4 yaş çocuğun takıntıları

Başlatan derya050677, 14 Ocak , 2008, 14:35:04

« önceki - sonraki »

derya050677

Merhaba;
Sitenize yeni üye oldum. Aslında arkadaşımın oğlu için yardım istiyorum.  Ben bilgisayar öğretmeniyim konuyu bil. araştırıp kendisine bir çözüm bulmamı rica etti. Umarım bize yardımcı olacak birileri çıkar.
Arkadaşımın 1,5 ve 4 yaşında iki oğlu var. 4 Yaşındaki oğlunun 1,5 yaşından beri dönem dönem değişik nesnelere takıntısı oluyormuş. İlk çaydanlıklarla başlamış onlarla oynuyor beraber yatıyor eline vermeyince de kıyameti koparıyormuş. Bir arada diş fırçası takıntısı varmış hangi eve gitseler çişi bahane edip lavabodaki ev sahiplerinin diş fırçalarını görmek istiyormuş.Bir ara  CD lere şimdide lambalara kafasını takmış. Değişik renklerde lambalar aldırıyor defalarca duyulara takmalarını istiyor yapmayınca da kıyameti koparıyormuş. Çizgifilim yada başka oyuncaklara karşı hiç ilgisi yokmuş. Bu aralar küçük oğlu da abisini örnek almaya başlamış. Arkadaşım bu duruma çok üzülüyor. Ne yaptıysak bu takıntısından vazgeçiremiyoruz diyor. bir şeye taktımı aylarca bizi öldürene kadar devam ediyor diyor. Arkadaşım için nasıl davranmaları gerektiği ve bu olayın normal olup olmadığı hakkında bilgi verirseniz çok seviniriz.

Almiş'inAnniş'i

ilk kez böyle bişey duyuyorum
ama ciddi bir konu gibi geldi bana
en iyisi bir pedegog ile görüşmek olur

elvan

hoşgeldin aramıza deryacım.
bende ilkkez böyle bişey duyuyorum.

bu iş psikoların işi valla