2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

AککORTįє

bende anne sütü haricinde birşey vermiyorum sadece rezene. uykusuda oldum olası düzenli oldu çok şükür  :nazar: :nazar: :nazar:

selcan ve ben hariç ufaklıklar yaramazlıklar yapıyor  anlaşılan :caca: ecişte eymende üzmüş annesini  :'(

valla ben şimdiden 2. cinin planlarını yapıyorum kızlar döveceksiniz beni ama  :k06:

DİLVİN

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 05 Nisan , 2010, 12:00:06
bende anne sütü haricinde birşey vermiyorum sadece rezene. uykusuda oldum olası düzenli oldu çok şükür  :nazar: :nazar: :nazar:

selcan ve ben hariç ufaklıklar yaramazlıklar yapıyor  anlaşılan :caca: ecişte eymende üzmüş annesini  :'(

valla ben şimdiden 2. cinin planlarını yapıyorum kızlar döveceksiniz beni ama  :k06:

ikisi aynı anda büyür işte hem kardeş hem arkadaş olurlar birbirlrine  :suclu: :suclu:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

05 Nisan , 2010, 12:12:44 #572 Son düzenlenme: 05 Nisan , 2010, 12:15:05 ๑ AyŞe ๑
ben uzun zman istemiyorum güloma kzııyordum ama yok yok siz yağın ben sevim artık :crybaby2:

buarada gülfer dedim ama ıkıncıyı ıstemeyen gulfermıydı bende beyın kalmadıda :y25:

:love9: :love7: :love9:

мiŁenα.

eşimde gitti tokata ben ne yapıcam şimdi :y25: :y25: herşey üst üste geliyor :y25: :y25:

AککORTįє

:k06: hee oydu

ama 3 sene beklemem lazım sezeryandan dolayı; zaten 3/5 4 yaş iyi aralık için

AککORTįє

Alıntı yapılan: ๑ AyŞe ๑ - 05 Nisan , 2010, 13:17:20
eşimde gitti tokata ben ne yapıcam şimdi :y25: :y25: herşey üst üste geliyor :y25: :y25:

ayşem sakin ol bak sütün falan gidecek Allah korusun , dua et bol bol. aslında durumda da bişi yok ama lohusa olduğun için büyütüyosun  ???

zelis

Alıntı yapılan: masalım2010 - 04 Nisan , 2010, 16:33:02

Allah in izniyle olmaz masalcim insallah , benim oglumda 31 haftalik dogmustu 1500gr di , 42 cm de boyu vardi , benim oglanda bi muddet kuvezde yatti , simdi pasam 8.5 yasinda , erken doguma bagli hic bi saglik problemimiz olmadi cok sukur , hatta simdi boyu akranlarindan oldukca uzun , biraz zayif ama olsun sagligi yerinde olsun yeterki kuzucuklarimizin ...
:aferin:
inşallah olmaz peki siz emzirebildiniz mi acaba
[/quote]

masalcim ben hastanede bulunbdugu muddetce sagmistim , ve sutu her gun hastaneye goturmustuk , onlra burnundan damla damla verdiler , hasatene cikisida 4 ay emzirmistim ...sagabilme imkanin varsa sag derim canim , anne sutu ile daha cabuk toprlanir , Allah yardimcin olsun canim ...

AککORTįє

kızlar rota virüsü aşısını sordumda kendi doktorumda burda aşılarıonı yaptırdığım sağlık ocağıda 1 yaşından sonra olacak özel aşıları diyor. öf ya napıcamı şaşırdım ya :cildir:

zelis

aman Allahim, bizim bebisler ne zormu boyle kizlar , insallah en kisa zamanda butun sikayetlerimiz biterde rahatlariz..

benim kizin yuzundede egzama basladi :'( yazik yavrum kasiniyor galiba , dayanamadim hafta sonu nobetci doktora goturdum , vazelin verdi gunde 3-4- defa surecegiz , insallah gecer , sampuan ve sabunsuz yikamaliymisim , nasil olcaksa :dontknow: gecene kadar oyke yapicaz artik..

bende cok merakliyim ek besinlere  ;D kizim emiyor ve bazende doymuyor 60 gr falan mama veriyorum o zaman iyi uyuyor , arada da gazimiz oluyor ama onceki aydaki gibi cok degil zamanla azaliyor ...

Allah hepimizin yardimcisi olsun ...

zelis

ilknurcugum burda da oyle canim 1 yasindan once vurmuyorlar ozel asilari , bizde tr yr izine gelecegimiz icin vurdurmayi dusunmustuk ogluma , o zaman vurmamislardi canim...

AککORTįє

Alıntı yapılan: zelis - 05 Nisan , 2010, 13:33:50
aman Allahim, bizim bebisler ne zormu boyle kizlar , insallah en kisa zamanda butun sikayetlerimiz biterde rahatlariz..

benim kizin yuzundede egzama basladi :'( yazik yavrum kasiniyor galiba , dayanamadim hafta sonu nobetci doktora goturdum , vazelin verdi gunde 3-4- defa surecegiz , insallah gecer , sampuan ve sabunsuz yikamaliymisim , nasil olcaksa :dontknow: gecene kadar oyke yapicaz artik..

bende cok merakliyim ek besinlere  ;D kizim emiyor ve bazende doymuyor 60 gr falan mama veriyorum o zaman iyi uyuyor , arada da gazimiz oluyor ama onceki aydaki gibi cok degil zamanla azaliyor ...

Allah hepimizin yardimcisi olsun ...

aminn..

evt hayatım cildi hassas demekki ondan olmuştur kuşuma  :D

çok şükür canım çok şükür gaz çok fena ya çok şükür bizim geç  başladı erken bitti  :basardim:

AککORTįє

kız senin kızın suratı ne kadar tatlı , birine çok benziyor gibi duruyor  :D

yani çok belirgin hatları var

annenye mi babaya mı

DER!N

Evet Ayşem ikinciyi istemeyen benim, doğduğu günden itibaren imanımı gevretiyor şimdide oyuncu oldu bitmiyor enerjisi oturmaya başladı ancak bu zamana kadar zaptedebildim beli acıycak die çok korkuyorum ama dik oturmak istiyor sürekli ya boynuna zor bela önlük takıyorum önlükten sıkı sıkı tutup kaldırıyor kendini acelesi ne anlamıyorum.  :cildir:

İkinci hatta üçüncü olsun çok isterdim ama korkuyorum valla ben daha 26 yaşındayım çöktüm valla kızlar.

Ek gıdalara pek hevesliydim kaşık mamasını kaşıkla vermeyi beceremedim pirinç ununu yapmayı başardım sonunda ama severek yemiyor kaşıkla zaten yemiyor. Parmakları değil artık yumruğu ağzında parmaklarının eklemleriyle kaşıyor diş etlerini daha ufak diş kaşıyıcıyı sokmayı bilemiyor ağzına.

14 nisan gelse de gitsek doktora aşılarımız da var  :sad1:

Demet_dk

Ayşecim sakin ol canım sen stres yapdıkça bebekte huzursuzlanır gerçekten
seni çok iyi anlıyorum aynı şeyleri bende yaşadım ve halada yaşıyorum
bi çok kez bahsettim size hatırlarsanız

Doruk 10 ayına yaklaştı ve hala mız mız lanıyo
15 günde bir doktordayız gazından başka hiç bi sağlık sorunu olmadı çok şükür
sadece huysuz geçen yine doktora gittik hastaneyi başımıza yıktı nasıl ağladı yok yere
ve doktor dedi ki ben 10 dk sını görüyorum Allah sabır versin dedi
kendini hiç strese sokma dedi benim çocuğumda böyle diyip kabulleneceksin dedi

Gülfercim sende sabırlı ol canım
bu günlerde geçecek hala sabrediyorum sağlığı yerinde olsun varsın yaramaz olsun
çok akıllı ve çok enerjik heryeri karıştırmak istiyo heryere gitmek istiyo kendi kendine yapamadığı dolaşamadığı sürece
o enerjiyi atamadığı sürece mızmızlanacak

Allah kolaylık versin hepimize  :amin:
bende çok sinirleniyorum kendime zarar verdiğim duvarları yumrukladığım zamanlar oldu halada oluyo
ama 5 saniye sonra geçiyo sinirim o yüzden sabretmek ve sakin olmamız lazım

мiŁenα.

oğlum hasta olmasa eşimde mecbıriyetten gitti... :sad1: şimcik kayınvalidemde yatıcam mecbur of bunalıyorum burda yukarıdada koruyorum tek :sad1:

hem çok tıkanıyor eymen bırı olması lazım yanımda :sad1:

kuzenımı ardım o gelırse yanıma kalmaya ıyı ::) ::)