2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 05 Nisan , 2010, 23:57:34
:k06: sorma vallah kafayı yedik hee bende öyleyim şuan hilalin başındayım benimkide kavanozu bitirdi huzursuz oldum alerji filan yaparsa die kızardı gibi geliyor anneme diorum bak kızardı çocuk hadiii sen kafayı çocukla bozdun diyor  :k06:

Allah aklımızı başımıza getirsin  :amin: :amin: :amin:

çokta gelmiş olabilir anacım 310 ml bir defada nebileyim belkim sabaha kadar uyur 2 öğünü bidefada yemiş kuzu  :k06: amannn olmaz bişey bee bize 3 aylık olunca tarhana çorbası vermişler çok şükür bitarafımız eksik değil  :amin:

eşime diorum vermesemiydim erken daha,aç kalınca sağlıklımı olcak ver çocuğa aç durmasın dio  :dontknow:

yavrum nasıl yedi ama yutuyo hemen ağzını çıyo bitincede ağladı  :y25:

:k06: :k06:

Fazla gelmemiş Ezocan,12 ve 4te uyanıp devam ettik doymaya. Yani benim vesvesemmiş  :k06:

tweety0555

Alıntı yapılan: ferda2 - 05 Nisan , 2010, 19:20:01
Alıntı yapılan: tweety0555 - 05 Nisan , 2010, 16:14:01
merhaba arkadaslar sıze sorularım olaack. ızın edersenız..
mert 3800 ve 51 cm dogmustu..ıkıncı ay 6100 ve 61cm bu ay ıse 6750 ve 63 cm olmus..bıngıldagı erken kapanır gıbı oldugu ıcın acd 3 u kullanma dedı zaten devıt kullanmıyordum..
kılosu aya gore ıyı ama alımı az dedı..aslında cok yıyorum meyve suyuna baslım mı dedım hayır erken dedı..sızler nezamn basladınız..ayrıca gece uykularınız nasıl benımkı saat 9 da engec 10 da derın uykuya dalıyor  :nazar:sonra her ıkı saat te bır uyanıyor saat 630 da uyanıp bıraz oyalanıyor sonra gene uyuyor...ama gelısım sıtesınde 10 saat uyuyabılır yazıyor sasırdım sızınkıler daha ok mu uyuyor...
ter yatmak karnı uzerınde durmak ıstemıyor aglıyor aglasın dıyorum buseefer komsular aman ne cok aglıyor deyıp sınır edıyorlar benı karasız kaldım vallahı...
ayrıca sızleın kılo durumunuz nasıl benım tam 10 kılom kaldı ve moralımı su sıralar oldukca bozuyor...
ha bırde benım oglum karnı tokken kı bu ıkı saatı buluyor asla aralarda emmıyor ıtıyor sızınkıler herverdıgınızde emıyorlar mı..
bırde adet oldunuz mu ben ıkıbucuk aylıkken lekelenme tarzında oldum bırde dun ama normal adet gıbı degıl sızlerınde oyle mı...
kusura bakmayın daldan dala atladım ama...
slm benim kız 3 aylık 3300doğdu bpyu51 cmidi şimdi 6889gr geldi boyuda 61cm olmuş bıngıldak dediğin arkamı öndekimi bende sordum arka çok az açık dedim onlar ön bıngıldagı dikkatediyorlarmış benim 4.5 kilom kaldı bu arada 47 gün adet oldum ilk ay çok kanamam olmutu ikinci ay dediğin gibi benimde az lekenenmemoldu çok korktum test yaptım hamile değilim ayrıca doktora gittim ultrasonda baktı yok dedi inanmadım kan verdim oda da çıkmadı çok şükür allah olmayanlara versin doktor emzirirken yumurtlama klaiteli olmaz dedi
merhaba ferda cım cok sagol canım...maasallh senınkının gelısımı coookkk ıyı maasaallh...ılk logusalıkta benımde bayaga 50 gun surdu kanamam..sonra bır ay sonra hafıf lekelenmem oldu..sımdı gene hafıf lekelenmeden bıraz daha kımızımsı oldu..ben korkmuyorum ama adet olunca daha fazla kılo verılıyormus ya ben o yuzden soruyorum cunkı halılelık ıhtımalım kesınlıkle olmaz...
ama ben cok merak edıyorum su beslenme olaylarını halbukı ıkıncı annelıgım ama her bebek farklı oluyor..

ferda2

evet özlem benimde ikinci anneliğim ilkinde 3 ayın içinde 118 kilo vermiştim eski kilomdan bile daha aşağıya düşmüştüm bunda çok zorlandım halada var vermem gereken kilo hep kendimi avutuyordum ilkinde vermiştim bunda da veririm diye ama ilk gebeliğimde sanırım su toplamışım  bunda da yağ aaaay çok iğrenç :cildir: :cildir: :cildir:evet adet olunca kilo kolay veriliyormuş onu ben de duymuştum artık hayırlısı ya veririz inşlh dün anne olunca anladımda estetik konuşuldu doktor dediki artık anneler eski doğum öncesi vücutlarına dönmeyi değilde annelik vücudunu güzelleştirmeye baksınlar dedi önceki vücutlara dönmek hayal oluyormuşta :ehi: :toothy10:

ilkcemre

benimde kalan 4kilom var ve gidecek gibi değil. bende b işteh varken ve rejim yapmayı beceremezken üzerime yapışır kalır artık... neyse böyle de güzeliz biz :hungry: :hungry: :hungry:

kübüş

merhaba kızlar.hoşgeldin aramıza ilkcemre :flowers:.benim kuzumda 21 ocakta doğdu.aynı gün doğum yapmışız arkadaşım.hayırlı uğurlu olsun bebişin.valla bende çok takıyorum kilolarımı ama ne yapayım birden verilmiyo.hep kendimi avutuyorum vericem diye inş.veririz. :occasion5:
seni çok seviyorum

< ESLAL >

Alıntı yapılan: Gülfer_ - 06 Nisan , 2010, 08:45:16
Alıntı yapılan: < ESLAL > - 05 Nisan , 2010, 23:57:34
:k06: sorma vallah kafayı yedik hee bende öyleyim şuan hilalin başındayım benimkide kavanozu bitirdi huzursuz oldum alerji filan yaparsa die kızardı gibi geliyor anneme diorum bak kızardı çocuk hadiii sen kafayı çocukla bozdun diyor  :k06:

Allah aklımızı başımıza getirsin  :amin: :amin: :amin:

çokta gelmiş olabilir anacım 310 ml bir defada nebileyim belkim sabaha kadar uyur 2 öğünü bidefada yemiş kuzu  :k06: amannn olmaz bişey bee bize 3 aylık olunca tarhana çorbası vermişler çok şükür bitarafımız eksik değil  :amin:

eşime diorum vermesemiydim erken daha,aç kalınca sağlıklımı olcak ver çocuğa aç durmasın dio  :dontknow:

yavrum nasıl yedi ama yutuyo hemen ağzını çıyo bitincede ağladı  :y25:

:k06: :k06:

Fazla gelmemiş Ezocan,12 ve 4te uyanıp devam ettik doymaya. Yani benim vesvesemmiş  :k06:

iyi bari  :D bizde gayet iyiyiz canım :k06: :k06: ama iştah yok yine mamasını içmiyor  :'( kaşık maması aldım meyveli onuda öylesine yedi 1 kaç kaşık,püreden verdimi cup cp götürüyor ama  :k06: biliyor ağzının tadını cadı  :laughing7:

DER!N

:(( sevmedi şeftali elmayı bir kaşık bile yemedi.

Selcanın verdiği tarife göre pirinç unu yaptım içmedi.

Dünkü meyveli mamayı içmedi.

Kendi mamasını içmedi.

Nohut tattırdım yalanıp durdu bir kaç tanesini suyuyla ezdim verdim onu yedi. Tatlı mı sevmiyor acaba ya   :cildir: Zeytine de bayılıyor.

Kavanoz çorbalar var sebze çorbaları onlardan mı alıp denesem.  :cildir:

AککORTįє

ay canım ya operasyon başarısızlıkla sonuçlanmış  :-\

evt bencede madem tatlıları sevmiyo madem mesela zeytin seviyor diyorsun zeytinli birşeyler al, yada yaptığın mamaının içine tuzlu birşeyler kat  :-\

çağınım

selam kızlar bebişler de yeme sorunu bitmez :'( pirinç unu için acele etmeyin henüz üçükler ağır gelir ve süt katmayın suyla pişirin 5.aydan sonra verin muhallebi

bebeklerin bazıları ekşi severler

çorba yapıcaksanızda 1 orta boy patates 1 havuç ve pirinç koyun sonra süzgeçten geçirin başlangıç için verebilirsiniz inş.. yerler

kavanoz çorba vermeyin başlangıçta çünkü tatları çok kötü yemezler o yüzden normal çorbayla başlayın ki alışsınlar  :icon_thumright:

DER!N

sebzelere güvenemiyor ki evde yapsam çok isterim aslında ama

мiŁenα.

gülom allah sabır versin anacım zor  :-\ :-\ :-\ :-\

evde yap bugün tvde kabaklı kıymalı bebek maması yaptılar...

1 kabak 1 kaşık kıyma su nane yag dan yaptı..

:love9: :love7: :love9:

DER!N

yiyemezki kıymalı yiyebilir mi ben netten bi bakayım sebze çorbalarına denerim artık yavaştan

DİLVİN

tühhhh yinemi yemedi ecrişşşş  :( :( :( :(

bu sitede handan vardı

onun kızıda baya yememişti

ınş bi düzene girer

dişinden dolayı yemıyor olabılır

bazı çocuklar zor atlatırmış
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

gülom onu pişirip blendırdan geçirdi...

buarda hanımlar birşey keşfettim kolik diye albüm var bebegin gazına ve uyumasına göre müzikleri var 7 tane şarkı ben oğluma dinlettim susuyor bazen tabi bazen susmuyor :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: benim gibi sorunlu varsa dinletsin...

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

06 Nisan , 2010, 17:27:43 #629 Son düzenlenme: 06 Nisan , 2010, 17:34:46 < ESLAL >
tühh üzüldüm bak şimdi nisa öyle iştahlı yiyorki ecişte yer die düşündüm  :-\ biz bugün 1 kavanoz daha yedik  :D ama onunla duruyoruz mama yemedi benide emmedi gibi bişey  :-\ ayşecim Eciş için kıyma çok erken daha sebzeyle başlasın önce gülfercim evde yoğurt mayala ver belki yoğurt sever  :dontknow:

DOKTORDAN GELİK ŞİMDİ HERŞEY YOLUNDA ÇOK SAĞLIKLI DEDİ MAMASINI YEMİYOR,BENİDE EMERKEN ÇOK HUZURSUZ DEDİM YÜZÜNÜ BURUŞTURUYOR SANKİ MİDESİ BULANIYOR GİBİ DEDİM İDRAR YADA BAĞIRSAK ENFEKSİYONU GEÇİRİYOR OLABİLİR ATEŞ KUSMA İSHAL OLMADIĞI SÜRECE SORUN YOK KENDİ ATLATIR BUNLARDAN BİRİ OLURSA GETİR HEMEN TAHLİL YAPALIM DEDİ MAMAYA ISRAR ETME İSTERSE VER DEDİ  :tongue3:
KİLOSU 6400GR OLMUŞ 6500 DE ÜSTÜNDE KIYAFET VAR 6400 DEDİ 15 GÜNDE 500GR ALMIŞ   :icon_thumright: