28 Mart , 2024, 14:04:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

LÜTFEN YARDIM KALORİFER BÖCEKLERİ İLE BAŞIM BELADA :-((

Başlatan ๑ஐtek tabancaஐ๑, 15 Aralık , 2012, 17:18:53

« önceki - sonraki »

๑ஐtek tabancaஐ๑

yaklaşık 1 aydır evde tek tük görüyodum bu lanet olası yaratıkları  :igrenc: defalarca ilaçladım k-othrine, imratore, raid, detan, böcek yemi tabletler ama nafile kurtulamıyorum bi türlü  :BangHead:15 gündürde evde yoktum bi geldim gelmez olaydım evi sarmış napıcam bilmiyorum  :cildir:bugün eczaneden asit borik aldım patatesle karıştırdım ama çare olacakmı bilmiyorum  :dontknow:lütfen böyle bi durumla karşılaşan varsa neyle kurtulduysanız yardım edin aksi takdirde evi satıcam

๑ஐtek tabancaஐ๑

az önce mutfağa girdim yine gördüm uyuz gibi kaşınıyorum  :igrenc: :igrenc: :cildir:

laracroftt

aboooowwww :igrenc:
Emıne ben sana soyleyeyım

Bak sımdı. Encok gezdıgı yerlere pudra sekerı ıle karbonat karıstırıp dokeceksın.
pudra sekerı lezzetlı olup yesın dıye
Karbonat ıse bızde gaz cıkarmaya falan yarar ya, onlarda ters etkı yapıp nalları dıktırıyor
olcusu bırebır. 2kasık pudra sekerıne 2kasık karbonat

Bıde yıne geldıgı delıklere boraks,sarımsak koyabılırsın. Gelecegı delıklerı mınık sarımsakla tıkarsan gelemezler

Yerlerı,tezgahını su karısımla sıleceksın
Bı legene ılık su koy
Karbonat
Boraks
Sırke

Bu ucunu esıt olcuyle koy,yerlerını tezgahını sıl. Kokusundan tıksınırler. Ayrıca gezdıgı yerlerı hıjyen edersın

Ve son ama en onemlı sey
Evde nemlı yer bırakma,banyoda ozellıkle
Yerlerde,kuvette su kalmasın
mutfak tezgahında su damlatan yer,ıslak yer olmasın

Evde kırıntı olmayacak. Cıps,kek gıbı nısastalı yıyeceklerı severler. Gece mutfakta lavoboda bı tane tabak catal kalmayacak. Tertemız bıracaksın mutfagı

bız onlara yıyecek yemek,su vermezsek onlar gelmezlermıs. Tvdekı uzman boyle soyledı. Adını unuttum sımdı. Tarıflerde ondan. Umarım kurtulursun arkadasım :amin:

laracroftt

bıde apartman bosluguna bakan penceren varsa sıneklık tel taktır. Pencere agzına pudra sekerı karbonat karısımını dok

Banyo mutfak lavabosu ve kuvet gıderıne 2-3tane naftalın koy

๑ஐtek tabancaஐ๑

gülçincim sağol canım tarifler için bunlarıda deneyeyim bir inş. çözüm olur kafayı yemek üzereyim.  :BangHead:
mutfakta bulaşık falan bırakmam zaten ama su damlatıyodu musluk bulaşık mak. yanındaki ahşap kısım sudan etkilenmiş şişmiş ondan oldu sanırım önümüzdeki hafta dolap değişecek inş. kurtulurum  :amin:

çıtır anne

canım su olan yere geliyolar
banyoda kovaya su doldurup bıraktıysan
altı ıslaksa çıkar bende çok tiksinirim  :igrenc: :igrenc:
allah yardımcın olsun  :amin: :amin: :amin:

Balböceği

Abowww  :-ooo

Böcek mı ben fare sandıydım  :ehi: :ehi:

Gülçin bende aldım tarifi hacı olur ya neme lazım  :ehi:

๑ஐtek tabancaஐ๑

ben bu pisliklerin nerden geldiğini öğrendim yan daireme 3 ay önce bi hatun taşındı üst katta oturuyodu yan tarafa taşındı bugün bir örgü örneği için yanıma geldi asit borikli patatesleri görünce sordu bende k.böceği için dedim aaaaaa bizim evde ondan çok var demez mi  :-ooo kafam attı ilaçlamıyomusun dedim kem küm etti ilaçlıyoruz dedi ama fazla üstelemiyo gibi geldi bana üst kattan sırf böcekler için taşınmış ama gelirken sadık yarini getirmeyide unutmamış belliki ordan geliyo bana evi ilaçlattım 3 gündür görmüyorum inş. bi dahada görmem havalandırmalarda sineklik falan var ama yinede gelirmi merak ediyom  :honk: :honk: :igrenc: :igrenc:

nazlıyarim

kızlar bide oturmuş olduğunuz apartmanlarda eşi deniz subayı olan varsa kesin o evlerde kakalak ve kalorifer böceği olyor. k.validemin apartmanında hep subaylar ve onların gemilerden getirdiği kakalaklar var inanın çok diksindiriciler  yanlış anlamayın subaylar değil böcekler  :D  ve habire çoğalıyorlar her yerden çıkıyorlar bigün namaz kılıyordum tam secdeye varıcam büyükanne den tutunda torunun cocuğuna kadar tek sıra olmuş gidiyorlardı.biri seyire gidince k.validemi teleş sarıyor eyvah ancak azalmışlardı şimdi gene çoğalacaklar diye.ilaçlıyor devamlı başkada elinden gelen bişi yok.
BENİM HALA UMUDUM VAR...