerle korkutmadan yapıyorum. düzelincede kaldığı yerden devam ediyoruz :D

AککORTįє

Alıntı yapılan: betüs26 - 14 Nisan , 2010, 14:13:15
İLKNUR CANIM ARTIK AYRI SAYFALARDAYIZ AMA BİZDE GELİCEZ ARKANIZDAN İNŞALLAH CANIM NASILSIN POYRAZ NASIL

evt canım çok az kaldı; 1 buçuk ay sonra senide bu sorunlarla boğuşurken görücez  :D

iiyi çok şükür teyzesi büyüyo paşa kocaman oldu  :nazar: