Bebekler İçin Değişik Çorba Tarifleri Biliyor musunuz?

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 17 Ocak , 2010, 17:52:40

« önceki - sonraki »

madmazel

ilknur yumurtayi ha$layip kahvaltisina ezebilirsin biskuvi vs digerleriyle
muhallebisine ekleyebilirsin
çorbalarina sos olarak koyabilirsin krema gibi yogurtlulara

fazlada zorlama istemiosa
ilerde yer :)

DİLVİN

YOĞURT ÇORBASI DENE  CANIM

MUZDA VEREBİLİRSİN

ÇAĞLAR MUZU ÇOK SEVIYOR  :laughing7: :laughing7:

GERÇİ SEVMEDİĞİ BİŞİ YOK BIZIN SIPANIN MAŞALLAH  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

madmazel

sebzeyi tek tek verip sevdiklerini bulmaya çali$ istersen
mesela benim kiz , mercimek çorbasini , mantar çorbasini sevmez tadina bakinca agzini bi daha açmaz , bende yapmiom onlari

DER!N

Tuz ilave edilmediği sürece sebze çorbası tatlıya yakın tadda olur.
Kabak ve havuç şekerini bırakıyor.
Tuzlu sevmeyen ya da tatlı sevmeyen hemen anlaşılmaz ilk deneme daha İlknur, lütfen pes etme İsmail hazır olmayabilir çorba için henüz.
Dayanamayıp yazıyorum ister kulak ardı edersin istemezsen etmezsin.
Sebze çorbasında direnmek lazım hatta her gün bir ilaveden ziyade 2 günde bir arttırmak bence daha mantıklı bir kez yemekle tadına alışmazlar zaten 3-5 kaşıkla başlanıyor.

Hiç yemediyse veya kustuysa bir kaç gün geçsin tekrar deneyebilirsin.

Ek gıda zor, 6.aya girer girmez her bebek kabul etmeyebilir.
Çok ara vermeden ama çokda boğmadan vermek daha uygun.

DİLVİN

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 21 Temmuz , 2010, 15:22:33
Tuz ilave edilmediği sürece sebze çorbası tatlıya yakın tadda olur.
Kabak ve havuç şekerini bırakıyor.
Tuzlu sevmeyen ya da tatlı sevmeyen hemen anlaşılmaz ilk deneme daha İlknur, lütfen pes etme İsmail hazır olmayabilir çorba için henüz.
Dayanamayıp yazıyorum ister kulak ardı edersin istemezsen etmezsin.
Sebze çorbasında direnmek lazım hatta her gün bir ilaveden ziyade 2 günde bir arttırmak bence daha mantıklı bir kez yemekle tadına alışmazlar zaten 3-5 kaşıkla başlanıyor.

Hiç yemediyse veya kustuysa bir kaç gün geçsin tekrar deneyebilirsin.

Ek gıda zor, 6.aya girer girmez her bebek kabul etmeyebilir.
Çok ara vermeden ama çokda boğmadan vermek daha uygun.

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

AککORTįє

мiŁenα.

Aynen gülom çok güzel anlatmış :)

Ya sebze tamamda genelde çocuklar yogur çorbasını sever tani nanesiz vs olcak..sonra tarhana mesela acayip faydalı..

avakado beyin gelişimin çok etkiliyor bebeğin :)

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

Alıntı yapılan: Aყşҽ_ - 21 Temmuz , 2010, 15:40:38

Ya sebze tamamda genelde çocuklar yogur çorbasını sever tani nanesiz vs olcak..sonra tarhana mesela acayip faydalı..

HANIGİ YÖNDE İYİMİ KÖTÜMÜ  :k06:

AککORTįє

sanırım yoğurt çorbasıyla devam edicem selmanın da dediği gibi ertesi gün bu günki yaptığım çorbayı tekrarlayabilirim  ::)

yoğurtlu pekmez demiş bide tülin onu da denicem

zaten ne bulursam ağzına sokuyorum

мiŁenα.

kötü olsa buraya neden yazım :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

iyi hemde çok iyim :ehi:ş :k06:

мiŁenα.

pekmez çok iyimiş yaralıymışş kan yaparmışşş sabahları kahvaltıda vermek çok iyimiş..

bakalım bizimde 1 ayımız kaldı hadş hayırlıısı benim telaşım başlicak :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

DER!N

İnşaAllah tatlı telaşlarınız olur.  :amin:
Bir de keşfettik selen masada yemeyi seviyor kalabalık olacak masa ne anlıyorsa  :k06: deneyebilirsiniz.

DİLVİN

İLKNURCUM YOĞURTLU PEKMEZI KARIŞTIRIP VERME

YOĞURT PEKMEZIN ETKİSİNİ ORTADAN KALDIRIYORMUŞ

AYRI AYRI VERMEK GEREKIYORMUŞ

BENIM OĞLAN 5-6 GÜNLÜKKEN BAŞLADI PEKMEZE  :toothy10: :toothy10:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: Aყşҽ_ - 21 Temmuz , 2010, 15:40:38

ahh ayşem ahh benim çocuk ne yoğurt çorbası nede tarhanayı yiyor 1 aydır aralıklarla veriyorum her defasında ööööö ööööööö die die bi kalıyor  :violent1:

sebze çorbasını seviyor ama zeytinyağ değil tereyağ ile olursa pirinçten ziyade irmik olursa  :laughing7:

diorum ya benim kız bayılıyor kendini sıvazlatmaya bu her konu için geçerli  :caca: :caca:

DİLVİN