2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

ırmak184

selam kızlar nasılsınız...

bende kızımda cok iyiyiz,gec oldu ama pazar günü mevlüt okutuyoruz hazırlık yapıyoruz temizlik falan...
aysecim biz kırkımızda sadece banyo yaptık sonra gezmeye gittik gittigmiz yerlerdede para verdiler okadar...şimdidiedn hayırlı olsun  :opucuk:  :opucuk:

--elif--

sewdim bu para işini  :k06:  :k06: anam biz bilmiyoz öyle bişe bize kimse para vermedi  :-\

KUZEY

Alıntı yapılan: ((selCan)) - 28 Nisan , 2010, 22:00:27
Alıntı yapılan: < ESLAL > - 28 Nisan , 2010, 14:19:49
Alıntı yapılan: ღ°AyŞe.♥. - 27 Nisan , 2010, 18:14:03
offf buda bir dert hangisi iyi ne şekilde koruncaksın düşün dur :suclu:

valla hee ödüm kopuyor kazara bişey olcak die bugün adet günüm gerildim iice ya olmazsa korkusundan  :honk:

ezgicimm ben daha hiç olmadım
kesin hamileyimm ben :tongue3:
kızlar ben 40çıkar çıkmaz adet oldum en hızlı benim herhalde kocam yanımda olmayınca ben de 2.yi düşünmediğim için spiral düşünüyorum bakalım :tongue3:

KUZEY

Alıntı yapılan: ღ°AyŞe.♥. - 29 Nisan , 2010, 19:14:52
kızlar acil cvp istiyorum yarın kırkımız çıkıyor ...

anlatırmısınız bebek nasıl kırklanıyor :icon_scratch:

canım hayırlı olsun kırkınız bizim kırkımız aynen şöyle 40 tane denizden taş topladık onları yıkama suyunun içine koyduk bir de yumurta kabuğuyla kırk defa su döktüler içine sonra o suyla bebeği iyice yıkadılar sonra bir tas da bana ayırdılar yıkanıp gusül abdesti aldıktan sonra dök diye ben de döktüm gitti öle banyo yaptıktan sonra kendime dökmeyi unuttum :k06: :k06:sonra gezmeye gittik oğluma yumurta koydular yumurta gibi toplu olsun gelişsin büyüsün diyeymiş  :ehi: :ehi: bazıları para bazıları hediye werdi gidince oğlum para kazanmaya başladı yane şimdiden bez paralarını çıkardı :laughing7:

DER!N

Alıntı yapılan: ღ°AyŞe.♥. - 29 Nisan , 2010, 19:14:52
kızlar acil cvp istiyorum yarın kırkımız çıkıyor ...

anlatırmısınız bebek nasıl kırklanıyor :icon_scratch:

Hayırlı olsun 40ınız, Rabbim 40 yıllarını da görmek nasib etsin hayırla ve sağlıkla inş.  :amin:

Çocuğumun suyuna ne bulurlarsa attılar.  :k06:

40 tane fındık her birine ayrı ayrı dualar okundu önceden hazırlandı.
Süpürge otu, çörek otu, soğan kabuğu yumurta kabuğu daha bir çok şey :) suyuna atıldı.
İşte normal banyosu yaptırılıp bu sudan 40 kere döküldü :)
Aynı sudan ben de nasiblendim ama benim fındıklarım ayrıydı :)
Sonra gezme faslı başlıyormuş gidilen her evden hediye alınırmış ve bu gitmeler aynı gün içinde 7e tamamlanırmış.
Biz bu kısmı yapamadık tabii kış diye.

мiŁenα.

bnlar ne böyle ya..

ufffff neyse ananeme sorim ...

hangisini yapim kızlar :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

bugün adam olcak oğlum bende lohusalıktancıkıcam :muzz: :muzz:

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

aman 40 gün oldumu bile ayyy zaman nekadar çabuk geçiyor  :-ooo

maşallah oğluşuma Rabbim nice mürvetlerini göstersin inş. ayşem  :amin: :amin:

bizimde 40 mızda banyo suyuna 40 tane taş attılar 40 defa besmele çekip dua ettiler altın ve süpürge çöpü attılar o suyla yıkadık kuzumu sonra ben banyo yaptım ve çıkarken o sudan döktüm başımdan aşağı  :D sonra yeni cicişler giyip komşuya gittik ekmekle,yumurta verdiler bizede  ;)

< ESLAL >

KIZLAR HİLALİN ÜST DDAĞINDA 3 TANE BEYAZ NOKTA GÖRDÜM AZÖNCE 2 TANEDE ALTTA VAR PAMUKÇUK ZANNETTİM AMA DEĞİL DİLİNDE VARMI GÖREMEDİM AĞZINI AÇMIYOR  :icon_pale: DUDAĞINA DOKUNUNCADA BIZIKLIYOR NEDİRKİ BUNLAR YA KÜÇÜKTE DEĞİL UÇUK GİBİ :y25: YARIN DOKTORA GÖTÜRÜCEM KONTROLÜMÜZ VAR

AککORTįє

hayırlı olsun eymenime, 40 ı çıktı maşalahh süphanallah  :nazar: :nazar:valla ayşe bende onu tam diyecektim sana  ;D . sen bu soruyu sordun ama herkesin adeti farklı  :laughing7:

bizde de 40 deliği olan bi tasa makas bide süpürge sapıydı galiba  tam hatırlamıyorum . o tasın ve üzerindekilerin üstünden su döktük banyo yaptırırken o gün. dualar okudu . banyo yaptığı suylada ben yıkandım . 2 gün sonra da 40 ını uçurmaya gittik. oda 40 ı çıktıktan sonra çocuğun dışarı çıkması gerekiyormuş bizde anneanneye gittik oda bize hediye almış.  :D
bizden bu kadar.  ;)

AککORTįє

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 30 Nisan , 2010, 12:31:19
KIZLAR HİLALİN ÜST DDAĞINDA 3 TANE BEYAZ NOKTA GÖRDÜM AZÖNCE 2 TANEDE ALTTA VAR PAMUKÇUK ZANNETTİM AMA DEĞİL DİLİNDE VARMI GÖREMEDİM AĞZINI AÇMIYOR  :icon_pale: DUDAĞINA DOKUNUNCADA BIZIKLIYOR NEDİRKİ BUNLAR YA KÜÇÜKTE DEĞİL UÇUK GİBİ :y25: YARIN DOKTORA GÖTÜRÜCEM KONTROLÜMÜZ VAR
quote]

ay canım ya inş önemli birşeydeğildir. netten bi araştır bakalım  :-\[/b]

AککORTįє

Dudaklarda görülen minik kabartılar: Emme hareketi nedeniyle bebeğin hassas dudak derisinde görülebilirler. Dudak derisindeki bu kabartılar da kendiliğinden geçer.

diye yazıyor ezgi

< ESLAL >

hmm sağol ilknurum bende bakıyorum hep pamukçukla ilgili şeyler yazıyo bu ara emzik çok emiyor uyurkun silikona döndük bide ondan olmuştur ozaman inş. ondan olmuştur  :amin:

AککORTįє

evt canım olabilir daha alışkın değil ya dudişleri  :D

--elif--

kızlar çocuklarınızı özel doktoramı yoksa devlet hastanesimi götürüyorsunuz rutin kontrol için

DER!N

Geçmiş olsun Ezgi, zaman zaman Selende de oluyor doktoruna sormadım çok da önemsemedim ama aynı mı bilemedim şimdi.

Minik beyaz nokta gibiydi bizdekiler karbonatla silince gidiyor biraz mızırdansa da yaptım böyle.
Hele bir sabah bir uyandı dudakları bembeyaz ağzı falan ilk son ve fena halde pamukçuk olmuştu mustaltin diye bir ilaç kullandım solüsyon daha da olmadı.

Özele götürüyorum, aynı gün sağlık ocağına da götürüyorum.