Bebekleri Biberon ve Emziğe Alıştırmak

Başlatan gamze, 07 Aralık , 2007, 14:45:38

« önceki - sonraki »

EnDuruYanım

tülay  ellerii wmmw donminde em<iğe  bu ne demek kız :k06: :k06: :icon_scratch: :icon_scratch:

tulayysl

ay pınar aceleyle nasıl yazmısım gulmekten öldüm. ellerini emmeye basladıgında emziği de alıyorlar diicektim.
benm ki de ilk defa dun gece biberondan 20 cc rezene içti ????????????????

minis33

ARKADAŞLAR KIZIM BUGUN 9 GÜNLÜK EMZİRİYORUM 2-3 SAATTE AMA BİBERON VE EMZİK HİÇ VERMEDİM ÇALIŞAN BİR ANNEYİM 3 AY SONRA İŞE BAŞLAMAM LAZIM BUGUN BİRAZ ARAŞTRIDIM VERSEM Mİ VERMESEMMİ BİLEMEDİM?

NE ZAMAN VERMEYE BAŞLASAM Kİ? SİZLER NE ZAMAN BAŞLADINIZ NE KADAR SÜRE KULLANDINIZ.BEN NUKTAN EMZİK mr.brown da cam biberonu almıstım hazır bekliyolar kayınvalidem alıştır işe başlayınca çok zorlanırsın dedi sizin yazdıklarınızıda okuyunca ilerde alıştırmak sanırım daha zor.

en azından günde bir kere beberonla sütümden versem nasıl olur?Şuan ağlayan bir bebekte değil emzik vermelimiyim sizce yinede?

susanna

Alıntı yapılan: minis33 - 19 Şubat , 2012, 12:36:59
ARKADAŞLAR KIZIM BUGUN 9 GÜNLÜK EMZİRİYORUM 2-3 SAATTE AMA BİBERON VE EMZİK HİÇ VERMEDİM ÇALIŞAN BİR ANNEYİM 3 AY SONRA İŞE BAŞLAMAM LAZIM BUGUN BİRAZ ARAŞTRIDIM VERSEM Mİ VERMESEMMİ BİLEMEDİM?

NE ZAMAN VERMEYE BAŞLASAM Kİ? SİZLER NE ZAMAN BAŞLADINIZ NE KADAR SÜRE KULLANDINIZ.BEN NUKTAN EMZİK mr.brown da cam biberonu almıstım hazır bekliyolar kayınvalidem alıştır işe başlayınca çok zorlanırsın dedi sizin yazdıklarınızıda okuyunca ilerde alıştırmak sanırım daha zor.

en azından günde bir kere beberonla sütümden versem nasıl olur?Şuan ağlayan bir bebekte değil emzik vermelimiyim sizce yinede?
emzik icin baslamakta gec kalma derim simdi bile geceleri agzina ver emzigi
5-10 dk seni emip doyduktan sonra ver emzigini
gunde bir kere sutunu sagip biberonla vermen sarilik doneminide rahat atlatmanizi saglicaktir.
dr brown un biberon agzi anne memesi gibi  korkma ver arkadasim  :opucuk:

minis33

Alıntı yapılan: susanna - 19 Şubat , 2012, 16:59:28

emzik icin baslamakta gec kalma derim simdi bile geceleri agzina ver emzigi
5-10 dk seni emip doyduktan sonra ver emzigini
gunde bir kere sutunu sagip biberonla vermen sarilik doneminide rahat atlatmanizi saglicaktir.
dr brown un biberon agzi anne memesi gibi  korkma ver arkadasim  :opucuk:
teşekkürler arkadaşım bugun deniyecem emzik ve biberonu sürekli uyuyor kızım zor uyandırıyorum yaa sarılık biraz geciyor gibi ama birden yükseliyomus da.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

cnm aramizda 3güncük varmis simdi farkettim  :k06: :k06: benim sütüm az oldugu icin makineylen cekiyom mesela o yüzden hep siseylen veriyom alistik sükür  :nazar: ama emzik azcik emiyo sonra atiyo daha cok parmaklarini emiyo  :laughing7: sende simdiden alistir ise gitcekmisin zorluk cekme sonradan  :opucuk:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

xxcansuxx

benim kız daha yeni yeni alışıyor midesi bulanıyo emziği verince... öyle uzunda tutamıyor sanki emziğ, emmeyi beceremiyor  :k06: :k06: annemde 40ında alıştır dedi sizin günlerde ağzını bile açmıyordu emziğe :dontknow:

minis33

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 19 Şubat , 2012, 20:50:26
benim kız daha yeni yeni alışıyor midesi bulanıyo emziği verince... öyle uzunda tutamıyor sanki emziğ, emmeyi beceremiyor  :k06: :k06: annemde 40ında alıştır dedi sizin günlerde ağzını bile açmıyordu emziğe :dontknow:
,
ayy demek emzikten bulandı midesi bende bu kız neden kusacak gibi yapıyor diyodum.dün biraz verdim 10-15 dk tuttu agzında ama kusacakmıs gibi yaptı daha sonra bir süre.
40 dan sonra alıştır dedi benim annede ne biliim o zamanda alışmazssa diye vermek istiyorum ne zor anne olmak :)

sibel28

oğlum bir haftalık bebekdi emziğe alıştı :) ...çocuk maşallah ağzı boş kalsın istemiyor..saatlerce gögsümü bırakmıyordu..doktor dedi seni emmez emzik alırsa. yalan beni yakaladımı hiç bırakmıyor beni bulamadımı emziği...bunları bulamadımı kucagına kim alırsa maşallah kucagındaki kişinin boynunu emmeye başlıyor..yedektete elleri var :)...biberona gelince gezmede veya hastaneye giderken emzirme odaları müsait değil diye çantama mama yapıp koyuyorum maşallah mamayı bitiriyor aglama krizlerine giriyor bu kriz meme krizi istedigi kadar mama yesin o memeyi bir iki kezde olsa çekcek..

xxcansuxx

Alıntı yapılan: minis33 - 20 Şubat , 2012, 14:43:31
,
ayy demek emzikten bulandı midesi bende bu kız neden kusacak gibi yapıyor diyodum.dün biraz verdim 10-15 dk tuttu agzında ama kusacakmıs gibi yaptı daha sonra bir süre.
40 dan sonra alıştır dedi benim annede ne biliim o zamanda alışmazssa diye vermek istiyorum ne zor anne olmak :)
40ı çıktı yeni, hala emdikçe midesi bulanıyor...  benim kız meme başından bile midesi bulanıyordu ilk hafta 1 numara büyük geliyordu meme başım sonra alıştı  :ehi: :ehi: ufacık ağzı var  :ehi: :ehi: yenidoğan emziği bile büyük geliyor  2-3 gündür iyi biraz tutuyor emziği...  36. gün falan aldı emziği benimkisi ama tam alışmadı daha  :icon_scratch:

minis33

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 20 Şubat , 2012, 17:19:33
Alıntı yapılan: minis33 - 20 Şubat , 2012, 14:43:31
,
40ı çıktı yeni, hala emdikçe midesi bulanıyor...  benim kız meme başından bile midesi bulanıyordu ilk hafta 1 numara büyük geliyordu meme başım sonra alıştı  :ehi: :ehi: ufacık ağzı var  :ehi: :ehi: yenidoğan emziği bile büyük geliyor  2-3 gündür iyi biraz tutuyor emziği...  36. gün falan aldı emziği benimkisi ama tam alışmadı daha  :icon_scratch:

YERİM ONUN MİNİK AĞZINI BEN :)BENİM KIZINDA UFACIK AĞZI ZORLAMIYORUM ARADA DENİYECEM AMA VERMEYİ. ALIŞIRSA FAYDASI KENDİNE :)

Emine

Emzik ve biberon kullanan bebeklerin dişleri çürüyor damak yapıları sorunlu oluyor diye okumuştum doğumlarımdan önce o nedenle emzik ve biberon kullanmadım iki kızımda da  şu an biri 11 biri 8 yaşında yaşıtlarının dişlerinde çürükler var maşallah kızlarımın dişleri çok düzgün ve çürükleri yok. Emzirme döneminden sonra çay kaşığıyla ek gıdalara geçtik çok zor oluyor 100 kaşıktan fazla veriyorsun bazen kolun kopuyor ama ben bunun iyi olduğuna inandığım için zoru seçtim pişman da değilim  ;)

Bad Cinderella

Bebeğe ilk kez biberon verecekseniz, bebeği emzirme pozisyonuna getirmek onu biberonla tanıştırmanızda işinizi kolaylaştıracaktır. Bu sayede, bebek hiçbir yabancılık duymadan biberonla beslenmeye başlayabilir.Bebeğinizi kesinlikle biberondan beslenmesi için zorlamamalısınız. Bazı durumlarda bebek, biberonu emmek konusunda direnç gösterebilir. Onu sakinleştirerek biberonu vermeyi deneyin.Bebek biberon kullanmaya direnç gösteriyorsa, acıkmasını bekleyerek yeniden deneyebilirsiniz. Acıkan bebek kolaylıkla biberondan beslenmeyi seçebilir.Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, bebeğinizi biberonla besledikten sonra bu işlemi sürekli olarak tekrar etmektir. Böylece, bebeğiniz biberonla beslenme konusunda bir alışkanlık kazanacaktır.