28 Nisan , 2024, 17:08:23

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ANNELER LÜTFEEEEN OKUYUN

Başlatan melisnaz, 30 Ocak , 2008, 14:27:23

« önceki - sonraki »

melisnaz

YAZIYI DOĞRU YEREMİ YAZDIM  BİLMİYORUM AMA NE OLUR OKUYUN YAŞANMIŞ GERÇEK BİR OLAY

Polikistikover tedavisi görüyordum , regl düzenim 5-6 ayda birdi , doktorlar normal şartlartda hamile kalamıyacağımı önce 3 aşılama deneyeceğimi ve muhtemelen tutmuyacağını sonra tüp bebek yapacağımızı sölemişlerdi. Doğum günümdü 19 aralık makarasına bi test yapalım az bulantım var dedik sonuç pozitif çıktı gece saat 22-30 falan koş koş kan testi yaptırdık 8 haftalık bebek var dediler çok heyecanlanıp Alman hastanesi doktorlarından Numan Bey'i yani doktorumu aradık hadi canım bi yanlışlık bu imkansız dedi yanlışlık yoktu Allah bize Büyük bir mucize bahşetmişti eşim içindi bu mucize 5 vakit namazını camide kılardı annem hacıydı , onların hatırına bende sebeplenmiştim
14 şubatta cinsiyetini öğrendik oğlumun Rahmetli babamın ismi çıktı ağzımızdan Kemal olsun dedik hiç düşünmeden bide efe koyalım başına EfeKeMal ismi bile hazırdı yavrumun hiç düşünmemeiştik ne olmalı diye zor bi hamilelikti 32 kilo almış artık yürüyemez durumdaydım birde bi çeşir zona olmuş kortizon iğnesi oluyordum spinal sezaryanla doğurdum oğlumu hep hayırlı evlat akıllı evlat olsun diye dulara ettim , bende anne olmuştum ya herkez olurdu artık 4 kiloya yakın doğdu yavrum onu severken Allahım ona bişi olursa yaşayamam diodum sürekli Allahım yiyesim geliyo çok tatlı benim minik kuzum şükürler olsun sana ,
eşim sık sık sorardı şükrediyomusun küçük mucizemize , gülerek tabiki ta sen derdim hergün defalarca
burada okuduğum kadarıyla herkezin bebekleri ateşlenmiş hastalanmıştı benim kuzum çok güçlüydü 10 kiloya yakın 2 dişi olan neredeyse knuşan akıllı ve güçlü bi bebekti , iyi annemdim ben iyi bakıyordum oğlum hasta falan değildi kalça çıkığına takmıştım kafayı oğlum basmıyor diye 25 ocakta saat 5 te doktor olan dayısının kliniğine götürüp film çektiricektim
sabah 9,5 gibi uyandı altını açtım sabah jimlestiğimizi yaptık güle oynaya karnını doyurdum çak yapıyodu çak oğlum çakkk kimselere anlatmıyalım anne nazar değicek dedim 10,5 ta inlemeye başladı kucağımda çenesi titremeye başladı ateşini ölçtük 38,4 colpol verdim ağbimi aradım paranox fitil koy al gel dedi nasıl götürdüm giderken o arabayı nasıl kullandım Allah biliyor yolda 39 oldu ateşi kliniğe gittik çoçuk dr.u muayene etti gayet sağlıklı hiç bişeyi yok kan alalım dedi 39,3 ateşle kanında bişi çıkmadı tertemiz viral enfeksiyon olmalı bişeyi yok serum takıldu seruma novaljn iğne katıldı 5 saat sürdü serumun bitmesi kolunu hep annem tuttu odasına girdiğimde konuşmasan bile görmese bile kokumu anlayıp ağlıyordu ağlamasın kolunu oynatmasın diye girmedim odasına sabır ile dua ile bekledim ağbim bişeyi yok üzülme dedi bak kaç çoçuk geliyor bundan kötü bişeyi yok bu arada işemedi idrer tahlili yapılacaktı serum bitti tam çıkarırken çikini yaptı labaratuvara verdik 5 dk sonra lokosit 2000 çıkmıştı
emzirmek için aldım kucağıma kaşınıun üzerinde küçük mor bi halka ağbimi çağırdım 3 uzman dr. daha baktı alerji sanırım dediler diğer göğsüme aldım bacaklarında başladı mor halkalar cerrahpaşaya götürelim ama merak edilecek bişi yokk dediler aldık geldik arabada 34 e düştü ateşi soğuk soğuk ter döküyordu arabadan indirdiğimizde inanamadık vucudunda beyaz tek yeri kalmamıştı gözbebekleri dahil acil mudahale yapılıyordu bi yandan ağbim tanıdıüı herkezi arayarak çoçuk yoğun bakım arıyorlardı koca istanbul koca cerrahpaşa boş yer çoçuk yoğun bakımlarında bulundu nice sonra araya giren bi sürü doktor sayesinde vucut ısısı düştükçe düşüyordu
ambulans geldi bindim arabaya ambulansı takip edecektik sonra bi baktım ambulans geri gidiyor aa niyeki düzeldi demek oğlum koşarak girdik içeriye 10a yakın doktor ve ağbim ağlıyorlar yapıcak bişi kalmadı
ne demek yapıcak bişi kalmadı olamlı eşimle giydirdik sardık sarmaladık ısınıcak ve düzelicekti morga alıcaz dediler kuzumu vermedim aldık geldik eve bi umut bi mucize daha Allahım can ver oğluma dün toprağa verdik tatlı minik kuzumu toğrağaymış güzelliği aklı zekası
şefaatçi gitmiş öbür dünyaya ağlamazsak bizi karşılayakmış cennette ağlarsam göl olur etrafı gelemezmiş , ya sabır diyince binlerce kez Allah veriyor sabrını ağlamıyorum şimdi bana yorum yada başsağlığı yazmayın girmiyeceğim tekrar buralara başım sağ olmasın dostlarımda artık önemi yok
Dikkat edin salgın varmış menenjt salgını aşılar işe yaramıyormuş büyükler grip şeklinde atlatabiliyor , çoçuklarda teşhiş morarma ile başlıyor ve buda hastalığın son safhası oluyormuş
Allhım benden çok sevme deyin sürekli benim gibi ona bişi olursa yaşayamam demeyin , büyük konuşmayın benim gibi içime sokasım geliyo bu nasıl sevgi allahım demeyin ,Allahım hayırlı evlat akıllı evlat dedim hep , uzun ömürlü dememiştim , hayırlı evlat oldu ya cennete alıcak bizleri sizler sağlık ve ömür dileyin birde bana sabırrrr
Hepinize sevgiler KK yok artık benim için , sizlerdee

ALINTI

sevda

30 Ocak , 2008, 14:49:56 #1 Son düzenlenme: 30 Ocak , 2008, 15:34:09 sevda
Ahh ahhh ben çok kötü oldum yaa okuyunca allahım sabır versin bu anneye ve aileye nekadar zor bişeydir bu yarabbimmm tüylerim diken diken oldu yaa offf çok üzüldüm ben allahım çocuklarımıza uzun ve sağlıklı ömürler versin yarabbim... :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

ALLAH SABIRLAR VERSİN, RABBİM EVLATLARIMIZI SEN BİZE BAĞIŞLA UZUN SAĞLIKLI ÖMÜRLER EYLE
ÇOK KÖTÜ OLDUM YA

En büyük varığım NAZ'ım
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا ال

ARMAĞAN

BİZLER HER NE KADAR ANNELİĞİN KUTSAL BİR GÖREV OLDUĞUNU BİLSEKTE, ŞÜKRETMEYİ PEK BİLMİYORUZ. ALLAHA HAMD OLSUN Kİ SAĞLIKLI BEBEKLERİMİZ VAR. ALLAH TÜM ÇOCUKLARIMIZI KORUSUN VE BİZE BAĞIŞLASIN. BU YAZIYI OKURKEN ABLAM AKLIMA GELDİ. BENİMDE BİR YEĞENİM VARDI. ERKEK, ADI AYKUT. 5,5 YAŞINDA KAYBETTİK. SEBEP SİNİR KRİZİ. UFACIK ÇOCUKTA OLABİLİRMİ BÖYLE BİŞEY HALA AKLIM ALMIYOR. ABLAM MAHVOLMUŞTU. İLK ÇOCUĞUYDU VE ABLAM BİTMİŞTİ RESMEN. HELEKİ BU GERÇEĞİ EVE GELİNCE ÖĞRENMESİ ÇOK ACIYDI. ÇÜNKÜ ÇALIŞIYORDU. O AKŞAM EVE GELDİĞİNDE KAPININ ÖNÜNDEKİ KALABALIK ŞAŞIRTMAMIŞTI ONU. ÇÜNKÜ KOCA NİNE DEDİKLERİ (KAYNANASININ KAYNANASI) BİRAZ HASTAYDI ONA YORDU İLK ETAPTA. SONRA GERİSİ MALUM İŞTE.  :(
TAM 3 AY EVİNE GİRMEDİ HİÇ. HERYERDE AYKUT'UN OYUNCAKLARI VARDI. HATTA O GÜN MANDALİNA SOYUP YEMİŞ YAVRUM. KABUKLARI HALA TEZGAHIN ÜZERİNDEYDİ.  :( :(

ABLAM 2-3 YIL KENDİNE GELEMEDİ. SONRA 2 KIZI OLDU. ŞİMDİ İSE BANA ÖYLE GELİYORKİ SANKİ HİÇ AYKUT HAYATIMIZA GİRMEDİ VE ÖYLE BİR DÖNEM OLMADI. OYUNCAK BİR MIZIKASI VARDI ONU HALA SAKLARIM. SADECE MIZIKAYA BAKTIKÇA ONU HATIRLARIM.

ARKADAŞLAR BEN ÇOK FENA OLDUM.  :crybaby2: :crybaby2:

-Butterfly-

allahimm sen cok buyuksun yarabim okurken bile goz yaslarima hakim olamadim alah o anneye-babaya sabir versin ..  yavrum simdi cennet bahcesinde,annesi matemler icinde .. allahim sen tum yavrularimiza uzun omur ver yarabimm kimseyi evlat acisiyla terbiye etmesin yaradan  :amin: :amin: :amin:

semra

ya gercekten cok ktü oldum okurken sonuna dogru düzeldigini okuyacagim diye beklerken vefat etti deyince gözümden  :crybaby2:yaslar akti yarabbim bizlere hayirli saglikli evlatlar verdigin icin sonsuz sükürler olsun yarab evlatlarimiza saglikli üzün ömürler ver  :amin:bu anneye ve babaya da sabir ver  :amin: :amin:

-Butterfly-

:amin: :amin:

cenette meleklerle oyunlar oynuyordur  :sad1:  cok uzgunum cokkkkkkk  :y25: :(

hüseyin can

allahım hepimizin bebişlerine uzun ömür ve sağlık versin.o bebişede allahtan rahmet ailesinede sabır diliyorum.okuduğukda hıçkıra hıçkıra ağladım hala ağlıyorum :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:okuduktan hemen sonra oğluşuma sarıldım.allahımmm sen büyüksün yarabbim

adalet

suan yazacak kelime bulamiyorum  :( cok kotu oldum
allah ailesine buyuk sabirlar versin
Allah   yavrularimizi bagislasin
hic bir anneyi evladiyla terbiye etmesin

pelinim

Çok fena oldum yazıyı okurken.gözyaşlarına boğuldum.Allah sabır versin o anneye o aileye.Rabbim evlat acısıyla imtihan etmesin kimseyi. :amin:

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

okurken goz yaslarıma manı olmadım ıcım parcalandı allahım hıc kımseyı hıc bır ana babayı evlat acısıyla terbıye etmesın :amin: :amin:

benımde 4.5 yasında dayımın oglu mantar zehırlenmesınden ölmüştü bırden o gunler geldı aklıma dayımda esıde kafayı yemıs haldeıdıler yengem sakınlestırıcılerle ayakta kaldı bır sure dayım devamlı oglunun mezarına gıdıyordu ona gore oglu orda yanlız korkuyordu...
yengem ıse aglayan ınsanlara kızıyordu susun aglamayın nıyetınız nedır oglumu korkutacaksınız defolun gıdın demıstı ıkısıde cok kotu haldeydı ... 

allahım bu anneye ve babaya sabır versın :amin: :amin:

bengü

inanki yazacak bisey bulamiyorum gözlerimdeki yas durmuyo yazilari bile göremiyorum allah sabir versin allahim kimseyi evladindan ayri koymasin evladiyla sinav etmesin terbiye etmesin ben cok kötü oldum ya gidip yavrularima bi bakayim
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

seyda

Allahim sen yavrularimizi koru yarabbim :amin: insanoglu ne kadar caresiz Allah kötü kaderler yazmasin evlatlarimizin acilarini göstermesin bize :amin:

helalim

Cok kötü bir durum ya tüylerim diken diken oldu gözümden yaşlar aktı gitti :( rabbim kimseyi evlat acısıyla sınamasın hepimizin cocuklarınada hayırlı uzun ömürler versin

rabbim o anneye ve babayada sabırlar versin :amin:
Kimine göre adamım,Kimine göre yalanım herkes rahat olsun ben adamına göre muamele yaparım ;)

ponçik

:love9:   :amin:  :love9:

Allahım sen yavrularımızı koru, onlara sağlıklı uzun bir ömür ver , değiştirebilecekleri için akıl, değiştiremeycekleri için sabır, ikisi arasındaki farkı görmeleri için akıl ver, onları hayırlı evlat kıl

nasıl canım acıdı anlatamam   :y25: çocugu olmayan bir insan da eminim bizim kadar üzülürdü bu duruma  :(

uuuffff yaaaa bişeylere şükretmek için illa üzülmek mi gerekiyor   :sad1:

sen bizi yavrularımızın acısıyla sınama yarabbim   :amin:

Allah o aileye yürekten bir sabır versin , o meleğin de mekanı cennet olsun inşallah  :amin: