08 Temmuz , 2020, 04:12:32

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!


Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Emine

151
10 aylık bebek için sadece anne sütü yeterli gelmez ek gıdaya geçilmesi lazım artık bana doktorumun verdiği tarifi vereyim evde bulunan sebzelerle yapabilirsin

Sebze Çorbası
Malzemeler:
1 orta boy Patates
1 Havuç
1 Dolmalık Biber
1 tatlı Kırmızı Biber
2 baş Brokoli
5 yaprak Ispanak
½ baş Kereviz
1 Domates
1 Kabak
Bol Maydanoz
2 adet Yeşil Fasulye veya Börülce

1 çorba kaşığı pirinç (etli veya balıklı günlerde)
1 çorba kaşığı kırmızı mercimek (tavuklu veya yoğurtlu günlerde)
1 çorba kaşığı zeytinyağı
Üstünü örtecek kadar su

Yapılışı:
Bunlar düdüklü tencerede 20 dk kaynar. Püre yapılır.
Haftanın 2 günü çift çekilmiş yağsız kıyma ile , haftanın 2 günü taze balıkla , diğer günler mercimek ve yoğurtla yenir.
152
Koyacağın odanın boyutuna göre karar ver 10 cm çocuğun kullanımı açısından çok farketmez
153
Jinekoloji / Ynt: Adetten sonra kanama
31 Mart , 2016, 23:04:39
Merhaba, geçmiş olsun bunun birçok nedeni olabilir, rahimde kalınlaşma, hamile olabilirsin, rahim ağzında yara olabilir, kist olabilir, ilişki sonrasıysa ondan kaynaklanan bir durum olabilir. Bir sonraki adet dönemini bekle bakalım gelişmeye göre bir doktora görünürsün.
154
Merhaba, büyük ihtimal psikolojiktir. Hamile kalamazsam diye strese girdiğinden hamile kalamayan çok tanıdığım var kafanı rahatlatmaya çalış başka şeyler düşünmeye çalış akışına bırak sağlıkla ilgili başka bir sıkıntı yoksa ve hamile kalabileceğin günleri hesaplayarak ilişkiye giriyorsanız sonunda hamile kalırsın ;)

Bir de şöyle bir yazı var
http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,29110.0.html
155
UZMANLARDAN HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRACAK 10 ÖNERİ

1- Düzenli olarak sevişin
Ne kadar çok sevişirseniz hamile kalma şansınız o kadar fazla olacak. Normal şartlarda sperm vücudunuzda 5 gün canlı kalabiliyor. Düzenli seks hayatı tam yumurtlama döneminizde spermlerle yumurtanızı bir araya getirme şansınız artıracak. Özellikle hamile kalmak isteyen bayanların ovülasyon günlerini daha kolay tespit etmelerini sağlayacak bir yol daha var. Hamilelik şansını artıran yumurtlama dönemlerinin tespitinde tükürükten ovülasyon testini kullanabilirler. Amerika'dan gelen Avrupa Normlarına Uygunluk belgelerine sahip olan test, T.C. Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

2- Kafeini kesin
Araştırmalar, kafeinin gebe kalma ihtimalini yarı yarıya düşürdüğünü gösteriyor. Yarım fincandan fazla, o da kafeinsiz olmak koşuluyla kahve tüketmeyin.

3-Eşinizi serin tutun
Erkeğin yumurtalıkları etrafındaki ısı spermler için problem yaratıyor. Bu sebeple eşinizden bol, vücuduna oturmayan, pamuklu iç çamaşırı giymesini rica edin. Dar kotlar ve pantolonlar giymesine ne gerek varsa zaten böyle bir şeye en azından bu dönemde izin vermeyin.

4- Diyet yapmayı bırakın
Ohio Üniversitesinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, kadınlar kalori alımını düşürdüklerinde, üreme hormonlarındaki seviye de aynı şekilde düşüyor.

5-Beslenme şeklinize zengin ilaveler yapın
Zinc, Selenyum, E vitamini ve C Vitamini alın.
Zinc ve E Vitamini: Bunlar eşiniz için. Zinc, hücre yenilenmesi için iyiyken E vitamini de hücre yenilenmesine destek sağlıyor. Eşinizin spermleri ne kadar güçlü olursa sizin yumurtalarınızın buna direnme ihtimali o kadar düşük olacaktır.
Selenyum: Bu da eşinizin için. Testosteron ve sperm sayısının artması için selenyum önemli bir vitamindir.
Vitamin C: Bu da onun için. C Vitamini sperm kalitesini arttıracak ve hamile kalmanıza yardımcı olacak.

Size Zinc: Tabi ki siz de vitamin içeceksiniz. Siz de zinc için! Böylece sizinde hücre bölünmesi ve yenilenmesi durumunuz gelişme kaydedeceğinden daha kolay hamile kalabilirsiniz.

6-İçki ve sigarayı bırakın
İçki ve sigara hem kadın hem de erkekte üreme organlarını direkt etkiliyor. Özellikle sigara erkeklerde sperm sayısını düşürür ve sperm hareketliliğini bozar. Aşırı alkol alımı da sperm yapısını bozmaktadır.

7-İlaç kullanımına dikkat edin
Kullandığınız ilaçlar varsa önce doktorunuzla konuşun. Bu ilaçların hangilerini kullanmaya devam edebilirsiniz hangilerini kesmeniz lazım ve hamile kalmadan ne kadar zaman önce kesmeniz lazım öğrenin.

8-Ağrı kesicileri mümkün olduğunca kullanmayın
Birtakım ağrı kesiciler -doktorunuza danışın- yumurtlama döneminde kullanıldığında kadın vücudundaki prostaglandin hormonu baskılanır. Oysa sizin bu hormona ihtiyacınız var çünkü bu hormon sayesinde yumurtanız fallop tüpüne düşer.

9-Ateşinizi arttırın
A ve D vitaminlerinin hem cinsel isteği artırdığını hem de iktidarsızlıkla baş ettiğini, buna ek olarak sizi ve eşinizi güçlendirip metabolizmanızı hızlandırdığını biliyor muydunuz? Artık biliyorsunuz

10-Doktor kontrolüne gidin
Uzun süredir çabalıyor ve hamile kalamıyorsanız eşinizle birlikte mutlaka doktorunuza görünün. Evet, bu illaki kötü bir şey var demek değil, "denk gelmiyor" olabilir. Ama aynı zamanda sizde veya eşinizde medikal bir durum da olabilir ve bunu ne kadar çabuk tespit ederseniz o kadar çabuk düzeltip bebek sahibi olabilirsiniz.
156
Herkes arkadaşlarına önerebilirse beğeni sayımızı arttıralım  :icon_thumright:
157
Çin'deki marketlerde satılmaya başlanan bebek şeklindeki armutlar şaşırttı! Kesinlikle organik olan bu armutlar Çin'deki ağaçlarda yetişiyor.

Daha önce koyuna benzeyen patatesler ile garip şekilli bazı meyve ve sebzelerin fotoğrafları internette paylaşılmıştı. Bu armutların hikayesi ise onlardan çok farklı.İşin sırrı, Fruitmold adlı şirketin ürettiği meyve kalıplarında. Armutların dışında karpuz ve salatalıklar içinde kalıp üreten şirket, aslında tamamen doğal bir sürece komik bir müdahalede bulunuyor. Meyveler olgunlaşmadan önce Fruitmold kalıplarına konuluyor ve normal şekli yerine, içinde bulunduğu kalıbın şekliyle büyüyor.Böylece ortaya bebek görünümlü, Buddha'yı da hatırlatan, ilginç meyveler çıkıyor. Bu ilginç kalıplar, Fruitmold şirketinin internet sitesinden sipariş edilebiliyor.158
Hatice Uras böyle hissetmen doğal ama kreşte kendi yaşıtlarıyla kazanacağı pek çok tecrübe var ve ilkokula hazırlık için de çok faydalı yaşına bağlı olarak kreşte kalma süresi uygunsa bence kesinlikle gitmeli
159
Merhaba Minik Mucizem sonuç ne oldu ?
160
Kızım ilkokul 4. sınıfta, ortaokula az bir zaman kaldı birçok bursluluk sınavı var. Bazı veliler 5-6 tane özel okula giriş sınavına sokmuş çocuklarını. Benimki Yönder Kolejine gidiyor çocuğu sınavdan sınava koşturmak istemedim. Sadece kendi okulununkine ve 1 özel okulunkine girdi. Girdiği okuldan 19 Marta kadar gelip kaynıdınızı yaptırın giriş sınavını kazandı diye sms göndermişler ama kızım başka okula gitmek istemiyor o nedenle gitmedik. Kendi okulunun sınavına girdi inşallah burs kazanır. Kardeşi de ilkokul 1 e başlayacak eğer burs kazanamazsa ikisini birlikte özel okula göndermemiz imkansız. Kardeşi devlet okuluna gitse ileride ablamı özel okula yolladınız beni göndermediniz diyebilir. Heyecanla sonucu bekliyoruz. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun  :amin:
161
Merhaba, doğumdan sonraki dönemde hepimizin hissettiği şeyler bunlar ve 2 bebek annesi olarak senin yükün daha fazla böyle hissetmen doğal. Böyle durumlarda ben mutsuz bir kadınım değil güçlü bir kadınım diye düşün. Hem 2 çocuğuma annelik yapıyorum hem çalışıyorum. Bebeklerin sağlıklı çok şükür yardımcı olabilecek bir annen var ve eşin de eminim seni çok seviyor eşinle yaşadığın durum dönem dönem hepimizin eşlerinin davranışları karşısında hissettiği birşey. Öyle zamanlar gelir ki ben bunları mı kafama takmışım diyebilirsin o nedenle Allah sağlık sıhhat versin. Yaklaşımı da doğum sonrası dönem olduğundan eşin seni sıkmak bunaltmak istemiyordur sen ona yaklaş sarıl öp onu sevdiğini söyle sen 1 yaklaşırsan erkekler 10 yaklaşır :) Onu sevdiğini hissettirirsen her şey yoluna girecektir ;)
162
Kargo / Nakliyat / Yurtiçi Kargo Çamdibi Şubesi
06 Ağustos , 2015, 22:11:19
Ürünler zamanında gelmiyor ve en önemlisi telefonu açan yok asla açmıyorlar. Bir kere ulaşmam gerekti başka bir şubeyi arayıp söyleyin açsınlar dedim başka hatlardan ulaşıp sordular öğrenmek istediğimi. Gelen kişiye söylüyorum telefonları neden açmıyorlar diye ben nereden bileyim diyor. Zaten o kişide sonra işten ayrılmış. Aradılar sizin adrese bakan kişi işten ayrıldı önemliyse kendiniz gelip şubeye alın dediler ürünleri. Böyle rezillik olamaz.  :BangHead:
163
Sizin Seçtikleriniz / Ynt: Kayıp Üyeler Aranıyor
06 Ağustos , 2015, 22:05:12
Foruma bakan geldi hanııımmmm  :k06:
164
Kurtlanmış herşeyi at. Bir kere bizde de oldu biz evi ilaçlatmıştık. İçinde kurt gördüğüm herşeyi atıyorum eşim de organik ondan oluyor atma diyor  :ehi: Cam kavanoz falan farketmiyor heryerde olabiliyor.
165
Allah yavrularınızı size bağışlasın. Benim kardeşimin de ilki tüp bebek çok uğraştılar 2. kendiliğinden geldi şu an 3. ye hamile  :laughing7: Allah herkesin gönlüne göre versin