28 Nisan , 2024, 03:44:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Annelerin Okuduğu Nazar Duası Etkili Olmaz mı?

Başlatan sugarwoman, 30 Aralık , 2010, 06:21:23

« önceki - sonraki »

sugarwoman

merhabalar sizlere bir şey sormak istiyorum.ortaya atılan bir iddia varda eşimin arkadaşı özellikle kuran_ı kerimi okuduğunu ve orada anneler bebeklerine okuduğu nazar duası geçerli olmazmış sadece babaların okuması gerekirmiş.eşimde bir araştır dedi ve bana görede annede babada okur ama yinede sormak istedim.yardımcı olursanız sevinirim.

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

ay bilmiyorum ya bende takığım bu konuda banada çok bilmiş kayınvalidem demişti
annenin okudğu hemen etki etmezmiş başkası okursa daha iyi hemen etkiler demişti
komşumda öle söledi birde kayınvademlere göre okurken bıçak yada makas v.s gibi metal bişi ayağının altına
koyup okursan hemen etki ediyormuş falan aman ben inanmıyorum ya  :-\ sürekli okuyorum yer gök dua üzerine
kurulmuş ben herseferinden eşimi yada bir başkasını nerden bulucam  :dontknow:
ne dertliyim bu konuda bak iyki açmışsın bu konuyu  ???

derbeder

annenin cocuguna nazari bile degebilirken, okudugu duanin kabul olmamasi gibi birsey olamaz diye dusunuyorum. sonradan uydurulan birsey olsa gerek. insan kendine bile nazar duasi okuyabilir, kaldiki cocugun annesi.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Demet_dk

BABANIN DUASI DAHA ETKİLİDİR DİYE BENDE DUYMUŞTUM

AMA BENİM İÇİN FARKETMEZ KENDİMDE OKURUM
PINARIN DEDİĞİ GİBİ YER GÖK DUA ÜZERİNE

haydibebeğim

ne farkeder ha sen ha eşin,okumanun zararı mı olur,hem sen oku hem eşin okusun garantiye almış olursunuz işte ;)

SiRiNe

30 Aralık , 2010, 12:57:03 #5 Son düzenlenme: 30 Aralık , 2010, 13:00:21 ♥ ιкιz αηηєѕι ♥
hayir

erkek veya kadin ayrimi yok bu konuda

özellikle nazar icin en kuvvetli olan, felak ve nas sureleridir

peygamber efendimiz muhammed salllahu aleyhi ve sellem bu iki duayi cok okurdu nazara karsi..

o zaman bu sureleri sadece erkekler okusun?

böyle bir sey duymadim ben kaniti belgeside kuran v sunnete göre nedir bilemiyorum.

Bunlar sadece erkegi ustun göstermek ve calismaya calisan dusunceler , kitabi kendine uydurmak degil kitaba uymak gerek

o yuzden arkadasim secim senin yani esinde okuyabilir ama, sen okursanda tabiki gecerli olur:)

Erkek olsun, kadın olsun, bir mü'min olarak kim salih bir amelde bulunursa, hiç şüphesiz biz onu güzel bir hayatla yaşatırız ve onların karşılığını, yaptıklarının en güzeliyle muhakkak veririz. NAHL 94

diger yandan esin senden daha cok dua ve sure biliyorsa, belkide bu sahis sen oku demis olabilir,bu sekilde dogru

esin daha cok biliyorsa oda okuyabilir,

bir masaallah bismillah kelimesi bile yeter devamli kullanilirsa ise yarar

gökse

ya bende duymuştum babnın okuması daha etkilidir diye.ama bende hep okurum ayetel kürsi ve felak ve nas surelerini .bence doğru değil

derbeder

babanin bedduasi daha etkili diye biliyorum, cunku baba kolay kolay beddua etmez. anneler cocuklarla aksama kadar evde daha cok hasir nesir olurlar ve sonradan pisman olacaklari beddualari edebilirler. bu yuzden mantikli buluyorum boyle denmesini.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

мiŁenα.

Alıntı yapılan: ♥ ιкιz αηηєѕι ♥ - 30 Aralık , 2010, 12:57:03
hayir

peygamber efendimiz muhammed salllahu aleyhi ve sellem bu iki duayi cok okurdu nazara karsi..

böyle bir sey duymadim ben kaniti belgeside kuran v sunnete göre nedir bilemiyorum.

Bunlar sadece erkegi ustun göstermek ve calismaya calisan dusunceler , kitabi kendine uydurmak degil kitaba uymak gerek

o yuzden arkadasim secim senin yani esinde okuyabilir ama, sen okursanda tabiki gecerli olur:)

Erkek olsun, kadın olsun, bir mü'min olarak kim salih bir amelde bulunursa, hiç şüphesiz biz onu güzel bir hayatla yaşatırız ve onların karşılığını, yaptıklarının en güzeliyle muhakkak veririz. NAHL 94

diger yandan esin senden daha cok dua ve sure biliyorsa, belkide bu sahis sen oku demis olabilir,bu sekilde dogru

:icon_thumright:

Bende şunu biliyorum;

babanın bedduası kabul olur.

Daha etkilidir yani.

:love9: :love7: :love9:

esma...

Alıntı yapılan: ♥ ιкιz αηηєѕι ♥ - 30 Aralık , 2010, 12:57:03
hayir

cok guzel anlatmışsın Allah razı olsun.

:icon_thumright:

gülay t.

Babanın bedduâsı annenin bedduâsına göre daha çabuk kabûl olur. Çünkü anne çok merhametlidir. Söz ile söyler ise de kalbinden, bedduâsının tutmasını istemez. Baba öyle değildir.

Baba, çocuğuna hayır ile duâ etmeli, bedduâ etmemelidir. Hadîs-i şerîfte, Babanın çocuğuna duâsı, peygamberin ümmetine duâsı gibidir buyuruldu. Yanî babanın çocuğuna duâsı, peygamberin ümmetine duâsı gibi kabûl olunur. Aynı şekilde anne de, çocuğuna hayır ile duâ etmelidir. Peygamber efendimiz, ''Annenin duâsı, daha çabuk kabûl olunur'' buyurdu. Yâ Resûlallah, acaba neden? dediler. Çünkü ana, babadan daha merhametlidir. Merhametlinin duâsı sâkıt olmaz buyurdu.  Alıntı

Yukarıdaki Hadis-i Şeriflere bakarsak hem annenin hem de babanın duası Allah katında kabul ve makbul demektir . Ama annenin duasının daha çabuk kabul olacağına dair bir müjde de var aynı zamanda. Nazar duası da bir dua olduğuna göre anneler okuyabilir ve Allah'ın izniye de çok daha etkili olur bu hadisi şeriflerden yola çıkarsak.

Mümkünse başkaları da okusun tabi, ama genelde bebeklerimizle biz birlikteyiz ve biz okuyoruz duaları da. Bilinen nazar duasının yanı sıra Felak, Nas,Fatiha,İhlas ve Ayetel Kürsi okunabilir mümkünse 3 er kez okunup avuçlarınıza üfleyerek bebeğin tüm vücuduna sürebilirsiniz. Peygamber Efendimiz uyumadan önce yaparmış bu şekilde her türlü şerden ve tahlikeden muhafaza olmak için.

мiŁenα.

Alıntı yapılan: gülay t. - 30 Aralık , 2010, 15:31:57
Babanın bedduâsı annenin bedduâsına göre daha çabuk kabûl olur. Çünkü anne çok merhametlidir. Söz ile söyler ise de kalbinden, bedduâsının tutmasını istemez. Baba öyle değildir.

Baba, çocuğuna hayır ile duâ etmeli, bedduâ etmemelidir. Hadîs-i şerîfte, Babanın çocuğuna duâsı, peygamberin ümmetine duâsı gibidir buyuruldu. Yanî babanın çocuğuna duâsı, peygamberin ümmetine duâsı gibi kabûl olunur. Aynı şekilde anne de, çocuğuna hayır ile duâ etmelidir. Peygamber efendimiz, ''Annenin duâsı, daha çabuk kabûl olunur'' buyurdu. Yâ Resûlallah, acaba neden? dediler. Çünkü ana, babadan daha merhametlidir. Merhametlinin duâsı sâkıt olmaz buyurdu.  Alıntı

Yukarıdaki Hadis-i Şeriflere bakarsak hem annenin hem de babanın duası Allah katında kabul ve makbul demektir . Ama annenin duasının daha çabuk kabul olacağına dair bir müjde de var aynı zamanda. Nazar duası da bir dua olduğuna göre anneler okuyabilir ve Allah'ın izniye de çok daha etkili olur bu hadisi şeriflerden yola çıkarsak.

Mümkünse başkaları da okusun tabi, ama genelde bebeklerimizle biz birlikteyiz ve biz okuyoruz duaları da. Bilinen nazar duasının yanı sıra Felak, Nas,Fatiha,İhlas ve Ayetel Kürsi okunabilir mümkünse 3 er kez okunup avuçlarınıza üfleyerek bebeğin tüm vücuduna sürebilirsiniz. Peygamber Efendimiz uyumadan önce yaparmış bu şekilde her türlü şerden ve tahlikeden muhafaza olmak için.

Sağol bilgiler için gülay'cım :opucuk:
Aydınlattın bizi.

:love9: :love7: :love9:

gülay t.

Rica ederim canım.Ben de merak ettim doğrusu ve internette biraz bakındım  yukarıdaki alıntıya rastladım. Paylaşayım dedim. :opucuk:

βαlκιz

bilgim yok ama nereye gitsek eşime sen bunlara oku oku diyolar
ya erkeklerin okuması gerekli diye düşündükleri için
yada benim dua bilmedigimi sanıyolar galiba :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

SiRiNe

Alıntı yapılan: gülay t. - 30 Aralık , 2010, 15:31:57

tskler gulaycim emegine saglik  :icon_thumright: