2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

AککORTįє

Alıntı yapılan: fudayl - 26 Mayıs , 2010, 15:07:32
slm kızlar bu sabah fudayl ağız burun fışkırarak kustu arkasından kaka yaptı ve uyudu öğlende yine kustu mideside gurul gurul ötüyo acaba üşütmüş olabilirmi ??? balgam ve öksürükte var kesik kesik,kulağıda akmış sanırım normal midir sizce bunlar doktora götürsem mi??? keyfi yerinde gayet sağlıklı duruyor :nazar:

az öncede acayip sıçradı korkudan ağladı apartmanda çalışma var matkap sesinden korktu kuzum bitmedi gitti valla çocuk kacıncıya sıçrıyo :cussing: zor susturdum damağını kaldırdım emzirdim uyuyo şimdi  :aferin:

bencede doktora götür canım

kızlar biz gezmeden geldik  ::) bugün hava korkunç sıcak, annem zaten bana yakın oturuyor 1 mahalle ötede. gittik kanguruyla elimizde çanta hoplaya hoplaya şarkı söyleye söyleye keyiflice gittik. büyük  ananemiz ve büyük teyzemizde ordaydı. şaşırıyo artık yavaş yavaş gezmelere başladığımız için  :D durdu durmadı bi anı bi anına tutmadı. gelirkende babanemize uğradık. orda da misafirler vardı bugün epey insan gördü şaşırdı oğlum  :D tabi sadece benim kucağımda kimseye gitmek yok. gitse bile bnei görmeyince çığlığı basıyor . :k06:  gelirken annem bıraktı arabayla. şimdi uyuyor günün yorgunluğunu atıyor epey uyur artık  ;D

мiŁenα.

oh maşallah pamuk oğluma :nazar: :nazar:

ne güzel gezmelere başlamış,

biz daha başlayamadık sadece eşimle çıkıyoz

,buarada drlar hergün 10 dk güneş banyosu diyor muhakkak ;)

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

26 Mayıs , 2010, 16:37:52 #2282 Son düzenlenme: 26 Mayıs , 2010, 16:41:05 __İSO 2010__
evt canım ; bizim evin altı zaten bahçe yazın arada çıkararım ama fazlası kesinlikle zararlı fazla güneşte de kalmaması gerekiyor.

en azından güneşe çıktığı zaman bilmem kaç faktörlü koruyucular var onlardan kesinlikle sürmek gerekiyor. biraz daha sıcaklasın havalar alıcam.

he bu arada sormuşsun kanguruya ne zman bindirdiniz diyede; onların boyutları var.

bir aylık bebeğide ona bindiriyorlar ( tabi o kangurular 1 aylık olanlar için yapılmış küçük yani)

ben azcık büyük almışım yani şu zamandan sonra kullanabileceğim şekilde. 3/5 aydan sonra kullanmaya başladım bugün itibariyle 3. kullanışım.

ama sanırım bu yaz tek çıkarken kanguru favorim   :icon_thumright:

fakat kanguru mu çocuğu taşıyo yoksa ben  ikisini birden taşıyorum onu sormayın  :k06:

annelik işte öle ahtapot gibi bırakamıyor insan önünden mutlaka tutuyorum  :laughing7:

arada kaldırıyorum kan dolaşımı olsun diye  ;) öf amma çok konuştum  ;D

мiŁenα.

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ben doktoruma sorup alıcam güneş kremi.ya ben 5li setin içinde olanı var resmini çeker sana yoollim onun üstünde yazmıyordu :-\

belki sen fikir verirsin :dontknow:

buarada facede oğluşumun totiş banyosunun videosunu koydum ama sadece sen görebliyorsun.

bir çocuk bu kadarmı sever suyu çıkarınca basıyor çığlığı suda kalcak eşşekkk :love9:

bende kendimi atmak istiyorum dışarıya ama yanıma yandaş lazım..

sabire ablam var o gelir benle her yere onu beklicez trabzondan gelsin .. ::) ::)

AککORTįє

yerim ben onun pipisiniiiiiiiiiiiiiiiiii eşşekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk  :k06: :k06: :k06: Kurban olurum onu yaradana

çoık tatlı ya maşallahhh Rabbim nazarlardan saklasın kuzumuuu  :amin: :amin:

tez vakitte iyilşsin totosu  :amin:

unicornn

[quote muhallebi veriyorum onu çok severek yiyor üzerine de mutlaka mama içiyor.

hero baby nın sutlu pirincli si canım
ya bugun uyumuyo  huysuz çok :(

ırmak184

Alıntı yapılan: fudayl - 26 Mayıs , 2010, 15:07:32
slm kızlar bu sabah fudayl ağız burun fışkırarak kustu arkasından kaka yaptı ve uyudu öğlende yine kustu mideside gurul gurul ötüyo acaba üşütmüş olabilirmi ??? balgam ve öksürükte var kesik kesik,kulağıda akmış sanırım normal midir sizce bunlar doktora götürsem mi??? keyfi yerinde gayet sağlıklı duruyor :nazar:

az öncede acayip sıçradı korkudan ağladı apartmanda çalışma var matkap sesinden korktu kuzum bitmedi gitti valla çocuk kacıncıya sıçrıyo :cussing: zor susturdum damağını kaldırdım emzirdim uyuyo şimdi  :aferin:
canım gecmiş olsun doktora götür bence..

ırmak184

Alıntı yapılan: __İSO 2010__ - 26 Mayıs , 2010, 16:37:52
evt canım ; bizim evin altı zaten bahçe yazın arada çıkararım ama fazlası kesinlikle zararlı fazla güneşte de kalmaması gerekiyor.

en azından güneşe çıktığı zaman bilmem kaç faktörlü koruyucular var onlardan kesinlikle sürmek gerekiyor. biraz daha sıcaklasın havalar alıcam.

he bu arada sormuşsun kanguruya ne zman bindirdiniz diyede; onların boyutları var.

bir aylık bebeğide ona bindiriyorlar ( tabi o kangurular 1 aylık olanlar için yapılmış küçük yani)

ben azcık büyük almışım yani şu zamandan sonra kullanabileceğim şekilde. 3/5 aydan sonra kullanmaya başladım bugün itibariyle 3. kullanışım.

ama sanırım bu yaz tek çıkarken kanguru favorim   :icon_thumright:

fakat kanguru mu çocuğu taşıyo yoksa ben  ikisini birden taşıyorum onu sormayın  :k06:

annelik işte öle ahtapot gibi bırakamıyor insan önünden mutlaka tutuyorum  :laughing7:

arada kaldırıyorum kan dolaşımı olsun diye  ;) öf amma çok konuştum  ;D

bugün hava cok sıcakkkkkk...ilknurcum iyi tasıyabilmissin,bende cıktım kızımla dısarı biraz sahilde yürüdük sonra avm gittik,kanguruya koymuştum kızımı ama belim sırtım omuzların her tarafım agırıyor hiç rahat edemedim,bir yandan sıcak bir yandanda canta tası :BangHead: eve zor attım kendimi..

AککORTįє

canım benim annemin evi yakın ,yakın olmasına karşın az biraz yoruldum. daha uzak yerlere minibüsle ya annemle arabayla biri varsa arabasıyla  :-\

çünkü gezinti yaparken olmaz kanguruyla

hamilelik sağolsun babayiğit bişey oldum ama  :ehi:

olmaz yinede kan revan içinde kalmıştım anneme vardığımda. bide havalar iyice ısındığında imkansız olacak

annem diyor gelip alayım ama maksat hava almak zaten

gelirken burası yokuş bizim eve, gözüm kesmedi annem getirdi 

) SaMiRa (

bizim içinde gezseydiniz kızlarr... evet kanguru çok zor gliyo banada 3 kere kullandım öyle duruyor dolapta dahada kullanmam artık yasakladı doktorumuz  :-\
bende bebek arabasıya çıkarıyorum dışarı hakkat eşşek ölüsü gbi çok zor tam 12 kilo bizim arabamız ilk kaldırdığımda kanamam olmuştu o kadar yanii :-\ :-\
eşim arabanın bagajına koydu biryere gideceğim zaman fudayl ı arabanın içine bırakıyorum sonra bebek arabasnı çıkarıyorum öyle gidiyoruz geziyoruz

bu arada dr a gidemedik eşim geç gelecek gidebilirsem ben yarın gidicem artık nasıl olacak bilmem  :dontknow: inşallah bi problem çıkmaz :amin:

unicornn

aynen bizim de beek aramız arabanın bagajında ben de aynı yontemle gidiyorum parka filan
kanguruya gelince sııcaklrd çok zor ama kışn epey kullandm arkada avm var oraya çok gittik
artık ağır gelio taşıyamıyom belım ağryo  :suclu:

< ESLAL >

ohh ne güzel mis gibi hava almış kuzucuklar  :opucuk:
bizde çıkacaktık bugün ama habersiz misafir geldi kızım hiç uyumadı zaten uyumamak için direniyor onada fırsat oldu doğru düzgün bişeyde yemedi 3-5 kaşık zorla hep  :'( uff Allahım bu kız beni çok zorluyor  :y25:

gülom aynı ozaman kokuları bugün verdim bende ilk verdiğim kadar çok tepki vermedi versede içircem hergün yemiyor içmiyor uyumuyor  :cildir:

inş. bizede etkisi olur açılsın artık şu kızın boğazıııı  :director: :director: hmm günde ne kadar veriyorsun eczacı bana günde 1 defa 1 ölçek verebilirsin

demiştin ben yarım ölçek verdim bugün  ::)

unicornn

Alıntı yapılan: DER!N - 26 Mayıs , 2010, 11:58:56
Alıntı yapılan: unicornn - 26 Mayıs , 2010, 11:18:27
kzlar bu arada bi konum daha var
akşam yatmadan önce sutlu pirinçli mama veriorum bi çay bardağı suyla ypıyoum 100 ml hepsini bitimiyor bile sizinkiler ne kadar yiyor ve gece kaç kere uyanıyo acaba

Tam aç olmuyordur belki tatlım her bebeğin yiyişi aynı olmuyor hatta aynı bebeğin de tercihleri zaman zaman değişiyor.
Ecrin hanım normal şartlarda sık ve az içer mamasını ama gün oluyor 210ml içiyor.
Sütlü pirinçli mama dediğin pirinç unu mu?
Benimki piirnç ununu sevmedi muzlusuyla sadeyi karıştırıp tadını kırınca yiyor bir bardak suyla yapıyorum ben.
Bunun yerine daha çok elmalı hazır muhallebi veriyorum onu çok severek yiyor üzerine de mutlaka mama içiyor.
Şu polivit işe yaradı sanırım mamasını içişi de diğerlerini yiyişi de arttı. Ama zorla içiriyorum çok tatlı geliyor galiba  ::)

polivit dediğiniz ne kızlar d3 un yerine kullanacağımız acd vitmin kompleksimi ???

< ESLAL >

canım polivit vitamin şurubu devit3 yerine kullanılmıyor iştahsız,kilo alamayan bebek,çocuklarda kullanılıyor bizimbeslenme sorunumuz var malum biçok kaynaklı 1 ay önce eczacımız önermişti iştahı açar açmasa bile günlük alması gereken vitaminini alır bir yan etki yok demişti aldım ogün verdim ve nisa yutmak dahi istemedi bidaha vermemiştim bugün başladım ben supravit veriyorum aynı şeyler zaten  ;)

buarada kızlar saat 5 ben hala ayaktayım  :-\ nisa ateşli 3 gibi emmeye kalktı ağzı çok sıcak geldi ışığı açtım yüzüde pespembe hemen soydum ateşine baktım 38,5 yarım fitil verdim azcık mama yedirdim 1 saat oynadık 37,5 düştü ateşi çok ince pijama giydirdim ayaklarımda uyuyor şimdi  :'(
dişimiz geliyor bugün çok huzursuzdu zaten eller ve ne bulursa ağızda ve sürtüyo diliylede üst damağını kaşımaya başladı bugün hadi hayırlısı Allah yardımcımız olsun  :amin: :amin:

мiŁenα.

geçmiş olsun canım.ah yavrum benim diş çıkarma işi çok zormuş biz ne yapcaz bakalım.

Rabbim kolaylık versin.eymenin beini gece bir kez aldım saabah ezanında baktım ki üstünğ komple sulamış ;D ;D

Sıpayla uğraştım sabahtan beri totişinin banyosnu yap değiş .

Birde uyumadı sabah ezanından beri ancak uyudu :-\