İlk Dişimiz Çıktı ve Yaşımıza da Gırdik......

Başlatan serra_emine, 12 Ocak , 2010, 18:17:21

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

sağol demetcim evt hepsi birden geliyor perişan oldu yavrum  :crybaby2: fitil veriyorum bi akşam üstü birde gece yarım veriyordum ama düşmüyo artık yarımla bütün veriyorum bende  :dontknow:

sulu dişlik veriyorum canım ama onu çok beceremiyor bende emziklerini koyuyorum buzluğa onları veriyorum eline ısırıyor çok hoşuna gidiyor hem çok soğukta olmuyor emzik  ;)

< ESLAL >

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 29 Mayıs , 2010, 15:14:51
ay canım benim ya
ateşi az aslında
sulu dişlikler verebilirsin demetin dedigi gibi rahatlATIR
calgel jelde sür bari oda 10 dk falan rahatlatır
hepsi birden çıkmAsa bari yavrum ya
biz önce 2 tane çıkarttık bikaç ay sonra çogaldı yavaş yavaş

gülşahcım ateşi fitilden sonra ve üzerinde yanlızca kolsuz badiyle 37,5 fitilin etkisi geçtiğinde 38,5-39 gitip geliyor  :y25: dendinox jel sürüyorum damaklarına ama dediğin gibi 10dk rahatlatıyor uyumadan önce sürüyorum onuda rahat uyusun die hiç bişey yemek istemiyor 3-4 saat arayla çok az kaşık maması yiyor bin türlü oyunla fazlasını zorlarsam kusuyor  :'(

bizimde ilk 2 1 ay önce çıktı canım şimdi 2 tanesi yarmak üzere ve hemen yanlarında 2 tane daha kabarık ve kırmızı ondan bukadar sarstı herhalde  :crybaby2:
şu 2 taneler patlasa bukadar huzursuz olmaz belki offf ne zormuş Allahım perişan oldu kuzum  :crybaby2:

βαlκιz

ah kuzum ya çıksa hemen rahatlasa
perişan  ediyo dişler
benimkiler 16 aylık 1 hafta yemek yediremedim ne hale geldim
ateşlendiler
hilal daha küçük nasıl dayansın
çok zor diş çıkarmak
biz bile agrıyınca dişlerimiz neler çekiyoruz allah bbeklerimize güç versin acıtmasın canlarını  :amin: :amin:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

< ESLAL >

evt canım yavrularımız perişan oluyor  :'( hayırlııyla bizde atlatsak bi birde ben çok evhamlı geliyorum ateşi azcık çıksın elim ayağıma dolaşıyor  :y25:

birde ağladımı kopuyorum artık uff çok kötü bişey bu evham kızıma yansımaması içinde kendimi sıkıyorum uff bende maf oldum yani  :honk: nekadar sürer canım bizim bu durum

βαlκιz

anlıyorum seni
dişler tamamen çıkana kadar sürer belki
ama inşallah sürmez istedimiz bu sürmesin geçsin  :sad1:
dolven ver agrı kesici ya agrısını alır colpol ateş düşürüyo sadece
dolven daha rahatlatabilir..
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serra_emine

mınık prensesım buyuyor yaa dun gıbı bugun gıbı 17.i ayına gırdı bıle.
mınnacıktı acuç içinde,,şimdı koşturuyor ınat yapıyor naz yapıyor kızıyor :D :laughing7: koca kız oluyor.
çokçabuk geçiyor zaman. nasıl buyuttugunu unutuyor sankı ınsan.bişeyanlamadan bı bakmışın emeklıyo yuruyo derken koşturuyor buyuyolar yani.
rabım hep yuzlerını guldursun inşallah hepımızın evlatlarınında. :nazar: :nazar:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

βαlκιz

valla ya hemen büyüyolar
şurda 2 yaşlarına ne kaldı 8 ay falan
:nazar: :nazar: :nazar:

serra_emine

4 aylık 7 aylık derken artık onumuzdekı ayda 1 buçuk yaşında olacaklar :binkybaby: :binkybaby: kuzumbenım yaa annesının prensesi :nazar:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

serra_emine

bebegım gunbegun buyuyor..
hergun yeni şeyler keşfedıyor buda çok mutlu edıyor bizi
bır yuruse bır konuşsa derken valla buyuyorlar bıle.
emmeyhıde bıraktırsam çok rahatlıcaz ama
bakalım nasıl olacak bu olay.zormu olacak kolaymı
hiç nıyetı yok gıbı ama
korkuyorum bazen acaba uzun sure bırakmıycakmı yoksa dıye.bakalım inşallah kolay olur.

serra_emine

kızlaarr bu gün çok mutluyumm.... :basardim: :basardim:

bebegim tam 17 aylık oldu 18.i ayından gün aldı.veee dun bir baktım severken,,,2 tane daha diş geliyor..buyuyor kızım yaa çok sevındım. :basardim:

ılk 2 tane alttan geldi 11aylıkken.sonra ustten 4tane bırden çıktı..şimdı de yıne ustten yanlardan bı sagdan bı soldan gelıyor bırer tane.etini yarmış bile dişi.yavrum gecende ateşlendı ıdı demek onun sıkıntısı varmış kıyamam.bılemıyoruz da ..acaba üşüttüm mü dedım durdum hava degişiklıgı oldu falan dedım ama dun bı baktım kii dişleri gelmiş incileri gülümsüyordu kızımın... :basardim: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Lă_Tăhzen!

ne guzel canım insallah bizde goruruz o gunlerii sabırsızlıkla beklıyorum ogunlerın gelmesini  :laughing7:

serra_emine

görürsün arkadaşım
ınan şaşırıyoruz  hergecen gun bu ne zaman nasıl buyudu dıyoruz şaşkınlıktan
hergun degişik hareketler degişmeler falan
şaşırıyor ınsan yaaa
bızler aele edıyoruz bıraz

bıde kızım dogdugundan berı ılk gunden berı EMZİK  benım en buyuk kurtarıcımdı uyku konusunda
onsuz gıdemıyordum bıryere falan
şimdı bu hafta kendılıgınden bıraktı kızım.ıstemedı çıkarıp attı her defasında agzından bır anda
bende şaşırdım kalakaldı emzıkler elımde :ehi:
anlşadım kı kızım artık baya bı buyuyor buyudu

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

emıne serra koca kız olmuş  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: yavruma bıde gıttıkçe dahada guzelleşiyor  :nazar: :nazar: :nazar:
allaha emenet olsun   :amin: :amin: :amin: buyudugunde çok guzel bı kız olcak annesı yuzu çok temız bıde yerım masum suratını  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

serra_emine

27 ocak 2009 da kızım dunyaya geldi
vee 27 temmuz da tam bır buçuk yaşında oldu.
ve tam 27 temmuz ogleden sonra kızımı emmeden ayırdım.sabah uykudan kalktıgı için ezıyet etmek ıstemedım emzırdım sonra ogleye kadar uyudu ogleden sonra yıne ıstedı vermedım nıyetıme aldıydım ayırayım dıye.uygulamalara geçtım.bu kadar kolay olacagını başarılı olacagımı hiiiçç sanmıyordum.kolay oldu onun için ama benım için çok zor oluyor kızlar yaa...ıkı gundur ıyı degılım bı durgunluk var uzerımde onu oynarken uyurken uzun sure takıp edıp dalıyorum aglıyasım gelıyor çok duygusallaştım yaa :crybaby2: :crybaby2: zor geldı bana.ama ne zaman olsa bırakacak yanı oda var bılıyorum ama işte..bırde benım zaten sutum gelmıyordu pek oyle.yaşına grdıgınden sonra çok fazla azaldı . sadece uzun sure oynuyor koparack gıbı emıyordu gelmedıgı için çok. canım yanıyordu kesılmiş gıbı oluyordu ezıyetı çopktu.aşırı huysuzluk yapıyordu.sankı emmeden ayırınca bır anda gozumuzde degişivedı yaa hep oyle mi olurlar yoksa bıze mı oyle geldı acaba.
ortad aoynuyor kendı kendıne ne bılım degişik hareketler yapıyor degişik şekıllerde yuruyor falan.bı sakınlık var agırlık var ne bılım buyumğş gıbı sankı gerçekten özel bı fark var yanı anlıyamadıgımız.bende farkettım babasıda oyle dedı gecen de bı anda.anneannesı de dedı.gerçekten çok degiştı.şükür yeme sorunumuz yoktu herşey zaten yıyordu o yuzden ayırmka ta sorun olmadı.sut verıyorum gece sabah uyanınca falan artık bıberonda..
ama çok zor oluyor ya yenı yen bırıkıyor gogsum şişmeye başlıyor.çok gucume gıdıyor kendı kendıme. :crybaby2: :crybaby2:
yenı bıraktıran varmı kızlar hep boyle mı oldunuz sızlerde yada bebeklerınız ??? ???

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bende yeni bıraktırdım eminecim
ama oyle dedıgın gibi cok duygusallık yaşamadım
bende göğüs agrısı cok olmustu asırı şişmişti apse yapmistı duygusallıga ayıracak vaktim olmadı :D :D
bende kızım 13 aylıkken bıraktırdım yeni 15 gün falan oluyo