2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

DER!N

Yakında geçer inş. durumun nedir tam bilemiyoruz karbonat hepimize önerilmişti sanırım seninki yara tarzında olmuş silerken tahriş olması normalleşiyor hal bu iken. Gerçi karbonatlı suya batırınca silmene gerek yok azıcık bir şey olacak zaten o ıslaklık pamukçuk için de iyi.

Bir de sütünle silmeyi dener misin sütle ıslak bırakıp bunu da söylemişlerdi bana ama benim sadece sızıydı çatlak yara falan gibi değildi.

ilkcemre

sütümle sildim , üzerinde süt varken kurutup öyle kapattım ... allahtan ev sıcak öyle durabiliodum :ehi: purelan bepanten gibi iki ilaç denedim. bi arkadaşım ayva çekirdeğini kaynatıp suyunu sür dedi ama cesaret edemedim daha kötü olur die. bide tahin suyu önerdiler oda geçiriyomuş ama benimkine hiç bişi yapmadı. çekeceğim varmış diyorum. ama çok şükür gerçekten eskiye göre çok rahat ya. resmen  uyanıcakda emmek isticek die ödüm kopuyodu :honk: şimdi bi tanesi geçmek üzere biride çabalıo :D

мiŁenα.

ay gögüs ucundan benim kadar cekeni yoktur diyordum ayaklarımı yere vurarak emziriyordum aglamak bir yana :icon_pale:

bebepantenin plus olanını kullandım silikonla emzirdim acı hissi vardı ama normalinden azdı

silikon dene...kuru bırak ve gogüs pedi kullan :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

ilkcemre

Alıntı yapılan: ๑ AyŞe ๑ - 07 Nisan , 2010, 20:07:08
ay gögüs ucundan benim kadar cekeni yoktur diyordum ayaklarımı yere vurarak emziriyordum aglamak bir yana :icon_pale:

bebepantenin plus olanını kullandım silikonla emzirdim acı hissi vardı ama normalinden azdı

silikon dene...kuru bırak ve gogüs pedi kullan :icon_thumright:

aynen valla bende az vurmadım ayaklarımı yere  :y25: silikon ucu hem cemre istmedi hem ben rahat olamıodm onunla zaten çok acı çektiğim için pek de yerleştiremedim onu. hoş yerleşsede bizim kız diliyle ittiriyodu her seferinde... allah hepimize kolaylık versin özellikle yalnız büyütenlereee....

< ESLAL >

aminnn çocuk büyütmek zor heleki yanlız büyütmek çok çok zor  :honk:

Zeynep_Sena

kizlar ben size bir daha yorum yazmiycam ya ben bi neden ek gida veriyorsunuz dedim arkadaslar bir suru tripler yapmislar sanki ben anne deilmiyim sutunuz varmi yokmu diye bisey demiyorumki olmayan olmuyordur olan oluyordur beni ilgilendirmez ama bu kadar sert cikmaniza gerek yoktu bence süt konusu konusulmasinmis napalim az yada cok emziriyoruz neden konusmayalim ki ha sen konusma diyorsan o baska ayrica her bebek farkli tabiki ben sadece neden ek gida verdiniz ve dr mu soledi dedim ama herkes istedii gibi anlasinn

neyse simdi ben kizima gelim bugun dr gittik yine bi agizdan bide bacaktan asi oldu simdilik iyi gorunuyor boyu 63 cm kilosu 6100 ve bas cevresi 47 olmus sagligi ii mama vermeycez simdilik dedi dr 4 ay doldurduktan sonra oglenleri sebze meyve puresi deneyebilirsin dedi yerse verirsin yemezse vermessin dedi bundan sonraki dr randevumuz 2 ay sonra ondada yine asi olcak kizim bu kadar simdilik bizden haberler hersey yolunda allaha sukur

memelerden bende cok cektim ama 2 ay deil cok sukur krem kullanmani tavsiye edicem bende

iyi gunler kizlar

мiŁenα.

eymen burun damlası bıraz rahatlattı fakat gece yıne cok sık uyandı uyumadı pek :sleepy1: :sleepy1: olsun bunada sukur 8)

soguk algınlıgı ıcın verdıgı surubu ıcmıyor sevmedı öğürüyor bende damla damla verıyorum surubu ole ıcıyor ancak :hungry:

:love9: :love7: :love9:

zelis

benim  kizde cok sukur bu gece iyi uyudu ,  :hello2: :hello2: :nazar:

gece 11 de yatti bi aha 3 te kalkti emzirdim sonra sabah 7 de kalkti masallah kizima ,  :nazar:

bu gece birde kollarini sararak yatirdim gercekten faydasi oldu , cok hareketli uyuyan bebekler gece kollari saga sola dusuruyorsak ve hemen uyaniyirlarmis , kollarini sararasak daha sabit duruyor ve uyuyor  :muzz: ayaklarini degil ama sadece kollarini sardim , bacaklari varsin hareket etsin yoksa gazi cikaramiyorn..

benim kizin ici disi gaz galiba , alttan ustten cikara cikara bitiremiyor :laughing7:

Zeynep_Sena

zelis bende kizimi ilk bastan sarmadim sonra 2 ci 3 cu aylarda bi hareketliydi kollarini sardirmak istemedi bu kezde ama ben zorla sardim biraz seni dedigin gbii kolu oynadikca uyaniyodu onceden oyle sarinca hic uyanmiyordu ama simdi yine sarmiyorum cok SIKILIYO ya b uarada kizim 3 ay 20 gunluk

zelis

masllah zeynepcigim kizina , Allah ana babali buyutsun , nazarlardan korusun ...

benim kizimda iki aylik , zaten ben tamamen uykusu gelmeden sarmiyorum , cok uykusu geliyor huzysuzlanmaya basliyor ve uyuyamiyor ben ondan sonra sariyorum , bazen kendi kendine sakin sakin uyudugu zaman gerek duymuyorum ....simdi misil misil uyuyor :sleepy1: :sleepy1:

DER!N

Alıntı yapılan: EyMeN ÇaĞaN - 08 Nisan , 2010, 11:26:43
eymen burun damlası bıraz rahatlattı fakat gece yıne cok sık uyandı uyumadı pek :sleepy1: :sleepy1: olsun bunada sukur 8)

soguk algınlıgı ıcın verdıgı surubu ıcmıyor sevmedı öğürüyor bende damla damla verıyorum surubu ole ıcıyor ancak :hungry:

Çok şükür biraz olsun rahat etmiş yavrum, maşallah kuzuma.

Alıntı yapılan: Zeynep_Sena - 08 Nisan , 2010, 11:14:03

...
neyse simdi ben kizima gelim bugun dr gittik yine bi agizdan bide bacaktan asi oldu simdilik iyi gorunuyor boyu 63 cm kilosu 6100 ve bas cevresi 47 olmus sagligi ii mama vermeycez simdilik dedi dr 4 ay doldurduktan sonra oglenleri sebze meyve puresi deneyebilirsin dedi yerse verirsin yemezse vermessin dedi bundan sonraki dr randevumuz 2 ay sonra ondada yine asi olcak kizim bu kadar simdilik bizden haberler hersey yolunda allaha sukur

memelerden bende cok cektim ama 2 ay deil cok sukur krem kullanmani tavsiye edicem bende

iyi gunler kizlar

Maşallah Zeynebime, Rabbim nazarlardan esirgesin aşılarınız hayırlı olsun Habibecim orada farklı zamanlarda yapılıyor galiba aşılar çünkü bahsettiğin aşıları 2 aylıkken yaptırdık biz. 14 Nisanda yeni aşılarımız olacak. Prosedür farklı herhalde.

Alıntı yapılan: zelis - 08 Nisan , 2010, 12:15:23
benim  kizde cok sukur bu gece iyi uyudu ,  :hello2: :hello2: :nazar:

gece 11 de yatti bi aha 3 te kalkti emzirdim sonra sabah 7 de kalkti masallah kizima ,  :nazar:

bu gece birde kollarini sararak yatirdim gercekten faydasi oldu , cok hareketli uyuyan bebekler gece kollari saga sola dusuruyorsak ve hemen uyaniyirlarmis , kollarini sararasak daha sabit duruyor ve uyuyor  :muzz: ayaklarini degil ama sadece kollarini sardim , bacaklari varsin hareket etsin yoksa gazi cikaramiyorn..

benim kizin ici disi gaz galiba , alttan ustten cikara cikara bitiremiyor :laughing7:

:k06: Gazman bunlar.
Maşallah yavaş yavaş düzene giriyor demekki uykusu.
Ben de bazen pijamasına sokuyorum ellerini daha uzun uyuyor ozaman.

Zeynep_Sena

evet burda farkli asilar ilk ay agizdan oldu bi tane 2. ay yine agizdan simdide iste bi agiz bi bacak 8 hafta sonra yine bi agiz bi bacak ve ilk yil icin bidaha yokmus asisi oyle soledi dr ve sebze meyve puresiyle basla dedi yogurt filan hic demedi bakalim nolcak

zelis

bak buda iyi bir  fikir , ellerini pijamasina sokmak, 40 yil dusunsem aklima gelmezdi , sarmaktan daha iyi , aksama deneyecegim hemen  :flowers: :flowers:

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

DER!N

Alıntı yapılan: Zeynep_Sena - 08 Nisan , 2010, 12:35:36
evet burda farkli asilar ilk ay agizdan oldu bi tane 2. ay yine agizdan simdide iste bi agiz bi bacak 8 hafta sonra yine bi agiz bi bacak ve ilk yil icin bidaha yokmus asisi oyle soledi dr ve sebze meyve puresiyle basla dedi yogurt filan hic demedi bakalim nolcak

Hayırlısı olsun canım, ağızdan verdikleri ne aşısı acaba bizde yok öyle aşı. 2 aylıkken 2 bacaktan bir koldan olmuştu. Yine aynısı olacak kol hariç

zelis

neyse kizlar benim minik cadi uyumusken bende bi rezene cayi yapim kendime sut olsun minik kizima ..

bu arada bizim ilk asimizda 20 nisanda bakalim nasil olcak ,