27 Temmuz , 2021, 19:16:25

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!


Son İletiler

Sayfa1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Giyim ve Ayakkabı / Bebek Hastane Çıkışlarında Nel...
Son İleti Gönderen selcan52 - 08 Haziran , 2021, 14:40:03
Bebek Hastane çıkışı nedir nasıl hazırlanır? Bebek hastane çıkışı yeni doğmuş bebeğin, doğduğu andan itibaren, hastanede geçirdiği zaman müddetince, bebeğe lazım olacak elbise, biberon bez vs.. gibi bebeğin ihtiyaçlarının konulduğu çanta olarak insanlar arasında bilinmektedir. Bu çanta ile anneler bebeğin tüm ihtiyaçlarını kısa bir süre için karşılayabilirler. Anneler hastanede kaldığı süre içinde bebek hastane çıkışı çantasını ile bebeklerinin ihtiyacını giderebilir.

 

Bebek hastane çıkışı, anneler ve anne adaylarının en merak ettikleri konular arasında yer almaktadır. Bebeklerin doğduğu andan itibaren, ihtiyaçları bitmez. Bu sebepten anneler, bebek hastane çıkışı çantasını hazırlamadan önce kapsamlı bir liste hazırlamalı. Sizler için biz bu görevi üstlendik ve bu konuda gerekli olabilecek eşyaları ve malzemeleri liste halinde sizlere sunuyoruz.

 

Bebek çantası ne zaman hazırlanmalı?
 

Bebeğinizin dünyaya geleceği gün hesaplanarak, doğumdan en az iki ay önce, bebek hastane çıkışı hazırlanmalıdır. Çünkü bazen bebekler dünyaya gelmek için sabırsız olabiliyor. Bebek hastane çantasını doğuma yakın bir zamana ertelerseniz, riskli olabilme ihtimalini de göze almak zorunda kalırsınız. Anne adayları doğuma yakın bir zamanda ağırlaşırlar ve alışveriş yapmak için enerji bulamayabilirler. Bu sebepten doğuma 2 ay kala bir zaman diliminde bebek hastane çıkışı çantası hazırlamanız, hem sizin için hem bebeğiniz için en uygun zaman olacaktır.

 

Bebek Hastane çıkışı için gerekli malzeme listesi
 

Bebek hastane çıkışların yer alan ürünler aşağıdaki gibidir;

5 Adet tulum,

2 Adet hastane çıkış takımı,

1 Adet battaniye (Mevsime uygun),

1 Paket bebek bezi,

5 Adet eldiven ve çorap,

1 Adet havlu,

5 Adet el ağız mendili,

1 Adet biberon,

1 Adet Emzik

1 Adet ıslak mendil ve pamuk

1 Adet pişik kremi

Bu ürünlere ilaveten ıslak mendil ve pişik kremi mutlaka ilave ediniz. Ayrıca bebeğin yüzünü örtmek için bir yazma yine ebeveynlerin kullanmayı tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Hem kaliteli hem de indirimli bebek hastane çıkışı ürünleri için https://www.burdagel.com/ sitesini ziyaret etmenizi tavsiye edderim
2
Din Bilgisi / İSLAM DİNİNDE ÜÇ AYLAR VE HARA...
Son İleti Gönderen halukgta - 16 Mart , 2021, 10:53:20
Bizler öyle bir İslam yaşıyoruz ki, mezheplerin ya da fıkıh inancımızın etkisiyle, inancımızın içine girmiş bazı geleneklerimizi, bu Allah ın Elçisinin sünneti diye delil gösteriyor ve inancımızın içine ilave etmekte hiçbir sakınca görmüyoruz. Allah ın Kur'an da emrettiği bazı hükümleri de, geleneklerimize uymadığında, bu ayetin hükmü kalkmıştır, deme cesaretini gösterebiliyoruz. Tüm bunlar bizlerin Kur'an dan yavaş yavaş uzaklaşmamıza neden olduğu gibi, Allah ın hükümlerinin tam tersini yaşadığımızın da, farkında olmamızı engelliyor.

BİLDİĞİNİZ GİBİ GELENEKSEL İSLAM TOPLUMUNDA, MÜBAREK SAYILAN ÜÇ AYLAR İNANCI VARDIR. Halk arasında üç aylar diye bilinen Recep, Şaban ve Ramazan ayları mübarek kabul edilir. KUR'AN TOPLUMDA MÜBAREK SAYILAN, BU ÜÇ AYDAN HİÇ BAHSETMEZ.  Kur'an da bahsedilmediği halde, bizlerin sorgusuzca inanmamız sizce normal mi, ne dersiniz? Bu sorunun cevabını herkes, kendi nefsine mutlaka vermelidir. İslam yalnız Kur'an dan ibaret değildir, diyen bir Müslümana, bu gerçeği anlatmak sanırım çok zor olacaktır. Hatırlatırım din Allah ın dini ve Allah hükmüme hiç kimseyi ortak etmem diyor Kur'an da. Elbette Kur'an Ramazan ayından detaylı bahsederek, bu ayın bin aydan hayırlı olduğu ve Kur'an ın bu ayda indirilmeye başlandığı bilgisini verir bizlere. Gerçi İslam toplumunda Allah ın hiç bahsetmediği çok özel günleri/geceleri de bizler kutsak kabul etmiş ve bu gecelerde yapılacak duaların, ibadetlerin normal güne göre, misliyle bizlere daha sevap kazandıracağı topluma anlatılmıştır. ALLAH BÖYLE GECELERDEN DE KUR'AN DA HİÇ BAHSETMEDİĞİ HALDE, BİZLER MEZHEPLERİN KENDİMİZE GÜNAHLARIMIZI AFFETTİRECEK GECELER İLAN EDİLMESİNDEN ÇOK MEMNUN KALMIŞIZ Kİ, HEPİMİZ ADETA O GECELERİ YA DA GELENEKLERİMİZE GİRMİŞ 3 AYLARI BEKLER OLMUŞUZ. YA DİĞER AYLAR VE GECELER NE OLACAK? Her şey serbest mi? O özel gecelerin çok özel olduğuna, kim karar vermiş hiç araştırdınız mı? Allah ın hükmü değilse, lütfen kendimizi kandırmayalım.

Kur'an Ramazan ayında, Kur'an ın indirilmeye başlandığı Kadir gecesinden bahseder ama o gecenin bile hangi gece olduğunu özellikle bizlere bildirmemiştir. HER RAMAZAN AYININ, HER GÜNÜNÜ, GECESİNİ AYNI HUŞU İLE YAŞAMAMIZ İÇİN.  Çünkü Allah o gecenin hangi gece olduğunu söylediğinde kullarının, o geceye çok özellikler atfedip, diğer günlerinde/gecelerinde neler yapacaklarını çok iyi biliyor. Hatta Peygamberimize bu gecenin hangi gece olduğunu sorduklarında, BİLİYORDUM AMA ALLAH BANA UNUTTURDU diye cevap vermesi, Müslümanları pek memnun etmemiş olmalı ki, yine peygamberimizin tahminen söylediğini iddia ettikleri geceleri bulup, illaki O gece çok daha sevap kazanacaklarını ve tüm günahlarını affettireceklerini zannetmişler ve belli bir geceyi kadir gecesi ilan etmişlerdir.

Kur'an da belki günümüzde bahsedilen üç aylar geçmez ama özellikle Allah HARAM AYLAR adı altında 4. aydan bahseder. Bu aylarda savaşmanın yasak olduğu anlatılır, yani insanlar için güvenli bir aylardır bu aylar. Peki, neden savaş yasak, neden insanlar için güvenli bir ortam sağlanıyor Allah tarafından?  Onu da Bakara 197. ayetinde Allah açıklıyor ve bakın ne diyor diyanet mealinde. "HAC (AYLARI), BİLİNEN AYLARDIR. KİM O AYLARDA HACCA BAŞLARSA...."  Ayet devam ediyor ve Hac da yapılmaması gerekenleri sayıyor. Bakara 217. ayette de haram aylar konusunda, bakın nasıl bir bilgi veriyor.

"Sana haram ay ve onda savaşma hakkında soru yöneltiyorlar. De ki: "Onda savaş, büyük bir günahtır. Allah yolundan engellemek, O'nu inkar etmek, MESCİD-İ HARAM'A GİDİŞİ ENGELLEMEK ve halkını oradan çıkarmak ise, Allah katında daha büyük bir günahtır......."(Bakara 217)

Bakar mısınız lütfen ayete. Allah aynı suresinin 197. ayetinde Hac bilinen aylarda olduğunu söyledikten sonra, 217. ayetinde de Haram aylarda Mescidi Harama girişi, yani Hacca gelenleri engellemek isteyenlerin, büyük günah işleyeceklerinden bahsediyor ve bu aylarda savaşın yasaklandığından bahsediyor. HATIRLATMAK İSTERİM, ALLAH HARAM AYLARIN SAYISINI BİZZAT KENDİSİ BİLDİRMİŞ AMA HANGİ AYLAR OLACAĞINA, HZ. İBRAHİM DEN BERİ TOPLUMLARIN ANLAŞARAK, ARALARINDA BİR UZLAŞMA SAĞLAYARAK, BELİRLENMESİNİ ALLAH ÖZELLİKLE İSTEMİŞ, BÖYLECE TOPLUMLAR ARASINDA BİRLİKTELİĞİN, YAKINLAŞMANIN SAĞLANMASI AMAÇLANMIŞTIR. Hatta Kur'an geçmişte anlaşarak belirlediğiniz O haram ayların, işinize geldiğinde yerlerini değiştirerek anlaşmazlık çıkarmayın, diye Kur'an da uyarır.

Şimdi sizlere sormak istiyorum, Allah ın Kur'an da apaçık verdiği bu hükümler günümüzde uygulanıyor ve yerine getiriliyor mu? YANİ MÜSLÜMANLAR, ALLAH IN EMRETTİĞİ GİBİ HARAM AYLARDA SAVAŞMAYIP, MÜSLÜMANLAR ARASINDA BARIŞ SAĞLANIP, MÜSLÜMANLAR RAHATLIKLA BU HARAM AYLARDA HAC GÖREVLERİNİ Mİ YAPIYORLAR, YOKSA ALLAH IN KOLAYLAŞTIRDIĞI DİNİ, GELENEKLERİN VE MEZHEPLERİN DİNİ ZORLAŞTIRARAK, HAC İBADETİNİ YILIN BİRKAÇ GÜNÜNEMİ SIKIŞTIRIYORLARLAR, NE DERSİNİZ? İŞTE ALLAH IN EMRİ BÖYLE GÖRMEZDEN GELİNİYOR, ATALARIN VE MEZHEPLERİN İNANCI ALLAH IN KİTABININ ÖNÜNE, İŞTE BÖYLE GEÇİRİLİYOR.

Sizlere çok daha ilginç olanı söylemek istiyorum. Tüm bunlar yetmiyor, Allah ın apaçık hükümleri hakkında, bizlere İslam ı anlattıklarını söyleyen kişiler bakın neler söylüyor. Geçmiş yıllarda Diyanet İşleri Başkalığına, Haram aylar ile ilgili bir soru sormuştum. Bakın bana nasıl cevap vermişlerdi.

"Haram ay, saygı duyulması gereken bir zaman dilimi olduğu için savaşın yasak olduğu ay demektir. Haram aylar, ZİLKADE, ZİLHİCCE, MUHARREM VE RECEP OLMAK ÜZERE DÖRTTÜR. İSLÂM'DA HARAM AY UYGULAMASI KALDIRILMIŞTIR." Diyanet İşleri Başkanlığı.

Bakar mısınız lütfen. İslam da, HARAM AY UYGULAMASI KALDIRILMIŞTIR diyebiliyorlar. KİM KALDIRDI, NEDEN KALDIRILDI DİYE SORAN VAR MI ARAMIZDA. Allah ın Kur'an da verdiği hükmün, artık geçersiz olduğuna hükmedecek bir yetkili, babayiğit var mı aramızda? Herkes susmuş Kur'an dan uzak yaşanan İslam ı işte böyle seyrediyor. UNUTMAYALIM BU SUSKUNLUĞUN BİR VEBALİDE VAR.  İtiraz edenin sesi bile duyulmaz olmuş. Beni üzen ise İslam ı çok güzel anlatan İlahiyat Profesörlerimizin içinde, bu konuyu açıkça haykıran,  yapılan yanlışlıklardan bahsedenler çok az, sesleri hiç duyulmuyor. Neden Allah ın ayetlerinin üstü örtülüyor ve hiç kimsenin sesi bile çıkmıyor? SANIRIM İÇLERİNDEKİ KORKU, BASKIN ÇIKIYOR. AMA UNUTMAYALIM KORKULACAK, ÇEKİNİLECEK YALNIZ ALLAH TIR.

İslam ne hale geldi. Allah sizleri Kur'an dan hesaba çekeceğim dediği halde, Kur'an da hiç bahsedilmeyen üç aylar, adeta İslam ın olmazsa olmazı oluyor, ama Allah ın apaçık hüküm verdiği Haram aylar, Allah'ın emrettiği şekilde yaşanmasını bırakın, bizlere dini anlattığını iddia edenler tarafından, HARAM AYLAR UYGULAMASININ YANİ ALLAH I BU HÜKMÜNÜN, İSLAM DİNİNDEN KALDIRILDIĞINI, GÖNÜL RAHATLIĞIYLA SÖYLEYEBİLİYORLAR. İlginç olan, hiç kimseden ses bile çıkmıyor.

Lütfen unutmayalım. Allah ın her ayı ve her günü önemlidir ve her gününü Allah ın istediği gibi yaşamak, huzura vardığımızda bizlerin yüzlerini güldürecek sonuçları sağlayacaktır. Allah ın Elçisi ÜMMİYDİ, yani daha önce Kitap Ehline tabi değildi ve dini konularda bilgisi de yoktu. DİN ADINA NE ÖĞRENDİYSE, ALLAH IN KİTABI KUR'AN DAN ÖĞRENDİ. Bunu Kur'an dan öğreniyoruz. Allah Elçisine, sana indirdiğim Kur'an ile kullarıma öğüt ver hükmet emrini verdiyse, Kur'an da bahsedilmeyen hiçbir konuda peygamberimiz, bunlarda dinin emridir mutlaka yapın asla demez. Çünkü Allah ı Elçisine verdiği yetki ve sorumluluk, çok net Kur'an da açıklanmıştır. Eğer bizler geleneklerimizi, inancımızın içine sokabilmek adına, bunlar Peygamberimizin sözleridir/hadisleridir diyerek, emin olamayacağımız sözleri Allah ın Elçisinin üzerinden dine sokmaya, ilave etmeye çalışırsak, bunun hesabını asla Allah a veremeyiz. İSLAM YALNIZ KUR'AN DIR, LÜTFEN UNUTMAYALIM. Allah aşağıda yazacağım hükümleri verdiyse, sizce Kur'an ın hiç bahsetmediği konulardan bizleri sorumlu tutar mı? Ya da Allah ın Elçisi, bu ayetleri ümmetine tebliğ ettikten sora, bunlarda Kur'an da yazmıyor ama dinin emridir, yerine getirin mutlaka der mi? KARAR SİZİN İMTİHAN SİZİN İMTİHANNIZ.

Yunus 36: Onların çoğu, zandan başka bir şeye uymaz. ŞÜPHESİZ ZAN, HAKTAN GELEN HİÇBİR ŞEYİN YERİNİ TUTMAZ. Allah, onların yapmakta olduklarını çok iyi bilendir. (Bayraktar Bayraklı)

Zuhruf 44: Şüphesiz bu Kur'an, sana ve kavmine bir öğüt ve bir şereftir, ONDAN HESABA ÇEKİLECEKSİNİZ. (Diyanet meali)

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

https://kuranadavet1.wordpress.com/
https://twitter.com/KURANA_DAVET
http://www.hakyolkuran.com/
https://www.facebook.com/Kuranadavet1/
https://hakyolkuran1.blogspot.com/

3
Kişisel Bakım / Güzellik / Medikal Sütyen
Son İleti Gönderen forumqwert - 16 Eylül , 2020, 17:20:19
Medikal Sütyen

Yeni İnci İç Giyim Protez & Medikal Sütyen 8010

%20 Polyamide, %58 Polyster, %15 Likra, %7 Pamuk

Medikal sütyen; ameliyat sonrası, göğüs yapısının ihtiyacı olan korumaya ve desteğe sahiptir. Göğüs implant işleminden sonra, göğüslerin sabitlenmesi, duruşu ve konumu belirlenir. Bu sabitleme ve konumlandırma işlemi sadece medikal sütyenle sağlanır.
a


https://www.stildepo.com/medikal-sutyen/
4
Giyim ve Ayakkabı / Sırt Korsesi
Son İleti Gönderen forumqwert - 31 Ağustos , 2020, 18:20:41
Omurga eklemlerinin pozisyonunu korumak zordur. Duruş, sağlık sorunları ve yaşam şekline bağlı olarak omurların proporsiyonu zamanla değişiyor. Kapasitesinin üstünde yüke maruz kalan omurlar ciddi sırt ağrısı çekmenize neden oluyor. İleri sevilerde ameliyat gerektiren bu durumu, korse kullanarak da tedavi etmek mümkündür.

Kaliteli, konforlu ve kullanışlı korseler, hem erkek hem de kadınlar için özel olarak tasarlanmıştır. Duruş bozukluklarını gidermek, omurga yükünü azaltmak ve sırt kaslarını güçlendirmek gibi yararları olan sırt korse modellerimiz sayesinde ağrınızdan kurtulabilirsiniz.

Medikal Sırt Korsesi

Duruş bozukluğuna bağlı olarak sırtta oluşan kamburlaşma hem özgüven kaybına hem de çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. Dik durarak vücut proporsiyonunu korumak gerekiyor. medikal sırt korseleri, dik durmayı alışkanlık haline getirmenizi sağlayacaktır. Böylece sırt, boyun veya bel ağrılarınız azalmış olacaktır. Beraberinde bel fıtığı, boyun fıtığı, boyun düzleşmesi ya da disk kayması gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız. Kadınların eklem ve kasları erkeklere göre daha zayıf ve güçsüzdür. Bu yüzden kadın ve erkekler için ayrı ayrı sırt korsesi sunuyoruz.

Sırt Korsesinin Önemi

Sırt korsesi, duruş bozukluğu olan veya dik duramayan kişiler için oldukça önemli bir üründür. Özellikle masa başında çalışan ya da zamanının çoğunu bilgisayar karşısında geçiren kişilerin omur diskleri arasındaki boşluk zamanla artar. Sırt kasları zayıflar ve kambur bir sırt görünümü oluşur.

Bununla birlikte sırt, boyun, bel hatta bacak ağrıları çekilmez bir hale gelir. Özellikle ağrı çeken kişiler sırt korsesi sayesinde duruşunu düzeltiyor ve ağrılardan kurtuluyor. Estetik olarak da vücut proporsiyonu düzelen kişilerin özgüveni de artırmış oluyor. Manyetik balenlerle üretilen dik duruş korseleri özellikle ağrıların hafifletilmesinde büyük yarar sağlıyor.

Sırt Korselerinin Özellikleri

Sırt korsesi yüzbinlerce kişi tarafından kullanılan bir üründür. Doğrudan cilt ile temas ettiği için kaliteli kumaş malzemeden üretiliyor. Ciltte kızarıklık ya da tahriş yapmaz. Özel kumaşı, terlemeyi önler. Yaz, kış rahatlıkla kullanılabilir. Korselerimiz ortopedik özelliğe sahiptir. Ayrıca kaymasını engellemek amacıyla bazı yerlerine yapışkan bezler takılmıştır. Bu bezler kesinlikle insan sağlığına zarar vermez. Korsenin cilt üzerinde kaymadan durmasını sağlar. Ürünlerimiz firmamız garantisi altında satılıyor. Atma, bozulma, aşırı esneme olmaz. Kir tutmaz ve kolay temizlenir. Uzun ömürlü korselerimizi yıllarca kullanabilirsiniz.

Sırt Korse Modelleri

Sırt korse modellerimiz sırt düzleştirici etkiye sahip konforlu ürünlerdir. Vücuda yapışan ve kesinlikle kaymayan korselerimiz arasında sırtı dik tutan, sırtı destekleyen, sırtı düzleştiren, medikal, manyetik ve ortopedik modeller bulunuyor. Sırt ağrısı çekenler için özel üretilen modellerin yanında kadın ve erkek müşterilerimiz için ayrı ayrı modellerimiz de mevcuttur. Ürünlerimiz ekonomik fiyat seçenekleri ve hızlı kargo imkanı ile hizmetinizde.

Sirtkorse.com
5
Bitki / Gilaburu bitkisi
Son İleti Gönderen forumqwert - 25 Ağustos , 2020, 14:24:22
Gilaburu

Gilaburu meyvesi suyu resmi üreticisi ve satıcısı Kayseri Pazarı. Böbrek taşı, tansiyon, safra kesesi ve prostat dostu gilaburu faydaları, Süleyman Demirel üniversitesi çalışmaları sonucu belgelenmiştir.

Gilaburu Suyu

Gilaburu Suyu Gün İçerisinde Pratik Kullanım; gün içerisinde yoğun olarak çalışıyorsanız, yemek yemeyi bile unutabilirsiniz. Bu kadar yoğun çalışma temposunda Gilaburu kullanmak oldukça kolaydır. Pratik kullanım olarak meyve suyu halinde hazırlanan Gilaburu, birkaç dakika içerisinde tüketilebilir formdadır ve zaman almaz. Ayrıca bir bardak yardımıyla alan kaplamadan işlerinizi gerçekleştirirken tüketmenize imkan sağlamaktadır. Gün içerisinde Gilaburu'ya ayıracağınız birkaç dakika sizlere çok şey kazandıracaktır. Orta Anadolu'da geleneksel bir içecek olarak tüketilmekte iken, Kayseri Pazarı Bio Bitkisel Ürünler San ve Tiç A.Ş tarafından şişelenip yurt içi ve yurt dışına pazarlanıyor duruma gelmiştir. Gilaburu suyu şeker ilaveli ve şeker ilavesiz olarak iki farklı formda üretimi yapılarak tüketicinin kullanımına sunulmuştur.Gilaburu Meyvesi

Gilaburu meyvesinin tam olarak olgunlaştığı dönem sonbahardır. Sonbaharda olgunluk aşamasını tamamlayan meyve toplanmaya hazırdır. Sonbaharda toplanan taze Gilaburu salamura yöntemi ile bir süre bekletilmektedir. Salamura işlemi sonucunda ( yaklaşık 3 ay) birden çok tüketim şekli ortaya çıkmaktadır. Ağaç üzerinde olgunlaşmalarının ilk aşamasını tamamlayan meyveler, salamura aşamasında tam olarak olgunlaşmalarını tamamlayarak tüketime hazır hale gelmektedirler.
6
Sonbahar Bebekleri (Eylül-Ekim-Kasım) / 2020 Eylül-Ekim-Kasım Anneleri
Son İleti Gönderen Emine - 14 Nisan , 2020, 19:53:48
Doğumu 2020 Eylül-Ekim-Kasım olacak anneler sohbetlerine buradan devam edebilir. :wave:
7
Yaz Bebekleri (Haziran-Temmuz-Ağustos) / 2020 Haziran-Temmuz-Ağustos An...
Son İleti Gönderen Emine - 14 Nisan , 2020, 19:52:39
Doğumu 2020 Haziran-Temmuz-Ağustos olacak olan anneler sohbetlerine buradan devam edebilir  :love9:
8
İlkbahar Bebekleri (Mart-Nisan-Mayıs) / 2020 Mart-Nisan-Mayıs Anneleri
Son İleti Gönderen Emine - 14 Nisan , 2020, 19:51:15
2020 Mart-Nisan-Mayıs Anneleri buradan devam edebilir  :love9:
9
Kış Bebekleri (Aralık-Ocak-Şubat) / 2020 Aralık - 2021 Ocak Şubatt...
Son İleti Gönderen Emine - 14 Nisan , 2020, 19:50:11
2020 Aralık - 2021 Ocak Şubatta Doğum Yapacak Anneler buradan devam edebilir. :hello2:
10
Kişisel Bakım / Güzellik / Korse Zayıflatırmı?
Son İleti Gönderen forumqwert - 18 Mart , 2020, 16:48:30
Korse Zayıflatırmı?

Korse, bayanların ve bazen bayların daha zayıf görünmek için kullandıkları bir iç giyim malzemesidir. Vücudun farklı bölgelerinde giyilebilecek korse çeşitleri bulunmaktadır. En fazla tercih edilen korse çeşitleri arasında; göbek eriten korseler, baylara özel korseler, inceltici korseler, toparlayıcı korseler, parafinli korseler, bel korseleri, doğum sonrası korseler, kalça kaldıran korselerdir.


korse zayıflatırmı
Doğru şekilde kullanıldığında korselerin faydaları vardır. Sporcuların kullandığı korseler sakatlanmayı önler. Terlemeyi artıran korseler bölgesel incelme yapar. Hamilelikte sarkan karın bölgesini toparlar. Bel ağrılarında, fıtıklarda ağrıları azaltmaya yönelik tedavi amaçlı kullanılır.  Vücudun derli toplu ve ince görünmesini sağlar. Kıyafetlerin altından taşan yağlar olmasını engelleyerek şık ve zarif görünmeye yardımcı olur.

Korse alırken zararlı olmayacak şekilde vücut tipine uygun olan korseler tercih edilmelidir. Faydaları olduğu kadar yanlış kullanıldığında zararlı da olabilir. Daha zayıf görünmek için beden ölçüsünden küçük olan giyilmemelidir. Beden ölçüsüne uygun korse tercih edilmeli ve bütün gün takılmamalıdır. Korse modelleri seçiminde kullanma nedeni dikkate alınmalıdır. Örneğin göbek çevresindeki sarkmaları toparlamak ise niyet toparlayıcı korse alınmalıdır. Yağların eritilmesi isteniyorsa zayıflatıcı korseler kullanılmalıdır.

Beden ölçülerine ve kusurlarına uygun olarak alınan korse zayıflamada yardımcıdır. Tek başına korsenin zayıflatması beklenilmemelidir. Diyet ve diğer yapılanlara yardımcı olarak kullanıldığında etkili olur. Korse giyerken zayıflamayı tetiklemek için çok hareket etmek ve bol su tüketmek gerekir. Böylece hem korsenin zayıflamaya etkisi artırılır hem de vücudun kaybettiği su geri alınır. Tenin nefes almasını engelleyen korseler zayıflamaya yardımcı olmaz. Aksine vücuda zarar vereceğinden cildin nefes almasını engelleyen korselerden uzak durulmalıdır.

Termal Korse Zayıflatırmı?

Termal korseler, vücut ısısını artıran ürünlerdir. İnceltici ve toparlayıcı etkisi bulunan termal korseler en fazla incelmeye yardımcı olduğundan dolayı tercih edilir. Normal bel korsesi ve diğer modellerin zayıflamaya direk etkisi yoktur. Ancak termal korseler incelmeye doğrudan etki eder. Termal korsenin takıldığı bölgenin ısısı artar. Artan ısı, terlemeyi beraberinde getirir. Terleme sayesinde, bölgede bulunan yağlar vücuttan dışarı atılır. Kilo verme, incelme ve toparlama gibi birçok özelliği bir arada barındıran termal korseler, önerilen şekilde kullanıldığında tesirini göstermektedir.

Düzenli kullanım neticesinde vücudun forma girdiği görülür. Dengesiz ve düzensiz beslenme zamanla kilo olarak gri dönmektedir. Zayıflamanın en doğal yolu, diyet ve spor yapmaktır. Doğal zayıflama yöntemleri, alternatif yöntemlerle desteklendiğinde kilo verme daha hızlı gerçekleşir. Bay ve bayanlar için özel olarak üretilen termal korseler, zayıflamaya yardımcı olduğu kadar fazlalıkların olduğu bölgelerin ince görünmesini ve şekil almasını da sağlar. Termal korseler;

  • Doğal zayıflama yöntemlerini destekleyerek daha hızlı kilo vermeyi sağlar
  • Göğüslerin daha dik durmasını sağlar
  • Bel ve basende toplanan yağları toplayıp ince gösterir
  • Göbek çevresindeki yağların eritilmesinde etkilidir.
  • Vücudun fit ve formda görünmesine yardımcı olur.
  • Vücut hatlarının daha kıvrımlı olmasını sağlar.
Zayıflama konusunda işe yarayan termal korselerin çeşitleri vardır. Bel ve göbek kısmının eritilmesi için kullanılan modeller bulunur. Aynı zamanda bacakların incelmesine yardımcı olan tayt termal korseler vardır. Tayt korseler basen ve bacak kısımlarını toplarlar, ince gösterir ve zamanla incelmesini sağlar. Termal korselerin renk yelpazesi geniştir. Çeşitli renklerde satışa sunulan termal korselerin askılı ve askısız modelleri bulunmaktadır. Ekonomik termal korse fiyatları sayesinde rahat ederek kilo vermeniz mümkün olmaktadır.

Termal korselerin kullanımı çok basittir. Kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Terlemeye yol açacağından dolayı kumaşının çok kaliteli olması gerekir. Naylon karışımlı kumaşlardan imal edilen termal korselerden uzak durulmalıdır. Çünkü naylon gibi hava aldırmayan kumaşlar terlemeyi artırır fakat ciltte mantar gibi rahatsızlıkların oluşumuna zemin hazırlar. Terleyen bölgenin düzenli temizlenmesi şarttır. Yürürken, hafif sporları yaparken kullanılmalıdır. Asla yatarken giyilmemelidir.

Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı?

Korse, sıkılaştırıcı maddelerin kullanılmasıyla üretilen bir çeşit kıyafettir. Dış kıyafetlerin altına giyilir. Giysilerin daha güzel ve düzenli durmasına yardımcı olur. Bayanların korselerden beklediği ise zayıflatmasıdır. Uygun özellikteki korse çeşitleri alındığında ve düzenli kullanıldığında zayıflamaya yardımcı olurlar. Vücuttaki fazlalıkları toparlayan, ince görünmeyi sağlayan korseler belli bir süre kullanıldığında vücudun şekillenmesini de sağlar. Eski yıllarda İngiliz kadınlarının hatta erkeklerinin dahi korse kullandığı bilinmektedir. Bazı filmlerden izlediğimiz kadarıyla beli ince, etekleri kabarık elbiselerin içine girebilmek için korse adeta bir gereklilik olmuştur.

Korse kullananların büyük çoğunluğu zayıflamak, zayıf görünmek ve incelmek için kullanmaktadır. Belinde veya göbeğinde fıtık olanlar sağlıklarını geri kazanmak için medikal korseleri kullanır. Termallerin dışında korselerin aslında zayıflamaya direkt bir etkisi yoktur. Kalori yakmaya yardımcı olmaz. Fakat giyildiği bölgeyi sıkar ve terletir. Bölgedeki yağlar terleme sayesinde vücuttan dışarı atılır. Korse modelleri ne olursa olsun gün içerisinde en fazla 3 saat giyilmelidir. Esnemiş olan korselerde bu süre biraz daha uzatılabilir fakat bütün gün giyilmesi asla uygun değildir.

Evde, iş yerinde, spor yaparken, yürürken korse giyilebilir. Fakat yatarken korsenin kullanılması vücudu rahatsız eder. Gece, vücudun dinlenmesi ve nefes alması gerekir. Vücudu sıkan ve rahatsız eden korsenin yatarken giyilmesi sağlık açısından uygun değildir. Uyanıkken ve en fazla 3 saat kullanarak korsenin zayıflamaya yardımcı olması sağlanır fakat gece kullanılması tavsiye edilmez.  Sarkma olmadan sıkılaşma, fit görünme ve fazlalıkları saklama için düzenli korse kullanımı önemlidir.

Korsenin zayıflamada ki etkisi süreci hızlandırmasıdır. İştahı aynı olan, spor yapmayan bir kişi ne kadar korse giyerse giysin zayıflaması mümkün olmaz. Diyet yapan kişi korse giydiğinde belli bir süre sonrasında iki beden kadar incelebilir. İnce görüneceğinden kendini daha fit ve rahat hissedecektir. Yatarken giyeyim daha fazla inceleyim düşüncesi yanlıştır. Metabolizmanın düzenli ve hızlı çalışması sağlanarak zayıflama elde edilir. Metabolizmanın hızlanması spor, düzenli beslenme ile sağlanırken incelme ve toparlanma korse takviyesi ile elde edilir.

Vücudun fit durmasını ve sıkılaşmasını sağlayan korselerin bölgelere göre kullanılması gerekir. Çünkü korseler üretilirken incelmesi istenen kısımları özel malzemelerle desteklenir. Bel ve basen bölgesinde fazlalık olanlar bel korsesi kullanmalıdır. Bacaklarını olduğundan daha ince göstermek isteyenler tayt korseleri tercih etmelidir. Doğum sonrasında göbek kısmını toparlamak isteyenler korsesini alırken doğum sonrası olduğunu özellikle vurgulamalıdır. Doğum sonrası, bel ve göbek fıtıkları için kullanılanlar medikal korse çeşitlerine girer.

Korse İle Spor Yapmak Zayıflatır mı?

Zayıflamak için vücudun yağları yakması gerekir. Yapılan sporlar, yağların enerjiye dönüşerek atılımını sağlar. Spor yaparken bazı sporcular korse kullanır. Sporcuların kullandığı korseler sakatlığı önlemek içindir. Kilolu olduğundan dolayı zayıflamak için spor yapanların bazıları da korse kullanır. Bu kişilerin korse kullanması, yağların vücuttan atılımını hızlandırmak içindir. Korseyle spor yapmak incelmeye ve sıkılaşmaya yardımcıdır.

Korseyle yapılan sporda vücut daha fazla efor kaydeder. Eforun fazla olması yağın daha fazla yakılmasını sağlar. Yakılan yağlar zayıflamanın habercisidir. Korse fiyatları çok yüksek olmadığında spor yapmaya karar verenler alıp zayıflamasını hızlandırabilir. Sağlıklı zayıflama kişi için çok önemlidir. Korse giyip olması gerekenden daha uzun süreli spor yapmak doğru değildir. Spor, korse, diyet ve sağlıklı beslenme en güzel incelmeyi sonuç verecektir. Diyet yapmadan, spor yapmadan korse tek başına kalori yakmaz. Evet, bir miktar terleme ile yağ yakımı gerçekleştirir. Fakat bu yakım teraziye yansıyacak kadar fazla olmaz. Düzenli korse kullanım, vücutta bir iki beden incelme meydana getirir.

Kaynak; https://www.stildepo.com/korse-zayiflatirmi/
Sayfa1 2 3 4 5 6 7 8 9 10