2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

bugüne randevu alamadım yarın gidicez doktora soraym bakalım ne diycek

forroyu verdikten sonra 15-20 dk sütlü şeyler verilmiycek ve emzirilmiycekmiş  ::)

DER!N

evet canım laktoz demirle etkileşiyor ve demirin etkisi ortadan kalkıyor ;)

< ESLAL >

Allahım bi alttan bi üstten birer dişimiz daha geliyor 4 aylık bebek tüm dişlerini düzecek  :honk:

unicornn

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 05 Mayıs , 2010, 12:39:11
Allahım bi alttan bi üstten birer dişimiz daha geliyor 4 aylık bebek tüm dişlerini düzecek  :honk:

maşallah nisa hilal e
çok sorun yaşadınız mı annesi ilk diş çıkarken ???

< ESLAL >

sağol canım  :nazar: :nazar: :nazar:

bi gece ateşlendik ateşi 39 a kadar çıktı sabaha kadar hiç uyumadı, dudakları ve ağzı beyaz beyaz kabardı aşırı derecede salya akıtıyoruz canım

) SaMiRa (

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 04 Mayıs , 2010, 22:27:54
sağol ırmakcım erkenden süpriz yaptı bize  :D çok şükür şimdi ateşi yok ama çokk mız mız uyumak istemiyo hiç  :sad1: bende ölüyorum

uykusuzluktan  :y25:

bu geceyi sorunsuz atlatsak hayırlısıyla  :amin: :amin: :amin: devamı geliyor dişlerimizin diş etleri bembeyaz ve sert Alahım 6 aylık bebek koca koca dişleri olcak  :k06: :k06:

evet canım yaa çok erken olmuş genetik heralde varmı ailede erken diş çıkaran?? :nazar: :nazar:
bende rüyamda oğlumu gördüm 5 tane dişi vardı allah hayır etsin fudayl da çokk salya akıtıyo köpük köpük tükürük oluyo ağzı neden acaba ??? ???normal mi ki

< ESLAL >

valla benimde babasınında zamanında çıkmış canım bizim dışımızda erken çıkaran varmı bilmiyorum  :dontknow:

bizmde salyamız erken akmaya başladı son 10 gündürde çok kaşıyodu hep eli ağzındaydı heryer tükürük oluyordu gören herkes 6. ayda patlatacak dişini dedi ama maşallah biz 6 aylıkken düzmüş olcaz hepsini  :ehi: :ehi:

) SaMiRa (

ya bizimkininde elleri hep ağzında bağırıp duruyo eldiven takıyorum sırılsıklam oluyo değiştiriyorum sürekli acaba bizde demi başladı  :icon_scratch:

< ESLAL >

bilmiyorumki canım bebeklerin ellerini ağzına götürmesi çok doğal illa diş çıkarıcak die değil biz bunları yaşıyorduk ama benim alıma gelmiyordu hemen çıkacağı enaz 1 ayı bulur diodum çıktı geldi  :D

damaklarını kontrol et canım sert ve beyazsa yakındır  :laughing7: hmm hilal son zamanlarda emerkende damaklarını sıkıyordu sürekli uyanıkken emmek istemiyordu damak acısı çekiyormuş kuzum   :'(

tweety0555

arkadaslar merhaba 23 nısanda kayınpederımı kaybettık...o kalabalıkta mert acayıp huzursuz oldu dondukten sonra hergun aglama krızıne gırıp hastanelık olduk yeneı yenı duzene gırıyor gene...
sutum gıttı bende maya yı yas maya varya ondan bır parca koparıp suda erıtıp hemen ıctım o gunden berı sutum muthıs arttı haberınız oldu benım daha once duydugm bırseydı ama denememıstım...denedım ...
bırde 4 ay bıttı alaha sukur fakat benddaha ek gıdaya baslamadım ben yogurt soracaktım hazır yogurt vermıstım ılk oglumda sızler verdınız mı...elma puresı verım dedım dun cam rendede suyu cıkmadı bende bır kasık posa halını verdım...neler yapabılırım bana bıraz anlatırmısınız kafam allak bullak netten okuyorum ama algılayamıyorum nevrım dondu...
neler yapabılırım neler yaptınız...

DER!N

Alıntı yapılan: fudayl - 05 Mayıs , 2010, 13:31:21
ya bizimkininde elleri hep ağzında bağırıp duruyo eldiven takıyorum sırılsıklam oluyo değiştiriyorum sürekli acaba bizde demi başladı  :icon_scratch:

Henüz çok erken bu kadar erken çıkartmaz inş. köpük köpük tükürüklü ağız suyu 1,5 aylıkken falandı yada daha erkendi başladı gelişiminin normal olduğunu gösteriyormuş endişelenme.

Diş için olan ağız suyu epey su yani akıyor resmen ağzına el sokupta ıslatmak gibi değil.

DER!N

Alıntı yapılan: tweety0555 - 05 Mayıs , 2010, 13:49:40
arkadaslar merhaba 23 nısanda kayınpederımı kaybettık...o kalabalıkta mert acayıp huzursuz oldu dondukten sonra hergun aglama krızıne gırıp hastanelık olduk yeneı yenı duzene gırıyor gene...
sutum gıttı bende maya yı yas maya varya ondan bır parca koparıp suda erıtıp hemen ıctım o gunden berı sutum muthıs arttı haberınız oldu benım daha once duydugm bırseydı ama denememıstım...denedım ...
bırde 4 ay bıttı alaha sukur fakat benddaha ek gıdaya baslamadım ben yogurt soracaktım hazır yogurt vermıstım ılk oglumda sızler verdınız mı...elma puresı verım dedım dun cam rendede suyu cıkmadı bende bır kasık posa halını verdım...neler yapabılırım bana bıraz anlatırmısınız kafam allak bullak netten okuyorum ama algılayamıyorum nevrım dondu...
neler yapabılırım neler yaptınız...

inna lillahi ve inna ileyhi raciun

Başınız olsun geride kalanlara sabırlar dilerim.

Yoğurdu kendim yapıyorum pastörize sütle ve yoğurt makinesiyle.
Ama hazır verilmesine de karşı değilim.
Elmanın kumlu olan cinsini seçersen rendeye bile gerek kalmaz elle bile eziliyor ve suyu çıkıyor, armutta aynen.
Havuç rendeliyorum suyunu veriyorum çıktığı kadar.
Tabii Selen sizinkinden büyük posasını da veriyorum ben.
Hazır meyve sebzesi de veriyorum kendim de hazırlıyorum.

tweety0555

derın cım cok sagol...
bende dun kumlu elmayı rendeledım hıc suyu cıkmadı sadece posa seklını aldı...
bırde resmının altında kaymak kızım fılan yazmıssın ya bende hep ogluma dıyorum o cumlelerı...benımkı aglıyor..

DER!N

Koççum paşam demeyi dene :) sert erkek pozunda sanırım :k06:

Balböceği

tweety cnm basiniz saolsun mekani cennet olsun  :amin: