2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

evt zelişcim gerçekten bana çokkk iyi gelecek nasıl heycanlıyım ve seni çokk iyi anlıyorum canım bende temmuzza şafak sayarken annem gelince eşim gitersen git dedi  :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14:

inş. selmacım inş. herşey güzel olacak haftaya bebişime mevlüt yapıcaz gelin olacak kızım kına yakıcaz  :D

DİLVİN

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 10 Haziran , 2010, 12:52:13
evt zelişcim gerçekten bana çokkk iyi gelecek nasıl heycanlıyım ve seni çokk iyi anlıyorum canım bende temmuzza şafak sayarken annem gelince eşim gitersen git dedi  :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14:

inş. selmacım inş. herşey güzel olacak haftaya bebişime mevlüt yapıcaz gelin olacak kızım kına yakıcaz  :D

BENDE OĞLUMUN SÜNNETİNDE DAMAT YAPCAM ONUUUU

KISKANDIMMM   :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

AککORTįє

gel zeliş bacı gel burası çok güzel havalar düzeldi gezersin pıtırcıklarınla  :D

ezgi sen ne kadar kalacaksın canım orda  ::)

ilkcemre

selam kızlar
ferrum aldım eczaneden ... ferroyu vermemeye karar verdim. ferrumun tadına baktım bisküvi gibi... mmmmmm
vermeye başladım cemre de sevdi :hello2: :hello2: çok sevindim  :hieyt: :hieyt:

biz de memlekete gidicezz... ankaradan giresuna... hava değişimi yol... inşallah bebişim çok etkilenmezzz
allah yardımcımız olsunnn

мiŁenα.

merhaba kızlar ben geldim.
Sabah sağlık ocağına gittik.haziran muayinesine :D oğlum 5.800 boyu 59 cm.500 gr almış 2 cm boyu uzamış.diğer aylara göre iyi değil dedi.1 ayda 1 kilo alıyordu bu ay iyi bakamamışım pıtırcığıma :-\  hemşire canını sıkma iyi ama diğer aylara göre iyi değil dedi. :-[
Çok sık emzir dedi.sen sakın diyet falan yapma dedi.sütünün bol olması lazım sıvı bol tüket dedi :-\ b :-\irde bebeğe su vermeyi önermiyoruz ama çok sıcaklarda 1 -2 çay kaşıgı ver dedi.su kaybı olur anlamazsın dedi :-\

hemşire ferro verdi banada başla dedi.erken değil mi yahu :dontknow: sabah aç karnına vercekmişim :D

sonra babamız bizi sabire halasına bıraktı oğlum arkadaşının beşiğinde yattı uyudu .ilk eymene nasip oldu o odayı yerleştirdiğimizde eymenin e si yoktu. rabbim evlatlarımıza uzun ömürler versin sağlıkla. :amin:

:love9: :love7: :love9:

ırmak184

Alıntı yapılan: <<<<GÜL>>>> - 10 Haziran , 2010, 15:16:54
selam kızlar
ferrum aldım eczaneden ... ferroyu vermemeye karar verdim. ferrumun tadına baktım bisküvi gibi... mmmmmm

biz de memlekete gidicezz... ankaradan giresuna... hava değişimi yol... inşallah bebişim çok etkilenmezzz

canım güle güle gider gelirisn inşallah..

ırmak184

Alıntı yapılan: ♥..ŞeKeRiiM..♥ - 10 Haziran , 2010, 16:03:01
Sabah sağlık ocağına gittik.haziran muayinesine :D oğlum 5.800 boyu 59 cm.500 gr almış 2 cm boyu uzamış.diğer aylara göre iyi değil dedi.1 ayda 1 kilo alıyordu bu ay iyi bakamamışım pıtırcığıma :-\  hemşire canını sıkma iyi ama diğer aylara göre iyi değil dedi. :-[
Çok sık emzir dedi.sen sakın diyet falan yapma dedi.sütünün bol olması lazım sıvı bol tüket dedi :-\ b :-\irde bebeğe su vermeyi önermiyoruz ama çok sıcaklarda 1 -2 çay kaşıgı ver dedi.su kaybı olur anlamazsın dedi :-\

hemşire ferro verdi banada başla dedi.erken değil mi yahu :dontknow: sabah aç karnına vercekmişim :D

sonra babamız bizi sabire halasına bıraktı oğlum arkadaşının beşiğinde yattı uyudu .ilk eymene nasip oldu o odayı yerleştirdiğimizde eymenin e si yoktu. rabbim evlatlarımıza uzun ömürler versin sağlıkla. :amin:

maşallah oglusuna canım..ferro için erken degilmi canım biz daha baslamadık...

мiŁenα.

bilmiyorum hemşiremiz başlayın dedi :-\

banada erken geldi ama o an soramadım. :dontknow:

ilkcemre

Alıntı yapılan: ırmak184 - 10 Haziran , 2010, 16:21:18
Alıntı yapılan: <<<<GÜL>>>> - 10 Haziran , 2010, 15:16:54
selam kızlar

canım güle güle gider gelirisn inşallah..

saolasın tatlım  :love7: :love7:

ilkcemre

Alıntı yapılan: ♥..ŞeKeRiiM..♥ - 10 Haziran , 2010, 16:03:01

ilk zamanlarda aldığı gibi kilo almıyolar zaten moralini bozma ayşecim. ama senin ki biraz az gibi .
mama falan önerdimi dr. bu aylarda 800 gr normal demişti dr bana . bende panik olmuştum ilk zamanlar 1 kilo alıyordu sonradan giderek azaldı. 500 den az alırsa mama takviyesi olabilir...

мiŁenα.

anne sütünden başka birşey vermememi söledi.bol bol emzir dedi.

norma ayına göre dedi.ne bilim insan canını sıkıyor :-\

AککORTįє

gülcüm hayırlı yolculuklar sanada canım :)

ayşecim kilosu iyi maşallah boyuda iyi merak etme. ne kadar kilolu okadar sağlıklı anlamına gelmiyor.

ferro ya biz 4. ayda başladık. yani benim bildiğim herkeste 4. ay başlıyor anlamadım valla neden sana verdiler

gülcüm kilo alımı 2/5 aylıktan sonra azalır zaten. ayda 1 kilo alırken sonraki aylarda 500/600gr. alacak.

ayşecim sen daha iyi bilirisin ama doktorun uygun görmediği taktirde sakın kafana göre mama vereyim deme.

zelis

evet aysecigim kilosu az falan diye dusunme canim benim , aylar ilerledikce kilo alimi azalacak canim , tecrubeli bir anne olarak soyleyebilirim bunu sana ...ayda 500 gr da oldukca iyi canim , bizim kiz 4 haftada 300 gr almisti en son ... Ferro konusunda bi sey diyemeyecegim cunku bizim burda oyle bi sey yok  ??? oraya gelince soracak doktora neden turkiyede varda bizim burda yok  ??? benim bebisimde hec bisiden eksik kalmasin demi ama  ;D

zelis

kilzar benim bi sorum var sizlere,
ben simdi 18 gun sonra tr deyim Allah in izniylen , burdan 3 paket bez , 4 paket mama alayim dedim esim orda da var ne yuk edecen dedi .
simdi bana orda hangi bezi ve hangi mamayi tavsiye ediyorsunuz , biz memeyi tamamen biraktikda , zaten emmiyordu  sagiyordum ama sutum tamamen kesildigi icin biraktik simdi sadce mama kullaniyoruz...

AککORTįє

11 Haziran , 2010, 00:43:50 #2744 Son düzenlenme: 11 Haziran , 2010, 01:15:11 __İSO 2010__
canım mama ile ilgili bi fikrim yok fakat bezle ilgili hangi bezi kullanıyorsunuz konusuna bak orda yorumlar çeşit çeşit

herkesin kusunun totosu farklı  kimin kukusu seviyo kiminin pipişi sevmiyoo :)