Bir defada ne kadar süt sağıyorsunuz?

Başlatan Aslı & Eren, 28 Aralık , 2007, 01:09:52

« önceki - sonraki »

Aslı & Eren

Merhaba arkadaşlar, ben 3-4 saat arayla sütümü sağıyorum en fazla 100 cc falan sizce yeterli mi? Bir defada yada bir günde nekadar süt sağıyorsunuz?

sevda

Ben sütümü ilk aylarda sağmıştım mecburiyetten yani doluluktan çünkü canım yanıyordu fazlaydı ve oğluşum az emiyordu hepsini biteremiyordu ve ozamanlar çoktu her seferinde en az 150 ml çıkıyordu dahada çıkardı sanırım ama sonraları yaniii bitirmeye yakın sağdığımda yani 12 aylıkken 65 70 ml ancak çıkıyordu...

-Butterfly-

Alıntı yapılan: omayra - 28 Aralık , 2007, 01:09:52
Merhaba arkadaşlar, ben 3-4 saat arayla sütümü sağıyorum en fazla 100 cc falan sizce yeterli mi? Bir defada yada bir günde nekadar süt sağıyorsunuz?

canim bu kisiden kisiye degisir degistigi gibi senin yediklerine gorede degisir  yani sen sut yapacak seyler tuketirsen  sutun daha fazlalasir mesela sutlac bulgur tatli cesitleri vs.. eger sutunun yetmedigini dusunuyorsan  sulu seyler daha fazla tuketmeye calis komposto gibi gundede normal sartlarda  3 lt. su icmen gerek  ayrica sutunun yetmedigini dusunuyorsan  ve huysuzlaniyorsa  devam sutunu deniye bilirsin ama tabiki tercihini  anne sutunden yana kullanmanda fayda var.. :icon_thumright:

bu arada merak ettim ,
bebegin neden seni emmiiyor?
neden sagarak veriyorsun??

Aslı & Eren

Alıntı yapılan: Buse & Ayberk - 28 Aralık , 2007, 07:39:50
Alıntı yapılan: omayra - 28 Aralık , 2007, 01:09:52

canim bu kisiden kisiye degisir degistigi gibi senin yediklerine gorede degisir  yani sen sut yapacak seyler tuketirsen  sutun daha fazlalasir mesela sutlac bulgur tatli cesitleri vs.. eger sutunun yetmedigini dusunuyorsan  sulu seyler daha fazla tuketmeye calis komposto gibi gundede normal sartlarda  3 lt. su icmen gerek  ayrica sutunun yetmedigini dusunuyorsan  ve huysuzlaniyorsa  devam sutunu deniye bilirsin ama tabiki tercihini  anne sutunden yana kullanmanda fayda var.. :icon_thumright:

bu arada merak ettim ,
bebegin neden seni emmiiyor?
neden sagarak veriyorsun??
teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, her zaman sağarak vermiyorum sütümü, bazen şehir dışına çıkmam gerektiği için sağıyorum. Biraz pinpirikli bir anneyim sanırım sütümün yetmediğini düşünüyorum bulguru ilk defa duydum ama deneyeceğim. İnşallah etkisini görürüm

şerife Berat

BULGUR PILAVINI PISIRIRKEN ICINE 1 TANEDE SOGAN DOGRA INCECIK COK DAHA LEZZETLI OLUYOR...

BEN OGLUK 4 AYINI DOLDURDUKTAN 1 HAFTA SONRA ISE BASLADIM SAAT 3 E KADAR IKI KEZ SAGIYORDUM SABAHLARIDA EMZIRIP EVDEN CIKIYORDUM ,IKI GOGSUMDEN 1 SEFERDE 150 CC SUT CIKIYORDU BAZEN 200 DE OLUYORDU .

Aslı & Eren

Arkadaşlar, benim sağ göğsüm diğerine göre daha çok süt üretiyor ve daha büyük duruyor. Emzirme döneminden sonra düzelir mi ???  Sol göğsümü daha çok emzirsem eşit olurmu acaba lütfen yardım :crybaby2:

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

Kesinlikle düzelir endişelenmene gerek yokk  :icon_thumright:

En büyük varığım NAZ'ım
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا ال

sevda

Canım benimde süt verdiğim 1 sene boyunca değişikti sağ büyük diğeri küçüktü ama sonradan düzeldi merak etme oldumu.. ;) :opucuk:

handan

tecrübelerimi yazayım dedim  :-[
süt  emzirdikçe ve sık emzirdikçe çoğalır.
eğer bir göğsünüzden daha az  süt geliyorsa o göğsünüzü daha az emzirdiğiniz sonucunu çıkarabilirisiniz. az süt olan göğsünüzü daha sık emzirerek yada boş boş sağarak göğüslerdeki sütü dengelemek mümkün . tabiki düzeenli ve dengeli beslenmenizde şart
bebeğin ne kadar içmesi gerrektiğine gelince 
150 (sabit) * bebeğin kilosu(kg) =günde toplam alması gereken süt miktarı (ml)

emosum

kızlar merak ettim sütünüzü sagdıgınızda gögüsleriniz agrıyomu :-\

handan

ben bebeğimi emziremiyorum. sağarak veriyorum sütümü. kesinlikle  canım yanmıyor.  hatta göğüs ucumun yara olma tehlikesi de yok. tabi sağdığın alete de bağlıdır herhalde. ben medelanın pilli elektrikli mini pompasını kullanıyorum. çok rahat. fiyatı da 110 ytl.

Almiş'inAnniş'i

reklam yapmasana kardişiiiiiiimmmmm  :caca:  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

emosum

29 Mayıs , 2008, 14:19:06 #12 Son düzenlenme: 29 Mayıs , 2008, 14:25:08 emosum
Alıntı yapılan: handan - 28 Mayıs , 2008, 18:20:21
ben bebeğimi emziremiyorum. sağarak veriyorum sütümü. kesinlikle  canım yanmıyor.  hatta göğüs ucumun yara olma tehlikesi de yok. tabi sağdığın alete de bağlıdır herhalde. ben medelanın pilli elektrikli mini pompasını kullanıyorum. çok rahat. fiyatı da 110 ytl.
handancım nerden aldın sen sagdıgın makinayı...belki aksilik olur banada lazım olur ilerde hem merak ediyorum az kaldı şimdiden bileyimki sonradan napacagımı sasırmayayım ya ;)

almeriya

emosum sen neen emziremiceki bebisini calismanmi lazim???bende 3 4 ay pompa kullandim.benimkide madelanin bi makinesiydi ama cok güzel elektrikli cok kombine bi aletti.ama malesef benim gögüslerim cok hassas oldugndan o bile yara yapti.arada bakiyodum popmpalarken sisesye sütle karisik kan pompaliyodu fosssssss :toothy10: :ehi:tabi gözünü korkutmak istemem esmoscm.dedimya benim ki cok hassasdi ondan

Almiş'inAnniş'i

yani bende korkutmim o halde  ;D
almira benim memeyi sünnetliodu nerdeyse  :toothy10:
tabi her göğüs aynı diil  ;D

handan www.e-bebek.com dan aldı pompasını
ama her yerde bulabilirsin  ;)