Bebegimin yuzunde sivilce gibi kirmiziklikar cikmaya basladi , neler yapabilirim

Başlatan zelis, 03 Nisan , 2010, 10:29:30

« önceki - sonraki »

gülay t.

Alıntı yapılan: nesrinbeyza - 18 Mayıs , 2010, 13:16:54
Arkadaşlar merhaba.
Benim kızımda malesef ki atopik dermatit var. Çamaşırlarını sabun tozuyla yıkıyorum, ütülüyorum, yünlü giysiler giydirmiyorum, yediklerime dikkat ediyorsamda yine yüzünde kızarıklıklar oluyor. Egzemanın en iyi çaresi kortizonlu kremler. Doktorumuz bir tane verdi.5 güne bir sürmemi söyledi ama ben gerektikçe sürüyorum. 10 günü buluyor. sürdükten sonra 10 gün koruyor.
        Bebişlerinde egzaması olan anneler sizler ne yapıyorsunuz hangi ilaçları kullanıyorsunuz. Tek olmadığımızı bilelim paylaşımlarınızı bekliyorum...

Nesrincim hoşgeldin canım. Benim kızımda da var maaslesef alerjik egzama. Başlangıçta doktorun verdiği kortizonlu kremi belirttiği süre boyunca kullandım. Ve yeme dediği birkaç şeyi yemedim. Sürdüğüm süre boyunca geçti gerçekten de döküntüler. Ama kremi bırakınca yeniden çıktı. Ben de neye alerjisi olduğunu tespit edip onlardan uzak durmaya karar verdim .Böylece kreme de gerek kalmadı.

Mesela çikolata ve balık yiyince ben bir süre sonra hemen çıkıyor döküntüler. Salça , domates,balık,kuruyemiş de yapabilirmiş doktor söylemişti. Sen de bir süre gözlemle bence ne yiyorsun döküntülerin yoğunlaştığı zaman.Ona göre bir tedbir alırsın canım. Bu arada bebeklerdeki egzama kaşınmazmış ve 2 yaşına kadar ara ara nüksedermiş. Ek gıdaya geçince de çıkıyorlar yeniden Ben bugünlerde muz veriyorum kızıma ve o da dokunuyor teşhisi koydum.  :k06:
Geçmiş olsun canım size.

zelis

gulaycigim ben hala cozemedim canim bizim kizinkini ...
bizede krem verdi doktor bi iki gun kullaniyorum azaliyor , sonra birde geri basliyor bi gun icinde kabariyor.....
benim ictigim inek sutunden olabilir dedik sut icmeyi biraktim ....
bende muz vermistim belki ondandir dedik onuda vermiyorum artik , cekirdek te yemiyorum 3 gundur , salca da yemeklerde mecbur canim ...
Belki yavas yavas gecer , birde doktor cildinin  cok kuru oldugunu ve her gun degilde gun asiri banyo yaptirmami soylemisti....

gülay t.

Zelişçim ben kremi kullandıktan sonra fark ettim nelerin döküntü yaptığını. İlacı kullanınca cildi bayağı düzeldi bir süre sonra yeniden dökünce ben de o süre içinde ne yediğime baktım. Bir dönem yoğun bir şekilde çikolata yemiştim ve o zamalar cildi acayip döktü anladım ki çikolatadanmış. Domates ve salçayı ben de kesemedim ikisini de çok severim çünkü. Çamaşırlarını ayrı yıkamamı ve sabun tozuyla yıkamamı söylemişti  ama ne yalan söyleyeyim yapmadım.Onun çamaşırlarıyla makinayı doldurabilmem için 1-2 hafta geçmesi lazım ve o zamana kadar da giydirecek birşey kalmaz.  :k06:

Ben muzu kesmedim kaşıntı yapmıyor döküntüler belli, hiç kaşımıyor yüzünü.  1-2 gün sonra kendiliinden geçiyor krem de sürmüyorum artık.

nesrin_beyza&berrin

Havalar ısındığından beridir daha iyi cildi. bizim kız birhaftada makineyi dolduruyor. Dolmasada ayrı atmakta fayda var. birde benim kızın yüzü kaşınıyor gibi geldi bana. ellerini götürüyor yüzünü. birde kafasıda kaşınıyor sanırım sağa sola döndürdürüyor hep. umarım kısa zamanda en aza iner. :amin:

gülay t.

Alıntı yapılan: nesrinbeyza - 19 Mayıs , 2010, 08:07:38
Havalar ısındığından beridir daha iyi cildi. bizim kız birhaftada makineyi dolduruyor. Dolmasada ayrı atmakta fayda var. birde benim kızın yüzü kaşınıyor gibi geldi bana. ellerini götürüyor yüzünü. birde kafasıda kaşınıyor sanırım sağa sola döndürdürüyor hep. umarım kısa zamanda en aza iner. :amin:

Bebeğin küçük mü bilmiyorum ama ilk aylarda bebekler kafalarını sağa sola döndürürler benim kızım da öyleydi.Kaşıntıdan değildir inşallah. Ama yine de bir bak kafasına orada da döküntü var mı acaba? Bizim genelde yüzünde çıkıyor bebeğimin bugünlerde kollarında da gördüm biraz.Ama geçer dedi doktor 2 yaşından sonra. İnşallah tüm bebeklerin geçer. Çünkü normalde bu hastalık kronik bir hastalık eşimde de var ve kızım çeke çeke babasının bu güzel özelliğine çekmiş. :k06:

zelis

Gulaycigim bende kizimin camasirlarini ayri yikamiyorum , dedeigin gibi makina dolmaz ki kucucukler zaten .... kizimin kiyafteleri hep acik renk zaten , beyazlarla yuksek isida yikiyorum ve yumsatici kullanmiyorum , kendi kiyafetlerimize kullansak o zamanda kizimi kucagima aldigimda yine alrji olur , o yuzden yumsaticiyi kestik aerik camasirlardan :)

cemre58

canım şampuandan da olabilir alerji yapıyor olabilir doktora danışmakta yarar var..Geçmiş olsun :flowers:

gülay t.

Alıntı yapılan: zelis - 20 Mayıs , 2010, 00:09:45
Gulaycigim bende kizimin camasirlarini ayri yikamiyorum , dedeigin gibi makina dolmaz ki kucucukler zaten .... kizimin kiyafteleri hep acik renk zaten , beyazlarla yuksek isida yikiyorum ve yumsatici kullanmiyorum , kendi kiyafetlerimize kullansak o zamanda kizimi kucagima aldigimda yine alrji olur , o yuzden yumsaticiyi kestik aerik camasirlardan :)

Zelişçim bu konuyu internette ararştırırken şöyle birşey okumuştum, eğer bebeğin deterjana karşı alerjisi varsa normal deterjan dışındaki şeylerde yani sabun tozu falan da  alerji yapabilirmiş bu nedenle en uygunu ek durulama yapmakmış çok mantıklı geldi bana.

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: cemre58 - 20 Mayıs , 2010, 23:00:37
canım şampuandan da olabilir alerji yapıyor olabilir doktora danışmakta yarar var..Geçmiş olsun :flowers:
Bizim doktorumuz şampuanımızı değitirdi. Johnsons baby kullanıyordum. Mustelanın köpük şampuanını verdi. Ama değişiklik görmedim.

Lă_Tăhzen!

kızlar 29 gunluk oldu kızım 1 haftadır yuzunde ergen sivilcesi gibi sivilceler  ve kızarıklıklar var yuzunde vucudunda yok nedendir acaba süt alerjisi diye bısey varmıs annenın sutu yaglı olunca bebegın yuzunde kızarıklıklar olurmus acaba ondanmı yoksa normalmı her bebekte olurmu  :dontknow: :-\ :sad1:

Balböceği

Korkma istersen belki isilik olmustur sicaktan

--elif--

cnm benim bebeğimdede olmuştu kontrole götürdüğümde dr travazol krem verdi tek bir kere sürdüm çok güzel bir ilaç ama normal olur her bebekte demişti  :icon_thumright:

AککORTįє

evet isilikte olmuş olabilir değilse bile normal bi durum yinede.

benim oğlumda da vardı sonra kendiliğinden geçti.

sen yinede emin olmak için doktoruna danış

Lă_Tăhzen!

ya bızımburdakı doktorlarda bı ah desek anamızı aglatıyorlar bısuru ılaçlar ıvır zıvırlar verıyorlar oyuzden soylemek ıstemıyorum dogru sıcaktan olmus olabılır cocougun yuzunu oyle gordukce psikolojimde bozuluyor insallah gecer  :amin:

Emine

Çok kalın ya da uzun birşeyler giyiyorsa sıcaktan olmuştur.