2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

ırmak184

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 30 Nisan , 2010, 12:48:48
kızlar çocuklarınızı özel doktoramı yoksa devlet hastanesimi götürüyorsunuz rutin kontrol için
ben dogum yaptıgım hastaneye özele götürüyorum,ama bize uzak oldugu için bir arkadasım özel doktor tavsiye etti oyüzden buay degiştiriyorum,saglık ocagınada gidiyoruz cok güzel ilgileniyorlar,bilgilendiriyorlar  :D  :D

ırmak184

Alıntı yapılan: ღ°AyŞe.♥. - 30 Nisan , 2010, 13:14:00
vallaH kırkımız çıktı kırklandık... :occasion5: :occasion5: :occasion5:

herkezde farklı cidden ;) bizde;oğlumu yıkadık ayrı kapta 40 kaşık su koydduk ,tesbih :icon_scratch:,altın falan konuldu;oğlum onla durulandı :icon_scratch:;dualar okundu.

bende;gusül abdesti aldım,banada 40 kaşık su hazırlandı,dua okundu..durulandım bende,

sonuç itibriyle 40landık,lohusalıktan kurtuldum.

ben özelde doğum yaptı yine aynı hastaneye götürüyorum..her hafta drdayım :ehi: :ehi: :ehi:

[/flash]

aysecim hayırlı olsun kırkınız lohusalıktan kurtuldun rahatlamıssındır  :opucuk: :opucuk: 

AککORTįє

valla aynen; bizim sağlık ocağımız hemen yanımızda birşey olursa hemen gidip soruyorum burda da çok ilgileniyorlar

ırmak184

01 Mayıs , 2010, 01:13:51 #1383 Son düzenlenme: 01 Mayıs , 2010, 01:29:29 ırmak184
Alıntı yapılan: KUZEY - 30 Nisan , 2010, 23:29:16
kızlarr çıldırmak üzereyim Kuzeyi uyutmak için yapmadığım kalmadı sabahtan beri ayaktaydı şimdi uyudu daha kakasını yaptırdım karnına masaj yapa yapa ağlamaktan bitti ayakta uyuo bir yandan da ağlıo çok huysuz yaaa ne yapıcağımı bilmiyorum uykusu gelio kollarım kopuo emziriyorum uyuo meme ağzından çıktığı an uyanıo memeyi de ağlaya ağlaya zor alıo ??? :crybaby2: :sad1:
ah canım cok zor oluyor ya bebişler huysuz olunca,allah kolaylık versin valla :sad1:  :sad1: ben ilk ayda 2 kat giydiiryordum üşümesin diye evide sıcak tutuyordum sıcaktan isilik oldu,şimdi hem havalar sıcak o yüzden tek kat giydiriyorum evde ılık oluyor bazen gündüzleri dogalgazı acmıyorum bile,doktor cok sıcaga alışırsa cok sık hastalanır demişti  :dontknow:  :dontknow:

KUZEY

Alıntı yapılan: ırmak184 - 01 Mayıs , 2010, 01:13:51
Alıntı yapılan: KUZEY - 30 Nisan , 2010, 23:29:16
kızlarr çıldırmak üzereyim Kuzeyi uyutmak için yapmadığım kalmadı sabahtan beri ayaktaydı şimdi uyudu daha kakasını yaptırdım karnına masaj yapa yapa ağlamaktan bitti ayakta uyuo bir yandan da ağlıo çok huysuz yaaa ne yapıcağımı bilmiyorum uykusu gelio kollarım kopuo emziriyorum uyuo meme ağzından çıktığı an uyanıo memeyi de ağlaya ağlaya zor alıo ??? :crybaby2: :sad1:
ah canım cok zor oluyor ya bebişler huysuz olunca,allah kolaylık versin valla :sad1:  :sad1: ben ilk aylarda 2 kat giydiiryordum üşümesin diye evide sıcak tutuyordum sıcaktan isilik oldu,şimdi hem havalar sıcak o yüzden tek kat giydiriyorum evde ılık oluyor bazen gündüzleri dogalgazı acmıyorum bile,doktor cok sıcaga alışırsa cok sık hastalanır demişti  :dontknow:  :dontknow:
sağol canım inşallah uslanır çok yoruluyorum ki annem babam ben 3ümüz bakıyoruz eşim askerde :sad1:

ırmak184

birde yalnız olsan dahada zor olurdu senin için yine annen baban yanında şükret..allah kavustursun canım ne kadar kaldı askerliginin bitmesine..

KUZEY

Alıntı yapılan: ırmak184 - 01 Mayıs , 2010, 01:22:23
birde yalnız olsan dahada zor olurdu senin için yine annen baban yanında şükret..allah kavustursun canım ne kadar kaldı askerliginin bitmesine..
ewet canım düşünemiyorum yalnız olmayı böyle yaramasla haziranın sonunda bitiyor sen nasıl uyutuosun bebişini?

ırmak184

01 Mayıs , 2010, 01:34:34 #1387 Son düzenlenme: 01 Mayıs , 2010, 01:36:42 ırmak184
iyi canım az kalmış hayırlısı..
gaz problemi varken sallıyordum cok huysuzdu,alıştı demiştim sallanmaya..ama şimdi hem gaz sorunu yok emzigede alıştırdım emzigi veriyorum kendi kendine uyuyor..

< ESLAL >

gülfercim hilalin dudağındaki şeyler pamukçukmuş bu sabah heryerine dağılmış bi şekilde uyandı  :sad1: eşim mikostatin solüsyon aldı 3 damla verdim ağzına ama hilal direk yuttu  :-\  bişey olmaz dimi ne kadar sürede geçmişti seleninki

DER!N

Ek besinciler nerelerdesiniz  :director:

Ecrine pirinçunu maması, bisküvi, elma püresi, şeftali püresi, un çorbası ve benzer şeyleri veriyorum artık.

Sanırım ilk denediğim zamanlar hazır değildi kaymağım boşuna üzülmüşüm yiyor şimdi  :nazar:

Sizler neler veriyorsunuz belli saatlerde belli şeyler mi veriyorsunuz neler yapıyorsunuz deyin gari?

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 01 Mayıs , 2010, 10:36:45
gülfercim hilalin dudağındaki şeyler pamukçukmuş bu sabah heryerine dağılmış bi şekilde uyandı  :sad1: eşim mikostatin solüsyon aldı 3 damla verdim ağzına ama hilal direk yuttu  :-\  bişey olmaz dimi ne kadar sürede geçmişti seleninki

günde 3 kez veriyorduk yanılmıyorsam yarına bişeyi kalmaz yutmasında sakınca yok ama ben şöyle yapmıştım o damla direkt cok cok mideye inmesin diye damlalığı ağzının içinde gezdirmiştim öğüre öğüre  bir hal olmuştu :k06:

DER!N

Ezom bir süre kullanmak gerekiyordu o solüsyonu ama ertesi gün geçince bir gün daha kullandım bıraktım ben  ;)

< ESLAL >

sağol canım bende gezdirdim azcık ama öğürdü dediğin gibi  :k06:

valla ben pirinç unu ve meyve püresi veriyorum sadece kaşık maması aldım pirinçli,mısırlı,meyveli hiçbirini yemedi  :-\ çorbayada daha erken die düşünüyorum ama böylede sadece pirinç unu yiyor cicibebe aldım bugün öğlen onu vereyim diyorum sen kaçtane veriyosun canım

< ESLAL >

Alıntı yapılan: DER!N - 01 Mayıs , 2010, 10:43:44
Ezom bir süre kullanmak gerekiyordu o solüsyonu ama ertesi gün geçince bir gün daha kullandım bıraktım ben  ;)

tmm canım bende veririm 1 kaç gün  ;)

DER!N

Ülkerci kızım benim eti cici bebe yemedi :)) hero babyninkini ne kadar verirsem yiyor.

5 tane veriyorum canım şeftali-elma püresini de katıyorum azcıkta peynir ve tuzsuz tereyağ karmakarışık bişey oluyor ama seviyor bunu.