27 Nisan , 2024, 20:29:02

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Yumurtalı Pırasa Kavurması

Başlatan βαlκιz, 14 Mart , 2010, 17:40:58

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Yumurtalı Pırasa Kavurması İçin Malzemeler
•1 kg.pırasa
•yeşil soğan ve taze sarımsak yaprakları
•1 çorba k.tereyağı
•1 çorba k.salça
•3 yumurta
•1 kase yoğurt
•tuz,karabiber

Yumurtalı Pırasa Kavurması Tarifi
Pırasaları incecik doğrayın. Sıvıyağ ve tereyağında kavurun. Rengi dönünce üzerine doğranmış salça, taze soğan ve sarımsağı doğayarak ekleyin. Tuzunu ve karabiberini de ekleyin. Pişince üzerine yumurtaları kırın. Yumurtalar pişince servis tabağına çıkarın. Ortasını açarak yoğurt ile servis yapın
:hungry: :hungry: :hungry: :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

SiRiNe

AYYY COK HARIKAYA BENZYIYOR BU TARIFFF :hieyt: :hungry: :hungry: AMA BENIM CANIM BÖREK CEKIYOR PUHACA BIRDE YAAA NEDEN BEN AYAKLARIM SISMEDEN YAPMADIM BU IKISINI KESKE YAPIP DONDURUCUYA KOYSAYDIM AMA O ZAMANLARDADA CANIM CEKMIYORDUKI BUNLARI  ::) NISE COCUKLAR DOGSUNDA ONDAN SONRA YAPIP YERIMMM :hieyt:

βαlκιz

canım benim ya keşke yakın olsak yapardık beraber oturdumuz yerde nolcak  :k06:
anlıyorum seniii .sen tariflere bakma canın çekmesin üzülürüm  :y25:
şurda 3 gün kaldı dogur yaparsın merak etmeee
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

SiRiNe

Alıntı yapılan: ☆☆BaLkIzZ☆☆ - 14 Mart , 2010, 18:19:33
canım benim ya keşke yakın olsak yapardık beraber oturdumuz yerde nolcak  :k06:
anlıyorum seniii .sen tariflere bakma canın çekmesin üzülürüm  :y25:
şurda 3 gün kaldı dogur yaparsın merak etmeee
sag olasin canimmm dusunmen yeterr kim bilir belki bir gun turkiyeye geldigimdeee yaparsin banaaa ;D ;D

βαlκιz

SiRiNe

Alıntı yapılan: ☆☆BaLkIzZ☆☆ - 14 Mart , 2010, 19:36:32
oo sen gel erzincana yaparımm  :k06:
insaallah kiz benim dayimin karisi  erzincanli ama ankarada oturuyorlar ;D hic gitmedim ama gitmek isterimm yani nasib olursa insaallah

βαlκιz

ana benim burdan bi tanıdık var ankada oturuyolar onlar olmasın  :ehi: :ehi: :ehi:

SiRiNe

Alıntı yapılan: ☆☆BaLkIzZ☆☆ - 14 Mart , 2010, 19:42:08
ana benim burdan bi tanıdık var ankada oturuyolar onlar olmasın  :ehi: :ehi: :ehi:
;D öylemii hmm olabilirrr

Balböceği

guzele benziyor prasam yok tuhhh neyse alir denerimmm  :k06:

Dilara Ebrar

aaay ben bayılırım yaaaa.hele bide bunun böreği oluyoryaaa oy oy oy :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Balböceği

Bende yumurtali etli fasulye kavurmasi var bide  :ehi:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

YUMURTAYI PEK SEVMEM  :-\ :-\ KOKUSUNDAN DOLAYI

DİLVİN

GÜLŞAHCIM DENEDINMI BU TARİFİ CANIM

BEN NORMALDE İÇİNE 1 YEMEK KAŞIĞI PİRİNÇ ATIYORUM

BU NASIL DENEMEK İSTERIM SEN YAPTIYSAN
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

derbeder

bunu bazen aksam bir corbanin yanina yapardik. esim pirasa sevmedigi icin yapamiyorum maalesef  :honk:
ben soganlari filan once kavururum uzerine pirasalari eklerim en son yumurtalari. gerci gidisat farkli, ama sonuc ayni.

aynisini ispanak ilede yapabiliyorsun. hatta biberle bile yapmak mumkun. biber sogan kavurmasi uzerine iki yumurta..oghhh super kahvaltilar icin super bir yemek.

Alıntı yapılan: BaLböceği - 29 Haziran , 2010, 01:32:51
Bende yumurtali etli fasulye kavurmasi var bide  :ehi:

buda guzel oluyor evet.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

βαlκιz

selam buna prinç katılmıyo
ben bunu yaptım çok güzel oluyo
ama ben taze soğan ve taze sarımsak katmıyorum
sadece sarımsagı rendeliyorum karabiber tuz salça koyuyorum başka bişey eklemiyorum
az önce yine yaptım çok güzel oldu
prasa yemegim vardı ama canım bunu çekti yaptım azıcık  :hungry: