2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

ferda2

selam hanımlar ben geldim bugün kızım çok ateşlendi doktordaydık sebepsiz yere ateşi yükseliyordu önce ilçeye götürdük orda bir doktor vardı dediki menenjit olabilir hastaneye yatması gerekiyor dedi eşimde hayır ben sevk istiyorum dedi ve kızımı ile götürük orda kan tahlili yapıldı çok şükr menenjit yokmuş 6.hastalık olmuş kuzum bu hastalık bulaşıyormuş özellikle 6 ay ile 2 yaş arsında görülüyormuş fitil verdi 5 satte bir kullanıyoruz ateşi yükseliyor tekrar fitil veriyoruz bu hastalıkta ateş 40 dereceye kadar çıkabiliyormuş 3 ile 5 gün arasında ateşlenme sebepsiz oluyormuş ve aniden yükseliyomuş 5.günün sonunda deride döküntü oluyormuş sonrası normala dönüyormuş 2 günümüz kaldı duaedin bize bu hastalığıda bilmeniz için paylaştım bilginize

nesrin_beyza&berrin

geçmiş olsun ferda. benim birinci kızımda dört yaşına kadar yurt dışındaydık. 3 yaşındayken böyle birşey yaşamıştık. ordaki doktorlar kızamık demişti ama ben internetten okuduğum kadarıyla altıncı hastalık teşhisini koymuştum.  :tongue3: en zor şey bebişlerimizin hasta olmaları. rabbim sabır kızınada şifalar versin.  :amin:

zelis

Alıntı yapılan: DER!N - 11 Haziran , 2010, 08:18:00
SMA çok eskiden beri kullanılan güvenilir bir mama, ben 26 yaşındayım ablam bile kullanmış.
İçeriği şekersiz ve nişastasız.
Fiyatı yanılmıyorsam 15lira falandı kızımın içtiği mamayı bulamadığımızda en yakın olarak o önerildi aldım ama içmedi duruyor şimdi kahvaltısına katıyorum onu.
Sen şuanda kullandığın mamanın içeriğini yaz tatlım, ona göre yönlendirelim.
Bebeklerin tepkileri farklı içtiği mamadan başkasını içmeyebiliyorlar çünkü.

Bez ne kullanıyorsun?

Gulfercigim , simdiki icitigi Mamanin ismi Friso , icerigini tam olarak bilmiyorum ama anladigim kadari ile yazayim , Nisasta , DHH/AA, GOS, Nucleotiden .
Benim kiz cok az iciyor , acaba mamayi degistirsemmi diye de dusunuyorum  ???
Kullandigim beze gelince , Huggies ve Pampers(prima).

zelis

Mervecigim hos geldin canim bebegimonline ,  :flowers: :flowers:

Ben Zelis 30 yasindayim , Hollanda da yasiyorum , 9 yasinda bir olgum( Furkan) ve 07 subat 2010 dogumlu Merve isminde bir kizim var , kizimin adasisin yani  :D

zelis

Ezgicim canim yolculugunuzun sorunsuz gecmesine cok sevindim , Nisa bebek yolculugu seviyor demekki , benim oglumda cok severdi bebekken , kac defa tr ye gittik hic sorun cikarmamisti , bakalim benim kiz da sorun cikarmaz insallah...

zelis

Alıntı yapılan: ferda2 - 11 Haziran , 2010, 23:34:12
selam hanımlar ben geldim bugün kızım çok ateşlendi doktordaydık sebepsiz yere ateşi yükseliyordu önce ilçeye götürdük orda bir doktor vardı dediki menenjit olabilir hastaneye yatması gerekiyor dedi eşimde hayır ben sevk istiyorum dedi ve kızımı ile götürük orda kan tahlili yapıldı çok şükr menenjit yokmuş 6.hastalık olmuş kuzum bu hastalık bulaşıyormuş özellikle 6 ay ile 2 yaş arsında görülüyormuş fitil verdi 5 satte bir kullanıyoruz ateşi yükseliyor tekrar fitil veriyoruz bu hastalıkta ateş 40 dereceye kadar çıkabiliyormuş 3 ile 5 gün arasında ateşlenme sebepsiz oluyormuş ve aniden yükseliyomuş 5.günün sonunda deride döküntü oluyormuş sonrası normala dönüyormuş 2 günümüz kaldı duaedin bize bu hastalığıda bilmeniz için paylaştım bilginize

cok gecmis olsun ferdacigim , Umarim en kisa amanda iyilesir kizin canim ,

benim oglumda kucukken olmustu canim , bizde gece doktora goturmustuk , hic bi yarinde bi seyi yoktu ateslenmisti , oda bize 3. hastalik demisti ,,,
nasil bi hastaliksa bunlar , sayilarida bitmiyor , 3. 6. ...... Neyse Rabbim kuzularimizi her turlu hastaliktan korusun  :amin:

zelis

irmakcigim masallah kuzuna donmus  :icon_thumright: benim kiz hala donmedi  ??? 4 yalik oldu , normal degilmi , ya sizinki cok hizli yada benimkisi cok tembel  :laughing7: :laughing7:

DİLVİN

Alıntı yapılan: ferda2 - 11 Haziran , 2010, 23:34:12

geçmiş olsun canım Rabbim acil şifalar versın  :amin:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DİLVİN

Alıntı yapılan: zelis - 12 Haziran , 2010, 01:19:35
Alıntı yapılan: DER!N - 11 Haziran , 2010, 08:18:00
SMA çok eskiden beri kullanılan güvenilir bir mama, ben 26 yaşındayım ablam bile kullanmış.
İçeriği şekersiz ve nişastasız.
Fiyatı yanılmıyorsam 15lira falandı kızımın içtiği mamayı bulamadığımızda en yakın olarak o önerildi aldım ama içmedi duruyor şimdi kahvaltısına katıyorum onu.
Sen şuanda kullandığın mamanın içeriğini yaz tatlım, ona göre yönlendirelim.
Bebeklerin tepkileri farklı içtiği mamadan başkasını içmeyebiliyorlar çünkü.

Bez ne kullanıyorsun?

Gulfercigim , simdiki icitigi Mamanin ismi Friso , icerigini tam olarak bilmiyorum ama anladigim kadari ile yazayim , Nisasta , DHH/AA, GOS, Nucleotiden .
Benim kiz cok az iciyor , acaba mamayi degistirsemmi diye de dusunuyorum  ???
Kullandigim beze gelince , Huggies ve Pampers(prima).

canım huggıes ve prima burdada var
ama aralarında farklılık varmı bılemıyorum
mamaya gelınce aptamil dene bi
çağlar bebelac seviyor  :hungry: :hungry:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

mervemm

Günaydın kızlar
dün gece ada hiç uyumadı sabaha karşı uyudu bi kalktı yine
zeliş hoşbulduk canım memnun oldum adaşız kızınla çok tatlı çocukların

ferda geçmiş olsun kuzuya Allah şifa versin

O biiiirrrrrr aşk bebeğii :)

DİLVİN

Alıntı yapılan: mervemm - 12 Haziran , 2010, 08:40:08
Günaydın kızlar
dün gece ada hiç uyumadı sabaha karşı uyudu bi kalktı yine
zeliş hoşbulduk canım memnun oldum adaşız kızınla çok tatlı çocukların

ferda geçmiş olsun kuzuya Allah şifa versin

günaydınn canımmm
bi sıkıntısımı varkı uyumadı
bizimkıda akşam 8 de bi uyudu sabah 4 te ayaktaydık  :)

mervemm

yok canım ya doktora götürdük kaç defa hiçbişeysi yok yaklaşık 1 aydır böyle gece uykusu pek yok  :'(

DİLVİN

Alıntı yapılan: mervemm - 12 Haziran , 2010, 09:07:43
yok canım ya doktora götürdük kaç defa hiçbişeysi yok yaklaşık 1 aydır böyle gece uykusu pek yok  :'(

gündüzleri uyutmamayı dene o zaman canım

benımkı gündüz pek uyumuyormuş ondan gece rahat uyuyor  :nazar:

mervemm

Maşallah canım aman nazar değmesin

bakıcıdamı çağlar yoksa aile büyüklerinden mi bakan var canım

DİLVİN

Alıntı yapılan: mervemm - 12 Haziran , 2010, 09:21:54
Maşallah canım aman nazar değmesin

bakıcıdamı çağlar yoksa aile büyüklerinden mi bakan var canım

babaannesinde canım
evımız yakın
sabah bırakıp akşam alıyoruz
sağolsun çok ıyı bakıyor oğluma
ara sıra moralımı bozsada  :laughing7: :laughing7: