Etten ve Balıktan Tiksindim , Bunlara Eşdeğer Ne Yiyebilirim ??

Başlatan elif35, 28 Şubat , 2010, 14:11:02

« önceki - sonraki »

elif35

arkadaşlar ben 7-8 haftalık hamileyken balıktan ve etten tiksindim ve hala ağzıma süremiyorum kasabın önünden geçerken bile içim kalkıyor. ama balığı kesinlikle yemelisiniz diyorlar ama ben asla ağzıma süremiyorum ona eşdeğer bildiğiniz birşey var mı bebeğin gelişimi için yemem lazımmış ama ben yiyemiyorum napabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi  :y25:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

canım ketentohumu, semizotu, ceviz, fındık, badem, yeşil yapraklı sebzeler omega 3 içeren besinler dir.

ღ♥ Nilda♥ღ

talım bide kuru baklagilerden yiyicen nohut kuru fasılye vs.gibi
.   

SiRiNe

merhaba arkadasim ilk once hayirli olsunn, rahat bir gebelik ve kolay dogum olur insaallah, evet senin ve bebeginin ihtiyacio var et, balik, urunlerine, b12 vitaminine, ama hic yiyemeyenler icin belkide baska altarnatifler vardir doktoruna danis belkide sana b12 vitamini yazabilir, tavuk yemeyi dene .vs hic degilse doktorla gorusene kadar bol bol mercimek baklagiller ye ette olan vitaminler bir kismi var mercimekte..

мiŁenα.

sebze ve cevız fındıkla eksık olanı tamamlarsın dr verdıgı vıtamınlerde ek olur  :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

elif35

tavuk yiyebiliyorum ceviz yiyiyorum günde 5 tane onlar eşdeğerse çok iyi sevindim çünkü sanki bebeğimi besliyemiyorum gibime geliyor ve içim çok huzursuz oluyor inşallah bunlar iyidir zaten 15 gün sonra kontrolüm var sorucam doktoruma bakalım ne diyicek

___kıymık___

leblebıdekı fosforla balıktakı fosfor oranı aynı
bool bool da leblebı yıyebılırsınnn :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
kötü günler geride kaldı.. iyi günler önümüzde...

betüs26

ponçik

almila__

bende duymamıştım hiç leblebiyi
hemen alalım o zamn  :icon_thumright:

__nil__

bende hamilelikte etten tavuktan ve balıktan tiksinmiştim.köfte yiyordum balık çeşidi olarak bitek kalamar yiyebiliyordum.
birde bi  arkadaşıma dr u böyle yiyemediği için balık yağı takviyesi vermişti dr una danış olmadı belki sanada verir.

iklima

Ben de tiksindim.ilk hamile olduğumu öğrendigimizde koşa koşa gidip balık aldık sağlıklı beslenmeye başlayayim die,ama sonrasında öyle bir tiksindim ki bir daha asla yiyebilevegimi sanmıyorum :'(
Kırmizi eti de 2 kız çıkardim yiyemiyorum
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

Bluegirl

Bende tavuktan tiksinmiştim doğum yapana kadar yiyememiştim
Benim 7. Haftada başladı 12. Haftaya kadar sürmüştü bulantılar ama ne bulantı sabah öğürerek uyanıyordum  :sad1:
Aslında bulantılar bebişin sağlıklı olduğunun göstergesi oyüzden midem bulanınca seviniyordum  :)
Balığı ben normalde sevmem oyüzden hamileykende yiyemedim onun yerine bol bol ceviz yedim  :icon_thumright:

iklima

Ilk mide ğlantim başladıginda ben de mutlu olmuştum kelebeğim kendini belli ediyor die. :k06:
Şimdi ne zaman biticek die bekler oldum.cevizi ben de duydum ama suan yiyebildigim şeyler sayili su bile icemiyorum :'(
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

almila__

ilk dort ay ben de hiç bişi yiyemedim su bıle içemedim tek yedığım bol tuzlu salatalık bazen ayva bıde lımon bol tuzlu bi gun birini yesen otekı gun yıyemıyorum 4 ay bunlarla geçti
çok ükür daha yenı yenı bişiler yiyebiliiyorum işte
bulantı çok zor valla kızlar hastanede de yattım bulantı iğnesi de oldum tık yok olmadı
daha hala sabahları bulanır mıdem