2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

Zeynep_Sena

Alıntı yapılan: DER!N - 08 Nisan , 2010, 12:39:05
Alıntı yapılan: Zeynep_Sena - 08 Nisan , 2010, 12:35:36
evet burda farkli asilar ilk ay agizdan oldu bi tane 2. ay yine agizdan simdide iste bi agiz bi bacak 8 hafta sonra yine bi agiz bi bacak ve ilk yil icin bidaha yokmus asisi oyle soledi dr ve sebze meyve puresiyle basla dedi yogurt filan hic demedi bakalim nolcak

Hayırlısı olsun canım, ağızdan verdikleri ne aşısı acaba bizde yok öyle aşı. 2 aylıkken 2 bacaktan bir koldan olmuştu. Yine aynısı olacak kol hariç

canim rota asisi bu agizdan olan

ilkcemre

biz ağızdan aşı olmadık ne aşısı onlar ??? ilk hastanede hepatit 1.doz vuruldu. 1 aylıkken hepatit 2.doz vuruldu. 2aylıkken iki bacaktan bi tanede koldan karma aşıları yapıldı . 4.ayda yeni aşımız... ama ağızdan olmadık. bide bu rota ne aşısı yeni duydum valla :honk:

DER!N

Alıntı yapılan: Zeynep_Sena - 08 Nisan , 2010, 12:50:45
Alıntı yapılan: DER!N - 08 Nisan , 2010, 12:39:05
Alıntı yapılan: Zeynep_Sena - 08 Nisan , 2010, 12:35:36
evet burda farkli asilar ilk ay agizdan oldu bi tane 2. ay yine agizdan simdide iste bi agiz bi bacak 8 hafta sonra yine bi agiz bi bacak ve ilk yil icin bidaha yokmus asisi oyle soledi dr ve sebze meyve puresiyle basla dedi yogurt filan hic demedi bakalim nolcak

Hayırlısı olsun canım, ağızdan verdikleri ne aşısı acaba bizde yok öyle aşı. 2 aylıkken 2 bacaktan bir koldan olmuştu. Yine aynısı olacak kol hariç

canim rota asisi bu agizdan olan

Evet tatlım rota ağızdan da bizde o aşı özel aşılar arasında bahsettiklerini devlet aşısı gibi düşündüm.

DER!N

Alıntı yapılan: ilkcemre - 08 Nisan , 2010, 12:54:31
biz ağızdan aşı olmadık ne aşısı onlar ??? ilk hastanede hepatit 1.doz vuruldu. 1 aylıkken hepatit 2.doz vuruldu. 2aylıkken iki bacaktan bi tanede koldan karma aşıları yapıldı . 4.ayda yeni aşımız... ama ağızdan olmadık. bide bu rota ne aşısı yeni duydum valla :honk:

Rota virüsünün neden olduğu ishale karşı koruyucu aşı bu, özel aşıdır 2 doz yapılır. 20 Nisanda doktorunuza sor bir yada söyler zaten.

Zeynep_Sena

burda onu devlet karsiliyormus canim ama 2 doz deil 3 doz burdada neden bilmiyorum deisik iste turkiye ve burasi biz zaten burda dr hic para vermiyoruz sadece ilaca para veriyoruz

ilkcemre

saolasın derin mutlaka sorarım ...  ya madem bebeklere böyle bi aşı yapılıo neden devlet ödemiyo. madem önemli devlet ödesin dimi sonuçta alcak durumu olmayanlar olabilir. yok önemli değilse neden onca para verilip yaptırılıo dimi ama---------

senacım sen nerde yaşıosun bizde gelelim oraya madem dr a para verilmiomuş :D

AککORTįє

08 Nisan , 2010, 13:46:41 #696 Son düzenlenme: 08 Nisan , 2010, 13:49:34 iLkNuRR
bizim doktorumzda burdaki sağlık ocağıda rota virüsü ve diğer özel aşılar için 1 yaştan sonra dedi , anlamıyorum yahu  :cussing:

birşey ya gereklidir ya değildir. parası olana göre muamale valla. tamam özel olabilir ama doktor diyecekki ozaman kardeş bunu yaptırman lazım ilerde böyle sonuçlara yol açılabilir. ilerde olacak Allah korusun bi rahatsızlık için 120 milyon önemli mi, çocuğunun sağlığından önemli mi. doktor bunu söyleyecek arkadaş; yaptırman lazım diye ! doktoruma soruyorum 1 yaştan sonra diyor sağlık ocağına soruyorum oda aynı şekilde bu ne iş ben anlamadım ya; bu kadar millet nasıl yaptırıyor onlar doktor değil mi. sen bilirsin denir mi ya ister yaptır ister yaptırma! ilerde çocuğunun sağlığını tehdit eden birşeyse bu,  diyeceksin hastaya yaptır diye!

ilkcemre

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 08 Nisan , 2010, 13:46:41
bizim doktorumzda burdaki sağlık ocağıda rota virüsü ve diğer özel aşılar için 1 yaştan sonra dedi , anlamıyorum yahu  :cussing:

birşey ya gereklidir ya değildir. parası olana göre muamale valla. tamam özel olabilir ama doktor diyecekki ozaman kardeş bunu yaptırman lazım ilerde böyle sonuçlara yol açılabilir. ilerde olacak Allah korusun bi rahatsızlık için 120 milyon önemli mi, çocuğunun sağlığından önemli mi. doktor bunu söyleyecek arkadaş; yaptırman lazım diye ! doktoruma soruyorum 1 yaştan sonra diyor sağlık ocağına soruyorum oda aynı şekilde bu ne iş ben anlamadım ya; bu kadar millet nasıl yaptırıyor onlar doktor değil mi. sen bilirsin denir mi ya ister yaptır ister yaptırma! ilerde sağlığını tehdit eden birşeyse bu diyeceksin hastaya yaptır diye!

[/qu
ikilemde kalmak kadar kötü bişey yok bu sağlık konusunda

DER!N

Dünür diğer özel aşılarla alakalı dediğin doğru 13.ayda var bir suçiçeği mi ne ama Rota en fazla 6. ayda yapılabiliyor oda 2.dozu sanırım yanlış anlaşılma olmuş sizde.

tweety0555

arkadaslar rota vırusu ıcın ası cokta gereklı degılmıs eger sen yeterınce bebegıne dıkkat edıyorsan kı hepımız edıyoruz gerek yok dedı benım drum..bende vurdurmayacagım...dıger ozel asılarda bır yasından sonra.....benım bıldıgım ve uyguladıgım bu:)

AککORTįє

Alıntı yapılan: DER!N - 08 Nisan , 2010, 14:04:02
Dünür diğer özel aşılarla alakalı dediğin doğru 13.ayda var bir suçiçeği mi ne ama Rota en fazla 6. ayda yapılabiliyor oda 2.dozu sanırım yanlış anlaşılma olmuş sizde.

yok anam ya rota aşısı dedim özellikle  :dontknow:

Alıntı yapılan: tweety0555 - 08 Nisan , 2010, 14:37:28
arkadaslar rota vırusu ıcın ası cokta gereklı degılmıs eger sen yeterınce bebegıne dıkkat edıyorsan kı hepımız edıyoruz gerek yok dedı benım drum..bende vurdurmayacagım...dıger ozel asılarda bır yasından sonra.....benım bıldıgım ve uyguladıgım bu:)

valla kızlar bende artık böyle düşünüyorum. doktorumun söylediği de bu  :-\

Allah yardımcımız olsun Allah kimseyi bu hastanelere düşürmesin heleki yavrularımızı  :amin: :amin: :amin:[/b]

DİLVİN

kızlar çağlar dünden beri kaka yapmıyor
neden acaba
günde 3 kere kakasını yapardı

:honk: :honk: :honk: :honk:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ilkcemre

bizimki de bi ara yapmamıştı. 5 gün bekledik ama yokk. dr a gittik popodan fitil verdi o an 4 tane bez kirlettik. sora düzene girdi. bekle bakalım eğer yapmazsa dr a gidersiniz. endişelenme oluyo öyle arasıra. ben o zaman mecburiyetten mama vermiştim. aptamil---  sanırım ondan olmuştu. şimdi anne sütü ile besleniyo bi sorun yok.. geçmiş olsun

DİLVİN

oğluş kakasını yaptı
:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:
sırtına kadar çişli oldu
:k06: :k06: :k06: :k06:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

bakalım biz aşı vaktine gelincde ne olcak :-\

bizimde 20 nısanda var aşımız :( oğlum aglıcak yıne :sad1:

oğluma burun damlası çok yaradı ne var ne yok çıkıyor burunda .uyku gündzde maşallah ıyı uyuyor..bakalım gece uyıcakmı???

oyy annesi kurban olsun burnunu temızlerken bıle gıgı cıkmadı :nazar:

bugun ıyıdı oglum :nazar:

valla ılknurcum haklısın canımm ya yaptır demelerı lazım ya yaptırma ...çok saçma böle demeleri!!

:love9: :love7: :love9: