2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

DİLVİN

Alıntı yapılan: çağınım - 14 Haziran , 2010, 09:46:42
bebişler devamlı huy değiştiriyolar çağında 2 hafta öncesine kadar herkese giderdi gülerdi şimdi biraz yabanilik yapıyo beni istiyo sürekli yaşına giricek az kaldı ama huylar değişti  ::)

YEŞİMCİMM GÜNAYDINNN  :opucuk:

ŞIMARIYORDUR  :k06:

BÜYÜDÜ YA
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

mervemm

Günaydın kızlar

hasta olan bebişlere geçmiş olsun hemen iyileşsinler inşallah

fudaly bende su vermiyorum canım anne sütü yeterli demişti doktorum

benimki daha ayrım aşamasında değil sanırım  :aferin: kime versek gidiyor  :laughing7:

O biiiirrrrrr aşk bebeğii :)

) SaMiRa (

günaydın kızlarr.. :-* fudayl çişini yaptı bu sabah altnı aldığımda doluydu bezi bi de bol bol kaka yaptı 5.bezi taktım anca bitti  :D bide yüzüne işedi  :ehi: :ehi: gözünede geldi inşallah bişey olmaz :amin: :amin:
ben anne sütü veriyorumda bazen mama da veriyorum yinede gerek yok sanırım ya havalar sıcak ya ondan dedim vereyim mi diye.
benim oğlumda herkese gidiyo ağlamıyo bazen abime gidince ağlıyo  :D  kimseye gitsin istemiyorum keşke benimki de ağlasa  ::) büyüyünce kime giderse gitsin

ilknurcum poyraz iyileşmiş çok sevindim maşallah..bunlar basit hastalıklar allah beterinden korusun bebeişlerimizi ama anne yüreği insan korkuyo bende hapşırınca öksürünce üzülüyorum hasta oldu çocuk diyorum hemen doktora götürüym bişeyi yok diyo seviniyorum sonra

bu arada dişim apse yapmış :'(  antibiyotik kullanabilirmiyim acaba emzirirken kullanan var mı?

мiŁenα.

canım geçmiş olsun  dişci ilaç veriyor emzirenlere de dişciye git ;)

bana doktorum su konusunda şöyle birşey dedi;bebeğini sık sık emzir vücudu su kaybeder anlamazsın dedi.çok sıcak havalarda 1-2 çay kaşıgı su ver dedi.normalde emziren annelere önermiyoruz ama ;çok sıcak havada ver sen yine dedi.eymene 1 kaç kez verdim ilkinde hiç istemedi sevmedi son ra verdiğimde aldı.çok sıcak olunca 1 çay kaşığ vericem ben. :suclu:

:love9: :love7: :love9:

çağınım

merve merhaba yeşim  ben 25 haziranda aşına giricek bi oğluşum var memnun oldum aramıza hoşgeldin

fudayl bebeğine mamada veriyosan biraz su vermen gerekiyo çünkü mama susatıyo anne sütü alsada yeterli olmayabiliyo mama yiyince

DİLVİN

14 Haziran , 2010, 11:16:32 #2915 Son düzenlenme: 14 Haziran , 2010, 11:42:22 Çağların Annişi
CANIM BEN DOĞUMDAN SONRA ANTİPİYOTİK KULLANDIM
DİKİŞLERİMDEN DOLAYI
AMA YINEDE DR SOR Bİİ

MAŞALLAHHH CAĞINIMAA

BALIMAAAA :nazar: :nazar: :nazar:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

:'(

Esselam biz de geldik.

Ecrin'in 6.ay aşılarını yaptırdım 3ü bacaktan 2si ağızdan toplam 5 aşı, ateş yapabilir dediler.
Sonra doktoruna götürdük rutin aylık kontrole, boyumuz kilomuz gelişimimiz normal ama kalbinde üfürüm duydu önemsenecek bir duyum değil dedi ama gelin de bana sorun.
Her bebekte üfürüm olurmuş anne karnındayken 2 delik olurmuş bebeğin kalbinde bunlar zamanla kaybolurmuş falan filan.
Şimdiye dek duymamıştı 6.ayında duyunca tedirgin oldum yakın zamanda çocuk kardiyaloğuna gidip eko çektirmeyi düşünüyorum, kendi doktoru 1 yaşına kadar bekle dedi ama bekleyemeyeceğim.

Önerebileceğiniz iyi bir kardiyalog var mı? İstanbuldayız biz hiç farketmez nerede olursa götüreceğim.

Zeynep_Sena

slm kizlar nasilsiniz biz viyanada yaniyoruz havalar cok sicak duramiyoruz evde disarda ne yapsak sicaklardan kurtulamiyoruz bu aralar cok misafirim vardi bende gezmelerdeydim hic internete bakamadim arada okuyorum ama yazmaya vaktim olmadi dogru duzgun sayfamiz hayirli olsun biz daha 6 ay olmadik ama 5 gun sonra insallah 6 ay olcaz

kizim yine asi oldu gectimiz persembe kilo 7.400 boy kisa biraz ama 65 dr normal dedi degerlere yine ben tam bi menu yapmadim hani kahvalti falan ama artik baslasam diye dusunuyorum kizim cunku hevesli baya  sadece 50 gr yogurt yiyor gunde 2 haftadir filan mama vermicekmisim dr oyle dedi disleri cok kasiniyor kizimin dr alt ust birden gelebilir dedi baya belirginlik var ama cikmadi iste onun yuzunden baya bi mizirdaniyo zeynep sena asidan bu kez biraz husursuzlandi atesi cikti ama gecti sonra bunun disinda kontrolumuz var yine 7ci ayda kulak burun bogaz ve goz kontrolleri yapilcak birde bizde bu asi ilk yil icin sonmus baska yokmus yani burda boyle turkiye ile cok farkli nedenini bilmiyorum ama biraz arastirdim ve edindim bilgiye gore mesela turkiyede her ay 1 asi koldan yapiliyoya burdada 1 asi yapiliyo 3 asiya karsilik en son yaptirdim asi 6 asi birdenmis sanirim boyle birde agizdan veriliyor yine tabi onu saymadim neyse saglikli olsunlarda onemli deil

gulfercim sizede gecmis olsun canim ecrin cok tatli buumus masallah ins onemli bisey deildir canim allah sifalar versin

Uploaded with ImageShack.us

çağınım

Zeynep_Sena

slm kizlar yazdiklarinizi okumaya calistim benim kizda ozellikle erkeklerden cok agliyo cunku cevremdeki bayanlar genelde basortusu var sanirim hepimizi birbimize benzetiyo bazilarinda agliyo once bakiyo bakiyo dikkatlice sonra birden bi ciglik bazen utaniyorum aglayinca :) sevmek isteyenlere sevdirmiyo elimde deil napim :)

mervemm

Alıntı yapılan: çağınım - 14 Haziran , 2010, 11:14:04
merve merhaba yeşim  ben 25 haziranda aşına giricek bi oğluşum var memnun oldum aramıza hoşgeldin

fudayl bebeğine mamada veriyosan biraz su vermen gerekiyo çünkü mama susatıyo anne sütü alsada yeterli olmayabiliyo mama yiyince

merhaba canım memnun oldum maşallah yakışıklı oğluna

mervemm

kızlar bişey sorucam ada son 3 gündür kakasını zor yapıyor kızarıyor ellerini yumruk yapıyor sanki ıkınıyor sürekli bükülme halinde gaz problemimiz yoktu ama canı yanıyor çok ağlıyorum onunla  :'( 

bacaklarını kollarını egzersiz yaptırıyorum rahatlıyr gaz problemimiz var sanırım şimdi bile öyle ne yapıcam hiç bilmiyorum  :dontknow:

çağınım

mervecim kızınada maşallahhh  :nazar: :nazar:

sağol teyzesiii

canım bebeğine 1 çay kaşığı zeytinyağı verebilirsin kakasını yapması için karnı ağrıyodur o yüzden sıkıyodur kendini hiç bi zararı yok ama zeytinyağı ver başka yağ verme baya rahatlatır onu ben oğluma verdiğimde foşurdatıydu 2 saate kalmadan  :ehi:

мiŁenα.

mervecim ayak haraketleri yaptır iyi geliyor.
Bizde 40mıza kadar yaşadık gaz problemini :-\

:love9: :love7: :love9:

mervemm

Kızlar verdim rahatladı o kırmızılık geçti kıpkırmızı oldu ada yaptı kakasınıda yıkadım uyudu oh rahatladım