2011 Eylül-Ekim-Kasım Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 11:49:11

« önceki - sonraki »

aydinays

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 23 Mart , 2012, 09:19:29
Alıntı yapılan: aydinays - 23 Mart , 2012, 09:14:42
Bazı çocuklar parmak uçlarına basmaya alıştıkları için yürümeyi geciktirebiliyor.

bu playscool ilk adımım setleri falan sanki daha faydalı.yani bi yere tutunup öle ilerlemesi.yürüteçte asılı kalıyor.salıncak gibi  :k06: yürümesede sürünüyor ordan oraya.

Banada onlar daha mantıklı geliyor ama onlar içinde 9 aylık olması lazım.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

KONYALI

ben aksam banyodayken esım zerenı almıs bır guzel yurutece koymus...hedıye gelmıstı bıze,zerenın odasında kapalı duruyordu...bende noluyor dedım içerden patpat sesler gelıyor..benım kucuk hanım yurutecte cıldırmıs...kaydırıyor kendını patpat vuruyor ellerını ayaklarını gormenız lazım ter içinde kaldı..çıldırdı resmen..ayaklarıda basıyordu masallah..ama yoruldu ve erkenden uyudu..sanıım benım işime yaradı..tabı daha henuz erken hergun koymam ama yavas yavas alıstırmayı dusunuyorum..bırde yemek yese ahhh ah

susanna

biz ek besine geceli cok oldu gunde 2 ogun veriyorum bi ogun sebze bi ogun meyve ile geciyo kimi zaman kahvaltilik kjimi zamanda muhallebiyle ogun yapiyoruz 8. aya kadar emdigi surece iki ogunu gecme max. 3 dedi dr kizimin kilosu 7.700 olmus  :nazar: minnak kizim 64 cm cik  :binkybaby: :nazar:
yanliz zeynep asel hala donerken cok zorlaniyo ancak destek verirsem donebiliyo ve hala oturamiyo dr 7. ayi bitirene kadar beklicez sonra kemik kontrolu yapicaz dedi  ??? bide D3 u kesip direk kalsiyum verdi  :dontknow:
8. aya kadarda yurutec yok
sizde durumlar nasil kizlar

susanna

kizlar yurutec icin bende 6 ayi bitirsin diye bekliyodum ama yurumeyi geciktiriyomus

bakin bole diyor dr. Nilufer toprakci;

Anne babalar, bazen bebeğin yürümesini kolaylaştıracağına inanarak, bazen de onun hoşça vakit geçirip eğlenmesi için yürüteç alıyorlar. Evet, gerçekten de bebekler yürüteçte hoş zaman geçirebilirler, fakat doktorunuza danıştığında bunu onaylamadığını göreceksiniz. Yürütecin, sanılanın aksine, yürümeyi kolaylaştırıcı değil engelleyici etkisi vardır. Çünkü, kolayca hareket kabiliyeti kazanan bebek, kendisi çaba harcamaya gerek duymayacak, yürüme denemelerinden vazgeçebilecektir. Üstelik yürüteçte; yürüme için özellikle önemli olan kalça ve üst bacak kasları değil, alt bacak kasları çalışmaktadır. Ayrıca, bebeğin takılıp düşme, önceden ulaşamadığı tehlikelere ulaşma riski vardır. Bebeğin emeklemesi, yerde yuvarlanması onun gelişimi açısından daha yararlıdır, hazır olduğunda nasılsa yürüyecektir

KONYALI

cnm valla zeren çooook iştahsız..zaten kılosuda 7,200 gr malum yemıyor...sabah kahvaltısından senın verdıgın tarıfı uyguluyorum genelde..bazende meyve püresi veriyorum..ben kahvaltı ederken muhakkak agzına peynır kırıntıları verıyorum..cokta sevıyor alıstı..artık ben yerken ıstıyır resmen..çok rahat donuyor cnm,hatta yuzsutu duruyor kendı kendıne..ama bırakıyorum kendı halıne yatak odamda o donup duruyor..o sekılde ogrendı donmeyı..destekle oturtuyorum cnm..destek olmadan oturamıyor...bende doktora goturdum bu hafta son asılarımızı olduk, doktor yogurt muhallebı sebze corbası puresı meyve kefır herseyı ver dedı..özellıklede kefır...ben verıyorum sevmıyor ama bırkaç kaşıkta olsa yutuyor...bırde 3 tane vıtmaın verdı cnm..biri demır ve vıtamın surubu,biri vitamın a,c,d damlası, birde balık yağı...sanırım balık yagı uyku yapıyor..dun gece öle güzel uyudukui..bu aksamda verdım,yarım saat sonra uyudu..şimdi uyandı bilseydım 11 de verırdım :sad1: :sad1: :sad1:

özgemm

KONYALI

sezencım cok alıstırmayız bızde yurutece bana hedıye geldı mevlidimde bugun acmıs esım kullandık..şöleki bende cok tasvip etmıyorum..ama bazende anneler ıcın kurtarıcı oluyor bebeklerın oyalanması ıcın..tabıkı saglıgını ve gelısmesını rıske atmadan kullanılabılır dıye dusunuyorumkı benım ablamın oglu cok erken yurudu ablam onu yurutece 6 aylıkken koymus...ama tabı tercıh meselesı,sen nasıl için rahat edecekse öle yap cnm

susanna

Alıntı yapılan: KONYALI - 24 Mart , 2012, 01:08:30
cnm valla zeren çooook iştahsız..zaten kılosuda 7,200 gr malum yemıyor...sabah kahvaltısından senın verdıgın tarıfı uyguluyorum genelde..bazende meyve püresi veriyorum..ben kahvaltı ederken muhakkak agzına peynır kırıntıları verıyorum..cokta sevıyor alıstı..artık ben yerken ıstıyır resmen..çok rahat donuyor cnm,hatta yuzsutu duruyor kendı kendıne..ama bırakıyorum kendı halıne yatak odamda o donup duruyor..o sekılde ogrendı donmeyı..destekle oturtuyorum cnm..destek olmadan oturamıyor...bende doktora goturdum bu hafta son asılarımızı olduk, doktor yogurt muhallebı sebze corbası puresı meyve kefır herseyı ver dedı..özellıklede kefır...ben verıyorum sevmıyor ama bırkaç kaşıkta olsa yutuyor...bırde 3 tane vıtmaın verdı cnm..biri demır ve vıtamın surubu,biri vitamın a,c,d damlası, birde balık yağı...sanırım balık yagı uyku yapıyor..dun gece öle güzel uyudukui..bu aksamda verdım,yarım saat sonra uyudu..şimdi uyandı bilseydım 11 de verırdım :sad1: :sad1: :sad1:
massallah zerene :nazar: kilosu guzel canim simdi hareketlenme zamani eskisi gibi cok kilo almicak tabi ufak ufak herseye alisir merak etme tatlim  bizim 1 asimiz daha var iki hafta sonra prevenar 13u yaptirip asi sayfasini 1 yasina kapaticaz insallah :hieyt: son 4-5 gundur zuzum nezle oldu bize bulastirdi ama sukur bugun iyi nesesi yerine geldi
dr artik corbalarina tavuk da koyabilirsin dedi burdaki etlerde virus tehlikesi varmis kesinlikle verme dedi  :-ooo

KONYALI

cnm benım kıyamam yaa...ıhlamur ver annesı bolbol..ben zerene verıyorum severekte içiyor..hasta olmasada verıyorum verıyorum bıtkı nıhayetınde...gecmıs olsun zeynebime...evet bende bugun markette gordum cnm kerevızlı tavuk corbası vardı bebelac marka..onları almıyorum ama aylarına gore neler var dıye bakıyorumkı neler verebılırım oradan anlıyorum ;D
cnm et zaten 7-8 aylarda baslıyor sanırım...ama neden öleki sizde yemeyın o zaman et

KONYALI

özgemm

biz hala ekk gıdaya başlamadık sadece 2 gün elma suyu 2 günde havuç suyu verdim bu arada  kızım yrn 5. ayını bitiriyor

KONYALI

cnm ben 5 aydan ıtıbaren basladım elma suyu,havuc suyu..ama dıkkat et havuc kabız yapıyor...doktorada söledıgımde 5,5 aylıkken basladım bısı olmaz dedı..doktorlara kalırsa 6 aya kadar bısı verdırtmıyorlar..ama sonrada cocuklar cok zor alısıyor ek besınlere..zaten sıkıntılı bır donem yavas yavas tattırmaya basla bence

özgemm

ben çok acemiyim bu konuda başka neler verebilirim mesela

KONYALI

CNM DAHA YENI BASLADIGIN İÇİN İKİ HAFTA MEYVE SUYU VER...
BEN ELMA,ARMUT VE HAVUC VERDIM..ARMUTLA HAVUCU KARISTIRIP VERIYORDUM...DAHA LEZZETLI OLUYOR..DAHA SONRA PÜRELERE GECERSIN...MEYVE VE SEBZE PÜRELERİNE..YAVAS YAVAS BASLICAKSIN...

Dilara Ebrar

bende başladım artık şükür oğlum 6.ayın içinde artık.püreleri yutmada zorlanmadı. meyve olarak alma armut muz ve havuç veriyorum.patates havuç brokoli pirinç çaorbası veriyorum. :nazar: :nazar: oturtuyorum.çok az destekle bile devrilmiyor fındığım. :love9: :love9: :love9: dönme hareketini çok seri yapıyor.başka bi yere bakar bakmaz hemen ters yüz oluveriyor.bu yüzden yere kocaman sünger aldık  :k06: :k06: :k06: sürekli yerde taklıyor.odanın bi ucundan diğer ucuna döne döne gidiyor yavrum.

aman hanımlar fındıkların herket alanını sakın daraltmayın.bazıları kendilerine kolaylık olsun diye büyük .beşiklerin içine atıveriyorlar yavruları.onlarda nereye hareket etsinlerki orda  ??? ???
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...