2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

DER!N

ilave damla verdiler sağlık ocağından kan içinmiş günde bir kez dokuz damla.

< ESLAL >

geçmiş olsun siz atlattınız aşıları sıre bize geliyor  :'(

oy kıyamam kilo kaybetmiş kuzusu bizim dr.da aynı şeyi söylüyor istemiyorsa üsteleme aç kalsın bişey olmaz ama insan kıyamıyor işte  :sad1: bizde açlık diyetindeyiz yine buara  :honk:

ee şimdi ek gıdaya aramı vereceksin gülfercim  ??? hilal yine sadece püre yiyor

DER!N

Ek gıdaya hiç geçemedim ki ben, o bir kaç gün direndim alsın falan diye emmiyor ve uyumuyorduya sonra düzeldi ben de vermedim.

tattırmaya devam tabii

Aşılar öyle korkulacak kadar değil Ezgi dert etme, tetenozu yaptırırken ben daha çok bağırdım desem yanlış olmaz  :k06:

İnş. ateş vs. yapmaz da bakalım kısmet. Bacaklarımız kıpır kıpır yine  :nazar:

< ESLAL >

:nazar: :nazar: inş. olmaz canım gerçi ateş olmuyormuş artık ama inş.da olmaz bakalım biz napıcaz  ::)

hmm anladm canım bende veriyorum diyemem bin nazla yiyor yine ya uff  :cildir:

zelis

gecmis olsun gulfecigim , bizim ilk asimizda haftaya insallah bakalim biz ne yapacaz , fitili falanda hazirladim simdiden  ;D bizim kizda dun babaannesindeydi , sutumu sagdim biraktim , 150 ml sut vardi hepsini icmis bi kerede sasirdim , normalde en fazla 100 ml iciyordu , babaannemiz haftaya tr ye gidiyor ya gitmeden elinden bi sut icmek istemis galiba benim kiz,..
birde bu zilli oturmak istiyor , elinden tuttugum zaman basini yariya kadar kaldiriyor , kucagimda oturur vaziyette tuttugum zaman keyfine diyecek yok. :suclu:

zelis

kizlar birde benim kizin kafasinda hala konak var , yuzu biraz gecti ama konaklardan ben cok rahatsiz oluyorum , simdi kafasina bebe yagi surdum , uyuyor usumez degilmi kafasi yagdan dolayi cunku baya bi surdum  :tongue3: uyansinda tersine tarayacam sonrada banyo yaptiracam insallah cikar biraz...
konak icin baska etkili onerisi olan varmi?

< ESLAL >

canım bizdede var çok değil ama var yani ben her defasında unutuyorum banyodan yarım saat filan önce zeytinyağda sürülüyor birde yemek sodası,karbonat eritip ilk onunla başını yıkayıncada hemen dökülüyormuş,zeytin yağına karbonatı karıştırıp sürünce daha etkili oluyormuş

zelis

gecen gun sadece zeytin yagi surdum , birazcik cikti ama zeytin yagida sacindan cikmiyor , istedigin kadar yika cikmiyor , yagli yagli duruyor ,
birde evde karbonat yok kabartma tozu olmazmi ,  :laughing7: hem konaklar kabarir kabarir cikar belki :toothy10: :toothy10:

< ESLAL >

:toothy10: :toothy10: yok kıs olmaz bilmiyorum yani mayalama çocuğun kafasını  :ehi:

мiŁenα.

gülom maşallah kzın yakında benim boyuma ulaşacak :nazar: :nazar:

ya şimcik 22 günümde bende kanama başladı şimdi rel mi oldum yoksa dogumdan dolayımı??

misafirim gelecek sabahtan beri ayaklarım totoma vurdu...eymeni yıkadım uyuttum... :nazar:

neler yaptım nelr kekler borekler pastalar...bugun dıyetı bozuyorum :ehi: :ehi:

:love9: :love7: :love9:

zelis

Alıntı yapılan: _AyŞe_ - 14 Nisan , 2010, 13:23:34
gülom maşallah kzın yakında benim boyuma ulaşacak :nazar: :nazar:

ya şimcik 22 günümde bende kanama başladı şimdi rel mi oldum yoksa dogumdan dolayımı??

misafirim gelecek sabahtan beri ayaklarım totoma vurdu...eymeni yıkadım uyuttum... :nazar:

neler yaptım nelr kekler borekler pastalar...bugun dıyetı bozuyorum :ehi: :ehi:

masallah aysecim

kiz sen birde diyet mi yapiyorudun , anam ben dogurdugumdan beni yiyorum daha bu gun biraz abartmadan yemeye karar verdim....
ayse senin dogum sonrasi kanaman olmadimi , benimki 40 gun surdu sonra bitti , simdide dunden beri leke geliyor ...

AککORTįє

Alıntı yapılan: DER!N - 14 Nisan , 2010, 12:31:18
Aşılarımızı yaptırdık geldik kızlar,
4.ay aşısı 2 tane yaptılar birer bacaktan ağladık  :sad1: ben de tetenoz 3.dozumu yaptırdım.
Kontrole de gittik, ecrin geçen ay'a göre 350gram kaybetmiş diş etleriniz kabarmış ishal de olmadığına göre dişten bu kayıp dedi.
Yine de ortalama arasında olduğumuz için ek besin vermiyoruz anne sütü+mamaya devam.
Eciş oturmaya başlamıştı tabii destekli doktora sordum direniyorsa bırak otursun dedi.
Bebeklerin ara sıra tüm gün aç kalmaları normalmiş, büyük insanlar gibi düşünmek ve ısrarcı olmamak gerekiyormuş yemesi konusunda.
Boyumuz 70 cm olmuş.
Artık kilo alımımız ve boy uzamamız azalacakmış diş erken geliyormuş. Ama bazen böyle bile olsa aylar sürebiliyormuş rahatlatmak için jeller var ama vermiyorum önermiyorum dedi sakıncalıymış. Çok kaşınırsa ne yapalım dedim pırasa verin kaşısın dedi, iyi geliyormuş.

İşte böyle

hıı anason çayı aldım, yine 3 günlük uyku diyeti yaparsak kullanıcam  :k06:

oyy maşallah dünür  :nazar:

bizim aşı 17 mayısta çok ağlıyo benim oğlum ya  :y25:

AککORTįє

Alıntı yapılan: zelis - 14 Nisan , 2010, 13:07:05
kizlar birde benim kizin kafasinda hala konak var , yuzu biraz gecti ama konaklardan ben cok rahatsiz oluyorum , simdi kafasina bebe yagi surdum , uyuyor usumez degilmi kafasi yagdan dolayi cunku baya bi surdum  :tongue3: uyansinda tersine tarayacam sonrada banyo yaptiracam insallah cikar biraz...
konak icin baska etkili onerisi olan varmi?

aynen bizde de az da olsa var . bize sağlık ocağında banyodan sonra  badem yağı sürün sonra bebek tarağıyla tarayın dedi baya çıkıyor öle  :icon_thumright:

arzuderelli

arkadaşlar, aranızda 4 aylık bebeğe ek gıdaya başlayan arkadaşlar var mı? Bizim bu ay başlamamız gerekiyor ayın 17.sinde 4 aylık olacak meleğim...

ayşenurum

mrh bugün benim kıza bişeyler oldy 5 dakika oldu hemen uyanıyor uykumuz iyiydi ama nolduysa bugün huzursus meme ağızda emiyor uyuyor beşiğine yattımı uyanıyor yaaaaaaaaaa   işlede beni bekliyo       aahhhhhhhhh