2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

--elif--

DER!N

Esselamu aleykum

Günaydın Ebrar,

ne yaptın aşı durumunu?

--elif--

günaydın cnm
valla şimdilik bişey yapamadım dün geç olmuştu osaatte mümkün deil hemşirelerin olması bazen öğlen olmdan gidiyorlar ne biçim işse anlamadım başka köyden gidip bulcaz bugünde erken kalkamadım  :( çıldırmam yakındır

--elif--

yinede diyorum bugün öğleden sonrada olsa gidip bi bakacam şansımı deneyecem.aşı zamanının geçmeside iyi değildir demi

tweety0555

gunaydın kızlar  bızım asıdan bu yana nevrımız dondu ıkı gecedır facıa gıbı...ya sıze ozenıyorum keske erken yatsada gece ıkı defasına razıyım kalksa ınanın 11 e kadar agladı oyle uydu ama su puetler varya bebekken dıarı cıkardıgımız onda uyudu  sonrada her 45 dakkada uyandı...gunduz de mızıl mızıl...sabahta kalktık emmıyor  gogsum 5 aydır ılk kez tas gıbı oldu bende sagım dedım sagdım 100cclık gerısını emer dıye bıraktım...
sabah kalkınca bır baktım cok mok yapmısss hemen bıcı bıcı yaptırdım kuzuyu...sımcıık uyuyor bakalım kac dk uyuyacak  :sad1:
ay su asının derdı bır bıtse...
bu arada ben de yurutece cok heveslıyım yurutec bayaga bır oayalıyor cocugu...ama ısler daha cok cogalıyor...

ebrar bızımde asımız 4.ay bıttı bır hafta sonra yapıldı cunkı asının saglık ocagına gelme zamanı varmıs o gune denk geldı

NADİRE

GÜNAYDIN KIZLAR BU TOPUK KANI OLAYI HERKESTE FARKLIMI :( BİZİMDE DOGUMDAN 10 SAAT SONRA ALINDI. 1 HAFTA SONRA KONTROLE GİTTİGİMİZDE HASTENEMİZDE TEKRAR ALINDI. SAGLIK OCAGI FALAN DEMEDİLER AMA 2 DEFA ALINDI.

--elif--

twetty dediğin gibi olacak sanırım hemşireler bizim aşı günlerimize değilde onların geliş tarihine ayarlıyolar aşılarımıza aslında getirin deseler ben hiç aksatmamki

--elif--

Alıntı yapılan: NADİRE - 12 Mayıs , 2010, 11:12:03
GÜNAYDIN KIZLAR BU TOPUK KANI OLAYI HERKESTE FARKLIMI :( BİZİMDE DOGUMDAN 10 SAAT SONRA ALINDI. 1 HAFTA SONRA KONTROLE GİTTİGİMİZDE HASTENEMİZDE TEKRAR ALINDI. SAGLIK OCAGI FALAN DEMEDİLER AMA 2 DEFA ALINDI.
nadirecim farklı oluyor herkeste bizden hastanede hiç almadılar özel olduğu halde sağlık ocağına götürün 1 hafta sonra dediler okadar tek 1 defa alındı yani

NADİRE

NE BİÇİM BİRŞEY HERKES KAFASINA GÖRE TAKILIYOR DEMEK .. ŞÜKÜR BİZİM DOKTORUMUZ İYİ ..

AککORTįє

Alıntı yapılan: ırmak184 - 11 Mayıs , 2010, 19:52:41
bizdende önce hastaneden sonra saglık ocagında topuk kanı aldılar,hastanedede ası takvimi verdiler,saglık ocagındada hem arıyorlar hemde gittigimizde ne zaman gelmemiz gerektigini yazıp veriyorlar..

aynen :icon_thumright:

unicornn

12 Mayıs , 2010, 11:32:16 #1855 Son düzenlenme: 12 Mayıs , 2010, 11:39:45 unicornn
bizim   4. günümüz aşıdan sonra hala mızıl mızıl  :cildir:

--elif--

sinir oluyorum haa bir ben yaptıramadım şu 4. ay aşısını herkes yaptırmış bende 4 gözle bekliyorum çabuk olsunda kurtulayım bir an önce siz böyle yazdıkça daha bi içim kararıyor  :k06:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ferda2 - 11 Mayıs , 2010, 21:56:36
:dontknow:kızlar topuk kanını ben çok araştırdım ilk kızımda sorun olmuştu öldük öldük dirildik şöyle oluyor ilk doğduğunda hasateden çıkarken 1.kan alınıyor ama onun bir işlevi olmuyor çünkü bebeğin anneyi emmesi gerekiyor ve 48 saat geçmesi gerekiyormuş ikincisini sağlık ocağında alıyorlar sorun çıkarsa sizi sağlık ocağıdan arıyorlar tekrar kan alıp ankaraya gönderiyorlar eğer tekrar sorun oluyorsa ankaraya gidiyorsunuz orda kan alınıyor bozuk çıkıyorsa bebei özel diyete alıyorlar anne sütü belli oranda veriliyor özel mama veriliyor bebeğe ama bu işlemlerin hepsi 3 ay içinde yapılmalı bizim kızınkisi sağlık ocağında temiz çıktı çok şükür dolayısıyla ankaraya gitmedik ama öldük öldük dirildik adak adadık temiz çıksın diye emin olmak  ankarayı aradık normalde sorun olmadığı zaman aramıyorlar kan alınınca 14 gün içinde haber gelmezse temiz demektir hande telaş yapma canım inşlh bişey yoktur ama en kısa zamanda gidin sağlık ocagına belki sen hiç gitmemişsin ya sağlık ocağına o yüzden aramışlardır

evet bencede sen gitmediğin için aramamış olabilirler. çünküğ ben de tesadüfen göğüs uçu kremi yazdırmaya gitmiştim sağlık ocağına 8 aylık hamileyken . siz daha hiç gelmediniz mi? size kayıt açılması gerekiyor denmişti ve bir sürü işlem yapıp bilgilerimi de aldıktan sonra bana kayıt açmışlardı. ve şu da var;benim doğum yaptığım gün belli değildi. yani 36+5 iken kontrole gitmiştim o gün doğum yaptım. 2 gün sonra eve geçtim; ve o gün sağlık ocağından geldiler doğum yaptığım için. kayıt olduğu için sistemden görünüyor ve tekrar bilgilerimi aldılar. yani senin sağlık ocağına gidip kayıt yaptırman gerekiyor. bizde 2. topuk kanını özelde aldırdık ama sağlık ocağında da alınıyor. ve neden diğer aşılarını özelde yaptırıyorsun canım  ???

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 12 Mayıs , 2010, 11:35:23
sinir oluyorum haa bir ben yaptıramadım şu 4. ay aşısını herkes yaptırmış bende 4 gözle bekliyorum çabuk olsunda kurtulayım bir an önce siz böyle yazdıkça daha bi içim kararıyor  :k06:

bende varım canım tek değilsin strese girdim şimdiden bizim önümüzdeki p.tesi senin ne zaman

unicornn

doğum yaptığım hastanedeki çocuk doktorna gittik ilk kontrole sonradan da hep oraya devam ediyrum
aylık kontrol ve aşı
bana hastanede daha iyi gibi geliyo aşı açısından falan da
özel sigortamız da var çok şükür sanki daha iyi gibi geliyo kızlar bilemiyorum