2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

--elif--

Alıntı yapılan: tweety0555 - 10 Haziran , 2011, 10:02:58
KIZLAR 18 AYLIKKEN ASIMIZ VARMI IDI ACIL???
YA AŞI KARTINA BAKTIM ŞİMDİ
BENİM KIZIMDA 18 AYLIK
AMA BİZİM AŞIMIZ 20. AYINDA TEKRAR GELİŞ TARİHİNE AĞUSTOS YAZMIŞ AMA AŞI TABLOSUNDA 20. AYDA AŞI GÖSTERMİYOR
18. AYDA VARMIŞ
YANLIŞMI YAZMIŞ ACABA  :icon_scratch:

• Bebek doğduğunda: Hepatit B 1. Doz

• 1. Ay: Hepatit B 2. Doz

• 2. Ay: BCG (Verem Aşısı)

• 2. Ay: 5'li karma aşı (Difteri-Tetanoz- asellüler Boğmaca-Inaktive Çocuk felci-HIB) 1. Doz

• 2. Ay: Konjuge Pnömokok Aşısı 1. Doz

• 2. Ay: Rotavirüs 1. Doz

• 4. Ay: 5'li karma aşı (Difteri-Tetanoz- asellüler Boğmaca-Inaktive Çocuk felci-HIB) 2. Doz

• 4. Ay: Konjuge Pnömokok Aşısı 2. Doz

• 4. Ay: Rotavirüs 2. Doz

• 6. Ay: Hepatit B 3. Doz

• 6. Ay: 5'li karma aşı (Difteri-Tetanoz- asellüler Boğmaca-Inaktive Çocuk felci-HIB) 3. Doz

• 6. Ay: Konjuge Pnömokok Aşısı 3. Doz

• 6. Ay: Rotavirüs 3. Doz

• 6. Ay: Grip Aşısı Her yıl

• 12. Ay: 3'lü karma aşı (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) 1. Doz

• 12. Ay: Hepatit A aşısı 1. Doz

• 15. Ay: Suçiçeği 1. Doz

• 18. Ay: 5'li karma aşı (Difteri-Tetanoz- asellüler Boğmaca-Inaktive Çocuk felci-HIB) 4. Doz

• 12. Ay: Hepatit A aşısı 2. Doz

• 18. Ay: Konjuge Pnömokok Rapel (Pekiştirme Dozu)

• 2 Yaş: Polisakkarit Pnömokok 1.Doz
            (Risk grubu çocuklarda uygulanması önerilir. Detaylı bilgi için  www.zaturre.com)

• 4-6 Yaş: 3'lü karma aşı (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) Rapel (Pekiştirme Dozu)

• 4-6 Yaş: 4'lü karma aşı (Difteri-Tetanoz- asellüler Boğmaca-Inaktive Çocuk felci) Rapel (Pekiştirme                  Dozu)

• 4-6 Yaş: Suçiçeği 2. Doz

gülay t.

Canım 1 buçuk yaşında aşı olması gerekiyor evet ama belki 1-2 ay geçse de yapılabiliyordur o yüzden öyle yazmış olabilirler. İçin rahat etmezse sen yazdıkları tarihte değil tam 1 buçuk yaşında yaptır.

zelis

slm millet ...
ay ben burayi hepten unuttum  :k06:

bizde 15. ayda vurulmustuk en son ,
doktor , artik 4 yasina kadar asi yok dei... 15. aydaki asimizin , biri kolundan di , digeri ise bacagindan...
ben hollanda dayim , belki burda biraz farkli olabilir....

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

KUZEY

AککORTįє

--elif--

kimsecikler kalmadı burda in cin top oynuyo sayfada :ehi:  :ehi:

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

--elif--

inşallah birgün bıkarsınızda o gizli sayfadan forumu özler geri gelirsiniz  :-\
duamı oldu bedduamı bilmiyom  :tongue3:

AککORTįє

zelis

heytttt ne var ne yok , :D
degismis forum , ilknur sana puan verdim  :ehi: ne ise yarayacaksa .... :laughing7:

Demet_dk

) SaMiRa (

AککORTįє

DİLVİN