Doğumu haziran temmuz ağustos 2008 olan anneler neredesiniz

Başlatan mavili, 24 Mart , 2008, 23:25:12

« önceki - sonraki »

mavili

Allah yardımcımız olsun bende bugün piştim resmen sıcaktan

bugün doktora gittik biz kızım iyiydi kocaman olmuş 1050 gram dı ama yine dogum kanalına başını yerleştirmiş duruyor bu ara daha dikkatli olmam gerekiyormuş istirahat etmem kendimi yormamam gerekiyormuş hareket edip etmedigine dikkat etmem gerekiyormuş çok önemliymiş bunlar

benim bademcikler iltihap oldu çok agrı veriyor bana ama ilaç kullanamıyorum katlanacagız artık bol bol yaklaşık 3 litre su iç dedi doktor sadece su olarak degil meyve suyu açık çay maden suyu olarak tamamlamalıymışım

emoşum sen neler yaptın bugün denizimiz nasıl hareket ediyormu geceleri rahat uyuyabiliyormusun ben zaten uyuyamıyordum artık iyice problem oldu bu neyse teyzesi öpüyoruz seniiii :k06:

emosum

canım günaydın bak kocaman kız olmuş eloş annesi yerim ben onu yerimm :hungry: :hungry: tabi annesi bize bırakırsa :k06:
eloşunda seninde iyi olmana sevindim canım.demek dogum kanalına basını yerleştirmiş bana daha dr böyle demedi hiç birsey bende haziranın ilk haftası gidicem bakalım ne dicek ama ben 2 kiloya yakın tahmin ediyorum ozaman kadar bebişimi..inş hersey yolunda gider..

bu arad sanada coık gecmiş olsun bademciklerin iltihaplanmıs evet ilaçta kullanamassın buyuzden dikkat et cok su iç sen dr dediği gibi
unutma bebişimize kavusmamıza az kaldı oyuzden hertürlü zorluga katlanıcaz

canım deniz hareketli artık daha hızlı büyüdügü için dısardan bakıncada evdekilerde görüyor hareketlerini kuzumun..bazen agrı oluyo karnımda bebişin duruş yönüne göre ama olsun yeterki o bol bol hareket etsin beni merakta bırakmasın ben agrıya sancıya razıyım :k06: :k06:

kendine iyi bak canım fazla yorma kendini  :opucuk: :wave: :wave: :wave:

mavili

sagol canım haklısın hareket etsin yeterki herşeye razıyız biz hareket etmemesi de fena korkutuyor insanı
su içiyorum bol bol ama dışarı çıkacagım günler pek içemiyorum bazen öyle hareket ediyorki kucagımdaki bilgisayar kımıldıyor o zaman çok hoşuma gidiyor

dün gece ateşim yükseldi uyuyamadım yutmada zorluk çekiyorum inşallah en kısa sürede iyileşirim çok fena bu ya sıcakta hiç çekilmiyor benim diger randevum 21 haziranda ondan sonra 2 haftada bir geleceksin dedi doktor

denizimiz 2 kilo olmuştur dogru benim azmı kilosu ya tereddütte kaldım doktor normal dedi ama içim rahat degil dün aşı yaptırmam gerekiyordu unuttumm :D

pazar nöbetim var artık kendi hastanemde yaptırırım ateşim var iyikide yaptırmamışım pazara dek iyileşirsem yaptırcam yoksa biraz daha erteleyecegim

emoş canım ben artık zorlanıyorum ya kayınvalidemler de trabzona eltimin yanına gittiler onlarda yok  gerçi çok yardımları olmuyordu zaten ama onların alt katımda olması bana güven veriyordu şimdi her iş bana bakıyor her zamankinden daha çok ve ben artık çok zorlanıyorum bacaklarım agrımaya başladı ayakata çok kalınca şişiyor nefes nefese kalıyorum hemencik

neyse denizimiz ve elamızın gelmesine çok az kaldı yavaş yavaş geliyoruz biz diyorlar çok şükür canım doktordan sonra hemen yaz tamammı meak ediyorum bende denizi

öpüyorum sizleriiiiii :k06:

emosum

evet hareket etmedikleri zaman daha cok korkuyoruz..agrı sancı olsada onlar bol bol hareket etsinler :k06:
canım bende dısarı cıktıgım zamanlar su içmiyorum çünkü dısarda yanımda baskaları oluyo insan zırt pırt wc ye gitmekten utanıyo valla :k06: :k06:

bende işte 4 yada 6 haziranda dr gidicem carsamba günleri bana hep ugur getirmiştir oyuzden 4 ndede gidebilirim :k06:
banada demişti dr bu tarihten sonra daha sık görüşücez diye
canım sende umarım en kısa zamanda iyileşirsin :amin: :amin:
benimde bacaklarımda cok agrı olusuyo ve ayaklarım hep şişiyo tuzlu yemiyorum ama ayaklarım sürekli şiş  :-\

amannnnn  şunun şurasında ne kaldıki :toothy10: :toothy10:  cok cok 70 gün daha şişicez :k06:

mavili

emoşum nasılsın canım hallettinmi bebişin odasını ben haziran ortaları gibi alıcam bugün nöbetten geldim şimdi uyuyacagım yorgunum çok hareket etmiyor inat etti yine dün hastanemde nst çektirdim çok iyiydi artık her nöbetimde çektiririm çok güzel bir duygu kalp atışlarını duymak

bende 28 haftalık oldum canım hayırlısı ile az kaldı ama dogumdan korkuyorummmmmmmmmm   bennnnnnnnnnnnn

emosum

mavişim saol iyiyim.ben daha nst cektirmedim yani dr takibine göre haftaya gidicem kontrole ozaman sanırsam cektiricem bakalım ;)

yok canım ya halledemedik daha odayı ... :-\

kızz  9 ay dayandık bir günlük dogumamı dayanamıycaz ben hiç korkmuyorum hatta inş. bi aksilik olmazda normal dogum yaparım diyorum sende korkma sen nasıl dogum istiyosun maviş
sezeryanmı normalmi? :opucuk:

mavili

benimde zaten doktorum çektirmedi :suclu:

ben ebe arkadaşlarımdan birine çektirdim meraktan nasıl oluyor diye ;D

aslını sorarsan ben sezeryan düşünüyorum normalden çok korkuyorum doktorum normalde ısrarlı az kilo aldıgım için ama ben spinal anesteziyi bile istemiyorum genel anestezi ile olsun ben bişey duymayım görmeyim uyandıgımda kızımı kucagıma versinler ben her acıyı unuturum elbette bende farkındayım herşeyin iyisi normal olanı ama ben normal dogumları bizzat yaptırmış sezeryan ameliyatına da yardım etmiş biriyim ikisininde avantaj ve dezavantajlarını biliyorum ama sezeryanda ısrarlıyım hayırlısı tabi aksilik olmazsa saglıklı dogsunda kızım zamanı gelince nasipte ne varsa o olur

emosum

evet bakalım hayırlısı sezeryan normal bebiş saglıklı olsunda önemli deil  :k06:

mavili

sen normal düşünüyorsun sanırım denizimiz iyi kilo alırsa zor olur çok merak ediyorum ne kadar oldugunu doktora bir git gel de hemen yaz bize ben haziranın 21 inde gidecegim ondan sonra da doktor 2 haftada bir çagıracagını söyledi emoşum gittikçe yaklaşıyoruz sona mutlu bir sona  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

emosum

evet canım bakalım haftaya carsamba gidicem   :muzz: :muzz:

söylerim sana  :muzz:off su günler daha cabuk gecmesmi yaaa :k06: :tongue3:

oozge

emoşummm mavilimmm benn geldimmmmmmmmmm :wave: :wave: :wave: :wave:

yaaa yazdıklrınızı okudumda ıcım bı tuhaf oldu wlla.ne gusel bı duygudur bu annelıkk hamılelıkkkk yaaaa...
Allahım banada nasıp edıcekmı acaba bu gunleriiiiiiiiiiiiii
walla ne yalan söyleyım evlılıkten cok cocugumun olmasınııı ıstıyorumm bennnn
o hamılelık donemlerımde neleer yapıcam nelerrr goruyorum hamişlerı imrenıyorum wlla yaaa
bıde ben cok takıntılıyımdır pinpirikli derler ya bdıe aynen ondanım ıste hastane kapılarında uyurum heralde cocuguma bısımı oldu fln dıye 9ay boyuncaaa :k06: :k06: :k06:

ama dogum anını dusunmek ıstemıorumm acıkcasıı mavişşşimm bnde cok korkuyorummm dha sımdıdennnn yaaaaaaaaaa  sezaryan dusunuodum heppp ama onunda sonrası kotu işde gercı zorlanmayan zorlanmıyoda zuzumun dogumundn snr ıcım rhtladıı epidurall normall olur herldeeee bnmde

ay bana bakrmısın az coşmadım he sankı 9 aylık gebişimmmm yrn doguma gıdıomuşum gıbı heeeeeeeee :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

emosum

özgecim canım hosgeldinnn...
bu duyguyu inş..sende yakın zamanda evlenip tadarsın canım....bizde öyleyiz pimpirikli :k06: :k06:  azcık tekmelemesse diyoz bişemi oldu :k06:

ama hayırlısı bakalım
bu arada gercekten özge kendini yarın dogum yapacakmıs gibi konusmussun :k06: :k06: :k06: :k06: :k06:

oozge

:ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: :ehi: :ehi: :k06: :k06:
beklerim cnmmm yarın ögleden sonra gıdıcemmm cok sıcak degılkennnn uykumuda almışkennn gece zor oluyoooo oncedennn sıparısımı verdım bn yrn ogleden snraya işte.
gelın buyrunnn bennn o an mesgul olucamm ama ılgılenen olur sızleeeee  ikramm felannn sakın bagırarak konusmayın bebişim korkar sonra heeeeee :ehi: :ehi: :k06: :k06: :toothy10: :toothy10: :k06: :k06: :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10:

buarada amın cnm ınsalllhhh  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

emosum

oozge

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

ayhhh hiç gülceeeeeeeeeeeemmm yoktuu bak yne guldumm yaffff :toothy10: :toothy10: :toothy10: