2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

--elif--

Alıntı yapılan: fudayl - 25 Mayıs , 2010, 18:36:12
maşallah kuzuma maşallah... uyusunda büyüsün bakalım bence doktor etkiledi onu  ;) ;)

ilknurcum bizimkide hep oyun istiyor sürekli konuşürsan birşey yok kucaktada öyle yatırdığım an başlıyor bağırmay... bu arada sağ elini sürekli emiyo kızartıyo emmekten yara olacak diye çekiyorum sürekli normal mi anlamadım ???
ewet ya benim kızımda aynı 4 parmağını birden sokuyor ağzına panik yok büyüyolar sanırım  :k06:
ve sürekli oyun istiyor onunla ilgileneyim,konuşayım  :cildir:  :cildir:
sıkıldım artık azcık büyüsede önüne oyuncakları atıp bıraksam

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

bugün kizimin göbegi düstü cok sükür...  :love9:

DİLVİN

Alıntı yapılan: ♥♥ SiVaSLim♥♥ - 25 Mayıs , 2010, 21:56:07
bugün kizimin göbegi düstü cok sükür...  :love9:

hayırlı olsun canımm :opucuk:
artık altını değiştirirken daha rahat edersınız
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

< ESLAL >

ilknurum,sahracım,selmacım çok tşkr ederim çok şükür iyiyiz  :amin: :amin:

ellere ayaklarda ekleniyor canlar nisa 2 gündür ayaklarını sokuyo ağzına  :D ayaklarını getiremezse ağzını açıp kafasını uzatıyor gelsinler die  :ehi:

kızlar doktor bugün ferroyu kilosuna göre vericez şuan 7 kilo 7 damla 8 olunca 8 bu şekilde arttırıcaz dedi devit3 de 2 yaşına kadar kullanıcaz dedi ben 1 die biliyordum sağlık ocağında 3 damla demişlerdi onuda 4 yapalım dedi  ::)

DİLVİN

bızımkı şimdilik sadece parmaklarını yıyorrrr

yakında oda başlar

ya bugün ne oldu bıde

kaynanamlar çağları gezmeye götürmüşler

ayy o kadar para verip araba aldım

bebeği iki buküm kucaklarında taşıyorlar

bende kızdım evde süs niyetınemı aldık arabayı çocuğa dedım

bıde üstüne bişey almamışlar

cocuğum üşümüşşşşşşşş

:violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

AککORTįє

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 25 Mayıs , 2010, 22:42:01
ilknurum,sahracım,selmacım çok tşkr ederim çok şükür iyiyiz  :amin: :amin:

ellere ayaklarda ekleniyor canlar nisa 2 gündür ayaklarını sokuyo ağzına  :D ayaklarını getiremezse ağzını açıp kafasını uzatıyor gelsinler die  :ehi:

kızlar doktor bugün ferroyu kilosuna göre vericez şuan 7 kilo 7 damla 8 olunca 8 bu şekilde arttırıcaz dedi devit3 de 2 yaşına kadar kullanıcaz dedi ben 1 die biliyordum sağlık ocağında 3 damla demişlerdi onuda 4 yapalım dedi  ::)

Allah Allah banada devit 3 ü 1 yaşına kadar kullanacaksın dediler neden öyle dediler ki anlamadım. ferro yu da 8 damla. bu şekilde söylediler bize.

valla tam sopalıklar he  :caca: ebrarın yazdığını da okudum ona da vermemişler bu kadar sorumsuzluk olur mu ya!  :cussing:

ya diyorum arkadaşlar kimsenin umrunda değil herkes takibini kendi yapsın araştırsın .

bu doktorlara kalırsak yandık.

evlerinde pc olmayan cahil cuhela inasanlar ne yapsın. artık  Allah yardımcıları olsun

AککORTįє

Alıntı yapılan: ((selCan)) - 25 Mayıs , 2010, 22:52:52
bızımkı şimdilik sadece parmaklarını yıyorrrr

yakında oda başlar

ya bugün ne oldu bıde

kaynanamlar çağları gezmeye götürmüşler

ayy o kadar para verip araba aldım

bebeği iki buküm kucaklarında taşıyorlar

bende kızdım evde süs niyetınemı aldık arabayı çocuğa dedım

bıde üstüne bişey almamışlar

cocuğum üşümüşşşşşşşş

:violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

ya varya öf  aklıma geldi yine :BangHead: eşşekk ölüsü gibi araba ya süsüne kanıp alıyoruz bi ton para veriyoruz

bak şimdi yarın anneme gidicem kanguruya koyucam. ben onu indiremem.

indirirm tabi ama hem çocuğu tut hem çantasını hemde arabayı  :BangHead: Allah tan hava artık çok güzel burda  o yüzden başladık gezmelere.

ama ben eşim yada biri varken yanımda arabayı çıkartabilirm yoksa kanguruyla geçiricem yazı.

şimdiki aklım olsa asla araba almazdım gözünü seveyim pastonların , bu gidişle bir de baston alıcaz

< ESLAL >

evt ilknurum bana sağlık ocağından 8 damla demişlerdi ferro için ama doktor bugün öyle söyledi nebilim yavff kafama göre takılıyorum

bugün yaptıklarımı anlattım bir bir doktora çok bilinçlisin beslenme konusunda ama ben bi liste verim istersen ondanda faydalanırsın dedi  :k06:

e ver baree dedim bende  :ehi: :ehi: :ehi: ammaaa verdiği liste 8 aydan itibarenmiş saftirik doktor  :ehi: birde midesi için diğer doktorun verdiği ilacı değilde kendi aldığım bi ilacı kullanıyordum hilal rahatsız olduğunda ilaç doğruymuş fakat sürekli verilmesi gerekiyormuş sonuç vermesi için onu tutturamamışım yani ilacına kadar bildiğimi yapıyorum hissettiğim gibi bakıyorum kızıma çok şükür oldukça iyi her açıdan :amin: :amin:

ff sorma ilknurum araba konusunda bende aynı durumdayım ben 1. kattayım ama bir yere gidip geldimi felaket yoruluyorum nisayı kucağımda taşısam daha iyi  :cildir: :cildir: araba eşşek ölüsü gibi ablam 2. bebişine baston almıştı blk ye gittiğimde onu alıp gelcem  ;)

< ESLAL >

zelis

selam kizlar ...
bi kac gundur giremiyorum , burda havalar masallah cok guzeldi , pazar ve pazatesi gunu cocuklari parklara goturduk...
kizim iki gun boyunca temiz hava komasina girdi  :laughing7: cok da guzel uyudu aksamlari ......

burda biz sadece d vitamini veriyoruz bebeklere , dediginiz diger vitaminleri burda hic kimse vermiyor bende anlamiyorum fark ne acaba , sizin dediginiz ferro sanirim demir icin , bunu her kes mi kullaniyor yoksa doktorun uyugun gordugu bebeklermi ??
ha birda ilk uc ay k vitamini veriyrouz o kadar  .....

мiŁenα.

eymende emiyor ellerini seslerde şappur şuppur çıkıyor :ehi: :ehi: ben henüz arabayı alıp tek çıkmadım ama kesinlikle çarşıya gidemem onla dolmuşlar lmıyor bebek arabasını zaten hayatta tek bebek arabasını koyamam dolmuşa.
bende şimdiki aklım olsa baston alırdım.

buarada kanguruya ne kadarlıkken koymaya başladınız???

birde kayınvalidem sürekli diyorki daha küçük bebek arabasna koyup gezmeye götürme mahalledekiler laf yaparmış. :cussing: tövbe yarabbim herşeyi kadın takıntı yapıyor.

buarada dün eşim orduya gitmişti giderken serviste klima açmışlar çarpmış eşimi akşama zil çaldı kapıyı açtım ki kocişim  :occasion5: :occasion5: hasta olmuş geldi ama sonuçta geldi nasıl sevindim :k06: :k06: :k06:

:love9: :love7: :love9:

ilkcemre

benim bebek arabam küçük baston gibi sayılır. hem rahat hemde katlanınca baston kadar oluyo amaaaaaa yinede yalnız çıkılmaz onunla. baston bile olsa bebiş ve çantasıyla beraber taşınmaz... bende kangurudan yanayımm ... azcık daha büyüsün gönül rahatlığıyla bindiricem kanguruya....

мiŁenα.

ben hep bebek çantamızı hem kendi çantamı hem arabayı alıyorduk.altındaki sele yerine koyuyordum bebek çantamı kendi çantam kolumda kalabalık oluyordu.

bende çantalarm zaten büyük.misafirlik dışında kendi çantama koyuyorum malzemelrini.

yoksa göç taşır gibi çıkıyoruz dışarıya. :ehi: :ehi: :ehi:

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 25 Mayıs , 2010, 13:39:55
kızlar şimdi doktordan geldik yeni doktor amcamızı çok sevdik özellikle hilal adamın yüzünü okşadı durdu  :D

7kilo 210 gr cık 68cm boyu gelişimi çok iyi çok hareketli bi bebek dedi 2 diş birden geliyor uyuycak die bakma dedi  :honk: midesi için 3 aylık ilaç tedavisi uyguluycaz şimdiye kadar yapılsaymış geçermiş  :caca: geç kalmış değiliz önemli olan onu rahatlatmamız dedi  :amin: kalça filmi çektirdik sonuçları yarın alıcaz şuan için gerek görülmesede ilerisi için bize ışık olur dedi ve çektirdim  ;)

ek gıdaya başladığımızı söyledim iyi yapmışsın bebeğin hazır dedi bi liste verdi bundanda faydalanırsın dedi işte böyle kızlar çok şükür herşey yolunda  :amin: :amin:

anason çayı aldım içirdim çokta yorulmuştu uyuyor bakalım hilal ama hangisi etkili oldu bilmiyorum  :k06:

gülfercim dr. verdiği listede sebze çorba ve pürelerine yeşil yapraklı sebze konmadığı sürece dolapta kapalı kapta 2-3 gün muhafaza edilebilir maydonoz,dereotu vs. gibi sebze eklenmişse ancak 1 kez ısıtılabilir yazıyor  ;)

Maşallah kızıma benim abla oldu iyice  :k06:
Sorunsuz sıkıntısız gelmişsiniz hoş geldiniz  :opucuk:

Evet canımcım bendekinde de var o ibare iletmeyi ihmal etmişimdir kafa yokki. Sağolasın  :flowers:
Ferro için doktorumuz günde 9 damla dedi. 6.ay aşısı için gittiğimizde kan sayımı yapılacakmış duruma göre arttırılabilir yada azaltılabilirmiş.
Uyku için de hmm yazmadım yine galiba bunu çok huzursuz uyuyorsa dalmakta güçlük çekiyorsa idrar yapmasında sıkıntı var gibiyse test yapılıyormuş kız bebeklerde böyle sıkıntı olabiliyormuş.
6.ay aşısı için gittiğimde bunu da yaptırmayı düşünüyorum.

< ESLAL >

sağol teyzesi hemide koca kız oldu  :k06: çok şükür diş dışında bi sıkıntımız yok  :amin: :amin:

hmm canımcım bunu yazdığın iyi olmuş onu soracaktım şimdi size nisa son günlerde karnı doymasına rağmen çok az çiş yapıyor bunun yanında kaka sayısı arttı normalmi bu dün dr. sormaya unutmuşum o kadar çok şey sordumki adama o bile şaşırdı ne çok birikmiş dedi  :laughing7:

o testin adı neyki canım bi sonraki kontrolde bende söylim dr. yapsın