2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

oh maşallah adaya :nazar:

ben öldüm kızlar :icon_pale:

koltuga sabah eymen çişle karışık kaka yaptı ;D koltugum battı makinayla yıkadım komple koltuk takımını.yoruldum tuvalet banyoyu çifledim.çamaşır suyunuda döktüm ellerim ateş atıyor :cildir:

daha bir süü işim var yarında halımı yıkıcam makınayla.

eymeni verdim babaannesi bakıyor ben temizleyebne kadar ::)

ev göcük gitcek gibi aynı :k06:

:love9: :love7: :love9:

çağınım

aman sevindim rahatlamasına yağ gerçekten iyi geliyo

ayşecim onlar çok sık oluyo daha çok kirlenicek koltuklar halılar yere eski bişey ser altını orda değiştir bence yoksa baş edemezsin batıyo heryer benim halılarda hep eski çarşaflar var etraf berbat oluyo onu sermesem en azından biraz rahat edersin temizlik zaten bitmiyo bende bu sabah toz aldım yerleri sildim çağında elektirk süpürgesini açıp kapıyo ellerini suya sokuyo bunlarla işte yapılmıyo  :laughing7:

--elif--

Alıntı yapılan: DER!N - 14 Haziran , 2010, 12:29:30
:'(

Esselam biz de geldik.

Ecrin'in 6.ay aşılarını yaptırdım 3ü bacaktan 2si ağızdan toplam 5 aşı, ateş yapabilir dediler.
Sonra doktoruna götürdük rutin aylık kontrole, boyumuz kilomuz gelişimimiz normal ama kalbinde üfürüm duydu önemsenecek bir duyum değil dedi ama gelin de bana sorun.
Her bebekte üfürüm olurmuş anne karnındayken 2 delik olurmuş bebeğin kalbinde bunlar zamanla kaybolurmuş falan filan.
Şimdiye dek duymamıştı 6.ayında duyunca tedirgin oldum yakın zamanda çocuk kardiyaloğuna gidip eko çektirmeyi düşünüyorum, kendi doktoru 1 yaşına kadar bekle dedi ama bekleyemeyeceğim.

Önerebileceğiniz iyi bir kardiyalog var mı? İstanbuldayız biz hiç farketmez nerede olursa götüreceğim.

geçmiş olsun inş. önemli bişey değildir ilk defa duyuyorum bunu
dr lar bekle der ama gelsin bide onu anneye sorsun en iyisi götürmen için rahat eder
bu arada kızın çok tatlı olmuş  :nazar:

--elif--

Alıntı yapılan: gülay t. - 14 Haziran , 2010, 01:15:17
Alıntı yapılan: bal-küpüm - 13 Haziran , 2010, 16:58:57
bende geldimm   :hello2:
sayfamız hayırlı uğurlu olsun güzel şeyler paylaşalım inş.  :amin:
gerçi benim kızım daha 6. aya girmedi ama az kaldı 24ünde gircek inş.
kısaca tanıtayım kızımı; doğduğundan bu yana huysuz,çok ağlayan,hiç bişeyden memnun olmayan zilli bir kızım var
onu uyutmak bir işkence sadece çarşafın arasında sallanarak uyur onun dışında hiç bir kuvvet onu uyutamaz  :cildir:
dişlerimiz daha çıkmadı
ek besinlere yeni geçtik pek iştahlı değil çorba,yoğurt,püre veriyorum
ve 3 günden beri emmeyi bıraktı sadece uyurken alıyor sanırım kesilecek  :dontknow:
bizden bu kadar şimdilik

bu arada ecrinede geçmiş olsun hayırlısıyla çıkarır inş. dişlerini  :amin:

Ebrar ve annesi hoşgeldiniz siz de. Çarşafta uyutmak ne kadar zor biliyorum yeğenimi öyle uyuturduk ellerimiz kopardı.

Benim kızımda gündüzleri emmek istemiyor ben de uyutup sonra emziriyorum, canım sen de pes etme uyurken alırsa ver emsin.Ek gıdalara geçince bile günde en az 500 ml. anne sütü veya devam sütü alması lazımmış.Onlara bırakırsak bugün kesilirler sütten ama anne sütü gibisi yok biliyorsun.
hoşbulduk gülay  :opucuk:
cnm peki ne zaman bıraktı yiğenin çarşafta sallanmayı  ??? bıktım artık avuçlrımdan kaymaya başladı  :y25:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

kızlar dün ılk defa esımle beraber yanlız yıkadık kızımızı ...ondan önce hep kayınvalıdem yıkıyordu artık onada gerek kalmadı  :k06: :laughing7:

çağınım

ne güzel alışırsınız zaten 1 kere yıkayınca zor bişey yok hareketlendikçe zorlaşıcak

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: çağınım - 14 Haziran , 2010, 15:44:17
ne güzel alışırsınız zaten 1 kere yıkayınca zor bişey yok hareketlendikçe zorlaşıcak

dogru hareketlenınce ve agırlasınca daha zor olcak kesın ...neyse kayınvalıdemı cagrırım o zamanda  :k06:

defne8383

YENİDEN MERHABA KIZLAR BENİ BELKİ HATIRLARSINIZ.KIZIM PELİN 27 ARALIK DOĞUMLU YANİ 5.5 AYLIĞIZ BİZDE EK GIDALARA YAVAŞ YAVAŞ BAŞLIYORUZ.UZUN ZAMANDIR GİREMİYORUM NETE BAZEN DE OKUYORUM YAZAMIYORUM Bİ DOĞSALAR DİYORDUK ŞİMDİ TÜM ZAMANIMIZI ALIYORLAR.KIZIM 5. AY KONTROLÜNDE 7.600 VE 66.5 CM İDİ.BAŞ ÇEVRESİ 44CM YANİ KAFAMIZ BİRAZ BÜYÜK :)SAĞLIKLARI İYİ OLSUNDA
BİZİMDE ALTTAN 2 DİŞİMİZ ÇIKTI GEÇEN HAFTA KORKUYORUM ATEŞTEN BENDE
ALLAH YAVRULARIMIZI KORUSUN ŞİFALAR VERSİN İNŞALLAH :amin: :amin:
İNŞALLAH BUNDAN SONRA DÜZENLİ PAYLAŞIMLARIMIZ OLUR

çağınım

evet kayınvaliden ilgileniyosa ne güzel çağır yıkasın ozaman yada yine eşinle sen yıkarsın erkekler rahat tutuyolar bebeği ben eşim olmadan yıkıyorum ama ayakta yıkanıyo benim oğlan oturmak istemiyo artık küvetine

мiŁenα.

ben alt bezi koyyorum sürekli yanımda ama bu sabah fena yakaladı oğlum boş anımı...

Eşim polar varya onu seriyor koltuğun üstüne.eymenin pantalonunu çıkardım.
Bezle kalsın az rahat eder dedim fazla rahat etti :ehi:
Polar koltuk üst baş battı :toothy10:
Bende elim değmişken her yeri pakladım ;D

Bizde eşimle yıkıyoruz bazen ..
Ama ikimizde panik ve eymen su kuşu ;
Yüzecek bıraksam çok haraketli baş edemiyoz ;D

:love9: :love7: :love9:

çağınım

kesinlikle koy bişeyler bazen oluyo boş anını yakalıyolar insanın bencede bezsiz fazla rahat etmiş eymen  :ehi:açınca koyveriyolar bizimkilerde tutup çekiyolar bez açılınca  :ehi: neyseki yine bişi varmış koltukta zaten bi yer batınca heryer elden geçiriliyo bende öyleyim rahat edemiyorum hemen temizlerim heryeri

ayşecim panik yapmayın artık sizde tecrübeli oldunuz eymen nerdeyse 3 aylık oluyo su kuşu olması güzel çağında öyle biraz daha büyüsün bizimki gibi ayakta yıkanır heralde eymende ayağa kalkmaya başlayınca  :k06: hareketli olsun benimkide doğduğundan beri çok hareketli gerçi şimdi baş edemiyorum ama  :suclu:

ilkcemre

Alıntı yapılan: ♥♥ SiVaSLim♥♥ - 14 Haziran , 2010, 15:40:41
kızlar dün ılk defa esımle beraber yanlız yıkadık kızımızı ...ondan önce hep kayınvalıdem yıkıyordu artık onada gerek kalmadı  :k06: :laughing7:

bi süre sonra kendin yıkamaya başlıcan :D bende yanımda biri olmadan yıkamak istemiyodum ama yaz geldi bebişim pişik mi olsun dedim ve giriştim. yalnızın yardımcısıdır Allah... gündüz güneş vuruyo odasına orda bi güzel yıkıyorum güneşlene güneşlene çoooook rahatlıo.... :occasion14: :occasion14:

ilkcemre

Alıntı yapılan: ♥..ŞeKeRiiM..♥ - 14 Haziran , 2010, 15:14:27
oh maşallah adaya :nazar:

ben öldüm kızlar :icon_pale:

koltuga sabah eymen çişle karışık kaka yaptı ;D koltugum battı makinayla yıkadım komple koltuk takımını.yoruldum tuvalet banyoyu çifledim.çamaşır suyunuda döktüm ellerim ateş atıyor :cildir:

daha bir süü işim var yarında halımı yıkıcam makınayla.

eymeni verdim babaannesi bakıyor ben temizleyebne kadar ::)

ev göcük gitcek gibi aynı :k06:

bizimde geçen sabahınnn körüüü :D yatak battı ... sağolsun cemre hanım alt değiştirme esnasında alt değiştirme m,inderi olmasına rağmen yatağa kadar fışkırtabildi kakasını... pazar sabahı5 te çarşaf değiştiriyordummm :tongue3: :tongue3:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

evet cnm bu sıcaklarda aslında hergün yıkansalar bıle olur ama benımkı daha kücük oldugu ıcın kırkının cıkmasını beklıyorum snra bende hergün yıkarım yavrumu kı rahatlasın ...

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: ırmak184 - 14 Haziran , 2010, 18:38:07
aysecim desene iş çıkardı basına,olur böyle kazalar  :D
sevilcim iyi yapmısın yıkamakla,şimdiden baslaki sonrasında zor olur,sonra tek yıkamaya baslarsın zevkli oluyor,benimde kayınvalidem yıkıyordu,sonra eşimle yıkamaya basladık şimdi tek basıma yıkıyorum,havalar sıcak oldugu için hergün yıkıyorum,gece 11,12 gibi yıkıyorum rahatlıyor mısıl mısıl uyuyor  :D
cok güzel bır fıkır verdın bana cnm dogru aksam gec saatlerde yıkamak lazımkı gecelerı uyusun ayyy ayyy yarından ıtıbaren bende öyle yapcam oley gece uykusuzluguna cözüm buldum nıhayet ... :k06: :k06: :k06: