2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

çağınım

ezoo bebişin ne kadarlık her öğün pirinç unu verme bebişine ek gıdaya geçtinizmi sizz

мiŁenα.

uyanmıyor  :cildir: :cildir: :cildir:

gecede hıc uyumıcak :cildir: :cildir:

ay va :cildir:lla korkuttunuz benı he dr sarılık normal sarılık dedı ..olması ıyıdır dedı...of olmazda pazretsı terar goturek :y25:

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

:k06: hee oda veriyor pirinç ununu ama ezocanım 4. aydan önce ek besinlere başlanması sinrim sistemini olmusuz etkiliyormuş

ayrıca az önce okudum bunu aklınızda bulunsun

1 yaşına kadar bebeğinize yasak olan besinler

inek sütü
domates
çilek
yumurtanın beyazı
patlıcan
fıstık gibi kabuklu yemişler
aşırı şeker ve tuz

AککORTįє

26 Mart , 2010, 17:42:53 #363 Son düzenlenme: 26 Mart , 2010, 17:44:54 iLkNuRR
Alıntı yapılan: ๑۩۞۩๑ şєкєяιιм ๑۩۞۩๑ - 26 Mart , 2010, 17:38:28
uyanmıyor  :cildir: :cildir: :cildir:

gecede hıc uyumıcak :cildir: :cildir:

ay va :cildir:lla korkuttunuz benı he dr sarılık normal sarılık dedı ..olması ıyıdır dedı...of olmazda pazretsı terar goturek :y25:

:ehi: :ehi: :ehi: aynı ayşe aynı bizimkide öleydi hatta videoya çekmiştim bi keresinde  :k06:

gıdıkla ayaklarını.. burnunu sık!  iyi sık ama ben sıkamıyodum çünkü ve netice itibariylede uyanmıyordu. hastanedeki hemşireler çok güzel uyandırıyordu bir kere mıncırıyodu burnunu iyi, hemen ağlıyordu uyanıyordu hemşire kucağına alıp iki pış pış sonra memiş cuk cuk  :binkybaby: :D

cancağzım korkacak birşey yok iyi ce emzir sen her fırsatta ve uyandır altını aç ıslak mendille sil soğuk ya irkilir ölede uyanabilir  ::)

< ESLAL >

BİLİYORUM BEBEĞİM FAYDALI DEĞİL AMA NAPİM AÇ ÇOCUK BİBERON ALMIYOR KAŞIKLADA DOYMUYOR  :sad1: SÜTTE YOK ZATEN DİREK VERMİYORUM PİRİNÇ UNUNU MAMASINI KOYULTUYORUM AZCIK  NAPICAMI ŞAŞIRDIM ARTIK

мiŁenα.

anacım ıkı dk emmedı yıne uyudu :'( :'( bole  sarılık gecmez korktm ya :crybaby2:

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: çağınım - 26 Mart , 2010, 17:37:03
ezoo bebişin ne kadarlık her öğün pirinç unu verme bebişine ek gıdaya geçtinizmi sizz

canım bebeğim tam 3 aylık ek gidaya geçmedik dediğim gibi bebişim biberon almıyor benimde sütüm hiççç yetmiyor mamayı kaşıkla veriyorum ozamanda doymuyor sıvı olduğu için yarısı hep dökülüyor bende mamasını azıcık pirinç unuyla kıvamlandırarak verdim bugün doydu çocuğum 100ml suya 1 çay kaşığı kadar koydum 3 ölçekte mama koydum dökmeden hepsini yedi doğru değil biliyorum ama aklıma bu geldi gurul gurul midesi napim  :y25:

DİLVİN

ezocum ben sadece gece uyuturken verıyorum pirinç ununu
2 gündür yani
mamayla neden karıştırıyorsun ki
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

< ESLAL >

selcanım ben pirinç ununu 1 çay kaşığı kadar koyuyorum sadece mamaya kıvam versin die benim tek öğün verme şansım yok dedim gibi mama içmek zorunda pirinç ununuda muhallebi kıvamında vermem için çok erken süt yerine mamayla yapıyorum

ferda2

Alıntı yapılan: ezoo - 26 Mart , 2010, 18:29:20

canım bebeğim tam 3 aylık ek gidaya geçmedik dediğim gibi bebişim biberon almıyor benimde sütüm hiççç yetmiyor mamayı kaşıkla veriyorum ozamanda doymuyor sıvı olduğu için yarısı hep dökülüyor bende mamasını azıcık pirinç unuyla kıvamlandırarak verdim bugün doydu çocuğum 100ml suya 1 çay kaşığı kadar koydum 3 ölçekte mama koydum dökmeden hepsini yedi doğru değil biliyorum ama aklıma bu geldi gurul gurul midesi napim  :y25:
pirinç unu kabız yapar bebeğini kabızlık sorunu var mı kaşık mamalrına kaç aylıken başlanıyor biliyormusun

DER!N

Alıntı yapılan: ezoo - 26 Mart , 2010, 17:31:58
GÜLFER NERELERDESİN KADERDAŞIM Bİ DOYURAMADIK SENLE ŞU YAVRUCAKLARI SEN AKIL VER BANA NAPİM BEN HER ÖĞÜN YAPAYIMMI ŞU PİRİNÇ UNLU MAMAYI  :dontknow: 

Ezgicim sefilleri oynuyorum ne olmuş ne bitmiş eksik kalmıyım diye girdim foruma popom yer gördü valla yarın kuranım var ancak temizlendik :S

Pirinç ununu bir kez denedim sevmedi Ecrin hanım, daha da yapmadım. Sevseydi devam edecektim sen bilirsin canım :) ( yap bence )  :k06:

Ecrin diş çıkarıyor deli olucam dua edin bana sabahlıyoruz, gündüz sürekli ağlıyoruz ne biçim iştir gece ateşimiz de vardı  :'(

Aldığım kavanoz maması buzdolabında nöbette pek hevesliydim ek gıdaya emme mamanın yarısı içine yarısı dışına oluyor çok da keyifli değilmiş bu iş.

zelis

ezocugum bebegin o sekilde yediyse ve sonra huysuzlanmadiysa bence vermeye devam et canim ac kalmasindan iyidir , demekki bagirsaklarina ve midesinede dokunmuyor , bi rahatsizlik vermiyor,,,,

kizlar bu gun benim sutum cok azdi , anlamadim ki , onceleri hem sagiyordum hemde kizim emiyordu , iki gundur sagmadim kizim daha emdi ben sadece bi kere sagdim ama sutum hemen azaldi acaba kizim cokz ictigi icinmi azaldi , cunku benim gous deliklerim cok dar sut cok zor cikiyor icinden , kizim yeterince cekemedi ve sut bolsalmadigi icin azalmis olabilirmi  ???

bekelim yarin da sagmaya devam edecem nasil olacak...

ferda2

Alıntı yapılan: Zeynep_Sena - 26 Mart , 2010, 15:24:51
kizlar birde adet olaniniz varmi ben olmadim hala ne zaman olcaz ya gerci boylede rahat ama :) ;D ;D emzirdigimiz icin sanirim olmuyoruz

ya birde benim cilt problemmim oldu kizlar ya boyun bolgemde alerji gibi tamda bilmiyorum once kirmizi lekeler oluyor irili ufakli daha sonra kuruyor izler kaliyor krem kullaniyorum insallah gecer dogumdan sonra oldu sizce neden olabilir ...sizdede hamilelikte yada sonrasinda boyle lekelenmeler oldumu mantarmis dr ole dedi ama ben cok rahatsizim ya kasinti filan cok kotu aciyo bboynum cok kotu gorunuyo  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
ben 47gün oldum sonraki ay çok az kahverengi şeklinde geldi 4 gün boyuncsa ama çok az bir pedi doldurmuyordu ben de korktum dr agittim hamilemiyim diye çünkü ben ilk bebeğimde üstüne görmüştüm o da kahverengi ve çok azdı kan testi yapıldı çıkmadı ultrasyonda baktı onda da yoktu çok şükür çok sevindim allah olmayanlara versin buguneşim doktora tekrar gösterecekdoktorun eşi belki adet düzenleyici yazar demiş

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ferda2 - 27 Mart , 2010, 00:09:38
Alıntı yapılan: ezoo - 26 Mart , 2010, 18:29:20

pirinç unu kabız yapar bebeğini kabızlık sorunu var mı kaşık mamalrına kaç aylıken başlanıyor biliyormusun

biliyorum canım kaşık mamalarına 4. ay başlanıyor ama çocuk aç midesinin sesini duyuyorum napayım hem tamamen pirinç unu vermiyorum mamasına kıvam verecek kadar şimdilik bi sıkıntısı yok

< ESLAL >

Alıntı yapılan: Gülfer_ - 27 Mart , 2010, 00:27:12
Alıntı yapılan: ezoo - 26 Mart , 2010, 17:31:58
GÜLFER NERELERDESİN KADERDAŞIM Bİ DOYURAMADIK SENLE ŞU YAVRUCAKLARI SEN AKIL VER BANA NAPİM BEN HER ÖĞÜN YAPAYIMMI ŞU PİRİNÇ UNLU MAMAYI  :dontknow: 

Ezgicim sefilleri oynuyorum ne olmuş ne bitmiş eksik kalmıyım diye girdim foruma popom yer gördü valla yarın kuranım var ancak temizlendik :S

Pirinç ununu bir kez denedim sevmedi Ecrin hanım, daha da yapmadım. Sevseydi devam edecektim sen bilirsin canım :) ( yap bence )  :k06:

Ecrin diş çıkarıyor deli olucam dua edin bana sabahlıyoruz, gündüz sürekli ağlıyoruz ne biçim iştir gece ateşimiz de vardı  :'(

Aldığım kavanoz maması buzdolabında nöbette pek hevesliydim ek gıdaya emme mamanın yarısı içine yarısı dışına oluyor çok da keyifli değilmiş bu iş.

Allah kabul etsin canım :amin: :amin:
bu hafta annem gelecek biz kaç günde temizlenecez Allah biliyor  :k06:
oyyyy kıyamam ben yavru kuşuma erkenden diş acısı çekiyo yavrum benim Rabbim yardımcınız olsun (bende çok korkuyorum şu dişlerden yaa :sad1:

valla gülferim nisa öyle bi yediki görsen şapur şupur karnı doydu yavrucağın  :k06: devam ediyorum aynen,önce annemi aradım sordum biz sizi pirinç unuyla büyüttükte bi tarafınızmı eksik dedi  :ehi: doyur çocuğu bişeycik olmaz dedi,sonra ablamı aradım oda onayladı ama günde 1 kez zinco yada zeytinyağ ver kabız olmasın dedi şimdilik böyle devam edicem 1 ay sonra çeşit çeşit mamişler alcam kızıma  :k06: :k06: