İlk Dişimiz Çıktı ve Yaşımıza da Gırdik......

Başlatan serra_emine, 12 Ocak , 2010, 18:17:21

« önceki - sonraki »

serra_emine

veee tabı bu arada kızımda büyüdü koca kız oldu yuruyor koşturuyor tadını çıkarıyor yurumenın..uygun bı zamanda yenı halınden bı kaç resmını de koyucam paylaşıcam..
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

βαlκιz

oh maşallah maşallah
biz geçen kontrole gittik
doktor çocukların dişlerini gördü
lan maşallah diyoo nekadar dişiniz var diyo 6 tane varr  :ehi:
bizim çocukta okadar yok dedi
sizinki kaç aylık dedim 13 aylık 2 dişi var dedii  :k06:
bizimkilerinde 2 tane daaha çıkıyo beyazlaşmış damagı bakalım nezaman çıkcak
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ertl

benim oğlanda arka arkaya çıkarıyo
4 tane azı diş geliyo ne itah kaldı ne de keyif  :( :y25:

allah onlarada bizede sabır versin

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serra_emine

kızımın dişlerı durdu durdu 3 tane 4 tane bırden gelıyor yaaa ust dişleri :honk: yavrum çok canı yanıyormudur agır gelmıyomudur o kadarda yaa kıyamadım gorunce 3ü etinı yarmış çıkmış da 1 i de çıkmak uzere bellı yanii..
yaa arkadaşlar bırde şimdı farkettım dılınde yara çıkmış yaaaa o neyın nesı durduk yerde noldu anlayamadım. :honk: nokta nokta pul pul olmu bır yerde hemen ama çok kötü olmuş yaa :honk: neden olabılır bılen varmı napabılırım gecermıkı çocuguma ezıyet vermeden :honk:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

serra_emine

hiç fikri olan yok yanii hımm :icon_scratch:
hiç bişey dıyen de yok :icon_scratch:

βαlκιz

geçmiş olsun canım serraya
neden olurki allah allah
dişler birden bire çıktı yaramı yaptı dilini ısırmıştırr  ::)

sağlık ocagına gösterseydin

serra_emine

uzun zamandır burdan yazamaışım.....
kızımın  ılk dişi çıktı kocaman oldu daaaa şimdı artık 4 yukardan 2 alttan 6 dişli oldu benım mınık prensesım.kocaman dişlerı oldu artık. ayyyy emerken canımı okuyor vallaa nasıl bıraktıracagım dıye düşünurken o dahada ustune düştu emmenın.. gelıp oturup kendı açıyor valla bırde... ıkı saat keyf yapmak ıstıyor sankı emdıgındenmı işte oynuyor.. bıraz zor olcak gıbı bu  ayırma işi ya bakalım gorecegız.geçen bayaa bırakmaya nıyetlendım..çok canımı yakıyordu..babasına sordum olurmu dıye o ızın vermeyınce bıraktıramadım.. kıyamıyorlar erkekler babalar. hayır dıyor emsın 2 ye kadar bıraz dayan dıyor hakkını alsın çocuk dıyor..oynıcak tabı tam tadını aldı dıyor. hee dedım ıyı oldu:) bakalım napacagız bılmıyorum . bırde ısırması yokmuuuu offf.... bırde kıkır kıkır guluyor yuzume bakıpta :)  yaramazım benım nolacak...

< ESLAL >

bizde sitenin en erken diş patlatanıyız sanırım  :) kızım tam 4 aylıkken ilk dişini çıkardı hemen ardındanda 2.si geldi ilk dişimizin patladığı gün ateşimiz çıktı salyamız felaket akıyorr eller hep ağızda jel işe yaramıyor demişsiniz kızlar calgel mi kullandınız ben dentinox jel sürüyorum ve gerçekten faydasını gördüm sizde deneyin isterseniz

βαlκιz

ben diş için calpol şurup veriyorum
doktor o daha iyi dedi jeller 10 dakka rahatlatır dedi
ama calpol daha etkili dedi  :icon_thumright:

serra_emine

diş için calpol haa allahallah ıyı bakalım aklımda olsun madem bıdahakı dişlerınde lasım olursa kullanayım var elımde sagol.

βαlκιz

evet canım
ben lej sürüyodum ama fayda etmiyodu
doktor calpol ver dedi
uzun zamandır her diş çıktıgında calpol veriyorum

< ESLAL >

gülşahcım bende calpol veriyorum 1 çay kaşığı veriyorum ama sanırım artık yeterli gelmiyor nisaya bugün yarım ölçek verdim akşamlarıda fitil veriyorum ve akşam onuda bütün verdim dentinox u kaşıntısını gidermesi için sürüyorum damaklarına buna rağmen ateşimizin düşmüş hali 37,5 oluyor  :y25:

ve 4 diş birden geliyor yaaa uff normal buda dimi kızlar ve sıkıntılarımız onların hepsi çıkana kadar devam edicekmi  ???

Demet_dk

EZGİCİM MAŞALLAH DİŞLER ARD ARDA GELİYO AMA ÇOK ZORLUYODRU ÇOCUĞU
FİTİL VER İYİ GELİR

BİDE SULU DİŞLİKLER VARYA ONLARI BUZLUĞA KOY DONSUN ÖYLE VER ELİNE AMA ÇOK DEĞİL BİKAÇ DAKİKA
ÇOK RAHATLATIYO FIRLATIP ATTIĞI DİŞLİĞİ ELİNDEN BIRAKMAK İSTEMEYECK

βαlκιz

ay canım benim ya
ateşi az aslında
sulu dişlikler verebilirsin demetin dedigi gibi rahatlATIR
calgel jelde sür bari oda 10 dk falan rahatlatır
hepsi birden çıkmAsa bari yavrum ya
biz önce 2 tane çıkarttık bikaç ay sonra çogaldı yavaş yavaş