2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 20 Nisan , 2010, 12:48:48
haklısınız benim kızım kesinlikle hazır değil ek gıdaya.bu arada bişey soracam bebeklerinizi ne sıklıkla banyo yaptırıyorsunuz  :icon_scratch:

hava şartlarına göre değişiyor canım hava güzel olursa gün aşırı soğuk olursa haftada 1 bile oluyor dün banyo yaptırdım hilale burunu tıkandı hemen

< ESLAL >

Alıntı yapılan: elif eflal - 20 Nisan , 2010, 12:09:48
SLM KIZLAR .OĞLUM 69 GÜNLÜK OLDU.BİZİM DE BUGÜN 2.ASIMIZ VARDI.KARMA ASI VEREM DİFTERİ TETONAZ FALAN.2 Sİ BACAKTAN BİRİ OMUZDAN YAPILDI.GİTMEDEN ÖNCE CALPOL SURUP VERDİM.CUNKU BU ASI AĞRI VE ATEŞ YAPIYOR.DOKTOR VE HEMSİRE VEREBİLİRSİN DEDİ.

4900 OLMUS OĞLUSUM.2 AYDA 1900 KİLO ALMIS.MİNİCİK BENİM OĞLUM AMA HEMSİRE NORMAL DEDİ.NAPSIN ZAVALLIM SON BİR AYDIR KİLO ALMAYA BASLADI.İLK AY SÜTÜM YETMEMİŞ.BİLEMEDİK.SADECE 250GR ALMISTI YAVRUM.45 GUNLUKKEN TAKVİYE OLARAK MAMAYA BASLADIK.APTAMİL KULLANIYORUZ,İÇİYO AMA BENİ EMMEK DAHA HOSUNA GİDİYO.SÜTÜM İNSALLAH DAHA DA ARTAR DA MAMAYA GEREK KALMAZ DİYE DUA EDİYORUM.SİZ DE BANA DUA EDİN.ÖPÜYORUM

slm canım geçmiş olsun atlatmışsınız aşıyı

maşallah bebişine çok iyi kilo almış inş. artar sütün canım hepimizin dolar taşar inş.  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

--elif--

anladım cnm bende yaptıracam şimdi korkuyorum hasta olur diye neyse inş. bişey olmaz.bu arada senin kız dewam ediyormu emziğe  :binkybaby:

< ESLAL >

--elif--

maşallah cnm  :nazar: ee artık emzikli fotosunu bekliyoruz  :k06:

tweety0555

canım cok sıkkın kılo alımını az dedı dr 7100gr olmusuz fakat ayda 700 yada 750 gr a az dedı..mılumıl basla daha annesutu tadına uygun oldugu ıcın daha cok yenıyor dedı..bende aldım ama kac cc verecgı bılemdım 30 cc yaptım kac kere verecegım mama +annesutu verenler bılgı verırse sevınırm..
4 ay bıtıncede meyve suları ıle ek gıdaya basla dedı...offf off...

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 20 Nisan , 2010, 13:23:33
maşallah cnm  :nazar: ee artık emzikli fotosunu bekliyoruz  :k06:

:k06: tmm canım eklerim pcde yok atayım eklerim hemen  :D

< ESLAL >

20 Nisan , 2010, 14:06:12 #1132 Son düzenlenme: 20 Nisan , 2010, 14:14:26 < ESLAL >
Alıntı yapılan: tweety0555 - 20 Nisan , 2010, 13:49:32
canım cok sıkkın kılo alımını az dedı dr 7100gr olmusuz fakat ayda 700 yada 750 gr a az dedı..mılumıl basla daha annesutu tadına uygun oldugu ıcın daha cok yenıyor dedı..bende aldım ama kac cc verecgı bılemdım 30 cc yaptım kac kere verecegım mama +annesutu verenler bılgı verırse sevınırm..

canım bence gayet güzel kilo almış anne sütüyle beslenen bi bebek ayda en az 500 gr alıyorsa süt yeterli demektir  :icon_thumright:

hmm birde mama tecrübesi çok olan bi anne olarak şunu söyleyebilirimki milumil asla anne sütüne en yakın mama değil aksine oldukça lezzetli bi mama sma,ülker hero baby lactum daha yakın bence senin doktorun milumille anlaşması var bebeğin emdiği halde aranıyor yada ağlıyorsa öyle ver mamayı ama bunlarda yoksa hiç başlama derim

gülay t.

20 Nisan , 2010, 14:57:44 #1133 Son düzenlenme: 20 Nisan , 2010, 16:00:09 gülay t.
Alıntı yapılan: tweety0555 - 20 Nisan , 2010, 13:49:32

Kilo alımına az dedi diyince bende 200-300 gram mı aldı acaba dedim. Canım kilosu gayet normal çok güzel almış. Zaten ilk aydan sonra yavaş yavaş kilo alımının azalması normalmiş. en az 500-600 gram alıyorsa sorun yok. Ki maşallah 700 gram almış. Eğer yine de mama vereceksen emzirdikten sonra ver zaten doymamışsa yer, doymuşsa hiç zorlama anne sütünün yerini tutmaz biliyorsun. Eslal'in dediği gibi belki de anlaşması vardır doktorun mama firmasıyla Yoksa satışlar nasıl artacak değil mi??

tweety0555

YAAA EVET ASLINDA HAKLISINIZ BAN GOREDE IYI AMA CANIM SIKILDI ASLINDA O ESLAL IN DEDIGI TUM MARKALARI SAYDI AMA MILUMIL I TAVSIYE ETTI BENDE ONU ALDIM ASLINDA BAYAGADA PAHALI IDI...AMA ILK 30CC VERDIM DAMAKLI BIBERONLA ZORD OLSA ICTI GERI ATIYOR...AZ ONCEDE VERDIM ALMADI...
AMA DEDIGINIZ GIBI VERMEMEYE GAYRET GOSTERIM ZATEN 10 GUN SONRA EK GIDAYA GECIS YAPACAGIZ...
AMA SU OLDU ICTIKTEN SONRA IKI SAAT UYUDU ILK KEZ DOGDU DOGALI...IKINCI KEZ UYUDU BAKALIM SIMDI NEKADR UYUYACAK:)

мiŁenα.

biz geldik bomba gibi geldik ; :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ilk sağlık ocagına gittik aşımızı olduk ..sadece iğne girerken ağladı paşam sonra hiç ağlamadı uykuya daldı yine maşallah paşama...sağlık ocagında tartıldı 4950 olmuş boyu 55 cm olmuş :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: valla aferini kaptım :basardim: :basardim: :basardim: oğluma çok iyi bakmışım  :basardim: :basardim: :basardim:

buarda diğer aşımız 3 tane oda 24 mayısta yağpılcak....

dr gittik herşey gayet iyi sağlığı yerinde ordada 4100 çıktı kilosu 1500 kilo aldırmışım ogluma noyu 55 cm..7-8 cm uzamış :nazar: :nazar: :nazar:

kalça çıkık testimiz yarın 3 te çekilcek :suclu: :suclu:

zinco verdi dr...gaz iin humanın rezene kimyonlu çayından al dedi onu içiçez birde herşey iyi hamdolsn :amin: :amin: :amin:

şimdide kaynımın oğlunun doğum günü oraya gidiyoruz :occasion5: :occasion5: hepnizii öptükkk :hello2: :hello2:

:love9: :love7: :love9:

arzuderelli

Kızlar,

yarın oğluşumu doktora götüreceğim dua edin herşey yolunda olsun. Götürdükten sonra doktorun söylediklerini paylaşırım...

arzuderelli

Alıntı yapılan: ((selCan)) - 19 Nisan , 2010, 23:05:28
merhaba kızlar
bugün işe başladım
ama bebeğimden ayrılaması o kadar zor geldıkı  :'( :'( :'( :'(
yarı yolda dönmeyı bile düşündüm
bütün gün aklım bebeğimdeydı
ağlamaktan,yutkunmaktan bir hal oldum  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
ne zormuş bu ayrılıkkkkkk
Allahım bütün çocuklarından ayrı olan annelere sabır versınnn
:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
çokkkk zorrr kızlar çokkkk zorrrrrrrrrrrr  :'( :'( :'(
ben bebeğimı çokkk sevıyorummmmmm  :y25: :y25: :y25: :y25:
onun yanından 1 sanıye bile ayrılmak istemıyorum ama çalışmakta zorundayımmm :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

merhaba Selcan,

bende yavrusunda ayrılan bir anneyim. İnan seni çok iyi anlayabiliyorum. İlk başta bana da çok zor gelmişti ama zaman geçince insan biraz da olsa alışıyor. Pazartesileri daha zor geliyor hafta sonunu beraber geçirdiğim için.Allah yardımcın olsun...

arzuderelli

Alıntı yapılan: _AyŞe ♥♥ - 20 Nisan , 2010, 17:40:13
biz geldik bomba gibi geldik ; :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ilk sağlık ocagına gittik aşımızı olduk ..sadece iğne girerken ağladı paşam sonra hiç ağlamadı uykuya daldı yine maşallah paşama...sağlık ocagında tartıldı 4950 olmuş boyu 55 cm olmuş :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: valla aferini kaptım :basardim: :basardim: :basardim: oğluma çok iyi bakmışım  :basardim: :basardim: :basardim:

buarda diğer aşımız 3 tane oda 24 mayısta yağpılcak....

dr gittik herşey gayet iyi sağlığı yerinde ordada 4100 çıktı kilosu 1500 kilo aldırmışım ogluma noyu 55 cm..7-8 cm uzamış :nazar: :nazar: :nazar:

kalça çıkık testimiz yarın 3 te çekilcek :suclu: :suclu:

zinco verdi dr...gaz iin humanın rezene kimyonlu çayından al dedi onu içiçez birde herşey iyi hamdolsn :amin: :amin: :amin:

şimdide kaynımın oğlunun doğum günü oraya gidiyoruz :occasion5: :occasion5: hepnizii öptükkk :hello2: :hello2:

senin ve bebeğinin adına çok sevindim. İnşallah her ayınız böyle sağlıklı geçer. bakalım yarın bize ne diyecek dr. Belki bende aferini hakederim   :D

arzuderelli

Alıntı yapılan: _AyŞe ♥♥ - 20 Nisan , 2010, 11:44:23
om-x var cnım işe yaramıyor :cildir:

dr öylicem rezene,papatya,inko birini versin oğlum rahatlassı artık çok sıkıntısı var karnı taş gibi sen ne damlası kullanıyorsun ???

Ayşecim,

Sun-supmlex diye bir damla var 25,00.-Tl fiyatı. Ben oğluma hep onu kullandım. Çok da rahatlattığını söyleyebilirim. Birde bacak hareketini sık yaptır.İnanılmaz işe yarıyor.