Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

DEFNE---ADA

merhaba sibel hayırlı olsun. sezeryan yaptın sanırım. nasıl oldu, şimdi iyimisin bana anlatrmısın, çnkü bende bir karar varicem ne yapıcam bilmyrm.

betüs26

Alıntı yapılan: DEFNE---ADA - 20 Mayıs , 2010, 20:57:18
merhaba gözde

bende medical park ta doğum yapıcam, benim doktorum Gökmen İyigün. Bugün kontrolüm vardı, 3250 gr olmuş, bebek baskı yapıyor ama açılma henüz yok. Moralim bozuk doktorum seminere gidicek salı günü hafta sonu dönücek. Pazartesi sabah kontrole bekliyor. Biraz çatımda dar, ben kendi doktorumun doğuma girmesini istiyorum, kafammm çok karışık. Doktorum sezeryan da olabilirsin istersen dedi, ne yapıcam bilmiyorum. Hiç sezeryan olan varmııııııııııı????????? :crybaby2:

canım kaç haftalıksın sen şu anda allah hakkında hayırlısını göstersin

DEFNE---ADA

elif35

bende 29+3 oldum doğum yaklaşıyor yavaş yavaş korkularda başlıyor yaa  :crybaby2: nasıl doğurcam ben yaaa   :crybaby2:

Pınar86

Ya bende doğum korkusu yokta sadece nasıl olacak diye endişe var :dontknow: normal doğum istiyorum ama onuda herkes kolay yapamıyor sanırım cok sancı oluyormuş bakalım Allah benim ve herkesin yardımcısı olsun 35+3 haftalık hamileyim :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

arzuhatem

bizde 29+1 oldukk :) kaldı 11 hafta allahıma şükürler olsunn
canım kızım azram allahım sana şükürler olsunn

elif35

Alıntı yapılan: Pınar86 - 30 Mayıs , 2010, 11:13:56
Ya bende doğum korkusu yokta sadece nasıl olacak diye endişe var :dontknow: normal doğum istiyorum ama onuda herkes kolay yapamıyor sanırım cok sancı oluyormuş bakalım Allah benim ve herkesin yardımcısı olsun 35+3 haftalık hamileyim :)

vallaha bana burda denilen  o sancı başladımı nasıl geçiyo nasıl doğuyo anlamıyorsun bile diyorlar bebeğin kafası çıkana kadar gerisinde bişey yokmuş dinlemesi güzel oluyo ama onun senin başına gelecek olması düşüncesi pek de güzel olmuyo  :k06:  o sancı olayı da herkese göre değişiyormuş kiminin az olurmuş bebek hemen doğarmış kiminin de çok olurmuş bebek zor doğarmış o artık nasibimize kalmış bişey nasibimiz de nasıl doğum yapmak varsa o olucak...benim en büyük korkum hani şey oluyo açılma olmaz bebek kilolu olur yaad bebek ters olur o zaman sezeryana alıyorlar ya hemen ben ondan korkuyorum sezeryan istemiyorum inşallah da olmam

Pınar86

Alıntı yapılan: elif35 - 31 Mayıs , 2010, 12:42:55
Alıntı yapılan: Pınar86 - 30 Mayıs , 2010, 11:13:56

vallaha bana burda denilen  o sancı başladımı nasıl geçiyo nasıl doğuyo anlamıyorsun bile diyorlar bebeğin kafası çıkana kadar gerisinde bişey yokmuş dinlemesi güzel oluyo ama onun senin başına gelecek olması düşüncesi pek de güzel olmuyo  :k06:  o sancı olayı da herkese göre değişiyormuş kiminin az olurmuş bebek hemen doğarmış kiminin de çok olurmuş bebek zor doğarmış o artık nasibimize kalmış bişey nasibimiz de nasıl doğum yapmak varsa o olucak...benim en büyük korkum hani şey oluyo açılma olmaz bebek kilolu olur yaad bebek ters olur o zaman sezeryana alıyorlar ya hemen ben ondan korkuyorum sezeryan istemiyorum inşallah da olmam

Aynen canım. Dilime vurmak istemiyorum ama bende sezeryan istemiyorum  :crybaby2: hakkımızda hayırlısı olsun canım benim  :-\

elif35

az önce bir sitede okudum doğum yapan birisinin yazısını o kadar güzel anlatmışki hiç demezsin doğum sancısı kötü diye

Erkek cocuk ve kiz cocuk sancisi degisik arkadaslar kiz cocugunun sancisi kasiklardan ve vajinadan geliyor gibi oluyor erkek cocugun sancisi bele vuruyor sitdetli bel agrisiyla basliyor , ama korkacakda birsey yok sakin endiselenmeyin en guzel duygu bu duygu anne olmak kadar kutsal bir duygu zaten yok sanciniz basladiginda bunun gececegini bilin surekli kalmayacak bu agri ve sonunda minnacik bir evlada kavusacaginizi unutmayinki sevinciniz agrinizi bastirsin!!!, sunuda aklinizdan cikarmayin o agri surekli surmuyor Allah c.c oyle bir ayarlamiski arada nefes alip dinlenme payi birakmis bir dakika agriniz oluyorsa iki dk dinlenip enerji toplaya biliyorsunuz saatlerce ayni sanci cekilmiyor bir saatin yarim saati 40 dk sanciliysa 20 dk si agrisiz o yuzden korkmayin nacizane benim tavsiyem agriniz kesildiginde enerjinizi toplamaya tekrar evladiniza konsantire olmaya calisinki agri basladiginda cocugum gelecek cok az kaldi diye agridan cok sevincinize konsantire olun!! ..
ben 3 cocugumuda normal dogum yaptim ve cocuklarimin doguslarini hisetdim karnimda donduklerini inislerini hisetdim olagan ustu bir duygu, olagan ustu bir mucize her anneye bunu hissetmelerini tavsiye ederim sezeryanla mumkunse dogum yapmamaya normal dogum yapmaya gayret gosterin cocugunuz ciktigi o an kucaginiza almaniz ve sanki hic aci cekmemis gibi hisetmeniz cok guzel bir duygu, Allah herkeze anne olmayi nasip etsin insallah

oku bak ne güzel anlatmış

Pınar86

Okudum Elif'cim evet güzel bir duygu zaten nettede baktım ben videolara bağır bağır sonra bebiş gelince yüzdeki gülüş tebessüm herşeyi bitiriyor :) zaten benim inan korkum yok sadece ters falan gider diye endişem var. Allah yardım etsin bizlere  :amin:

{safişim}

kızlar merhaba nasılsınız biz oğluşumla 30 haftaya gircez   :hieyt: :hieyt: :hieyt: ve artık ağırlaşmaya başladım haretlerimde kısıtlık var az bir iş yapsam belim kopuyo :sad1: :sad1: :sad1: inanırmısınız karnım küçük diyordum şu bir kaç güde inanılmaz şekilde büyüdü  :-ooo  kızlar sizlere özel bir soru kişisel temizliğinizi asıl yapıyorsunuz ben çorabımı bile giyemiyorum sizler sizler nasıl yapıyosunuz piratik yolu yokmu bunun  :laughing7: :laughing7:

°o.O євяυ O.o°

ayy onu bnde merak ediom ya şuan rahat ama iice karnım çıknca nası yapcmm  :k06:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

βαlκιz

kızlar tozlar varmış hamam tozu diye bişey varmış sürüyomuşun krem gibi
temizleniyomuş
:icon_thumright: bi araştırın
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Pınar86

Alıntı yapılan: {safişim} - 31 Mayıs , 2010, 19:55:29
kızlar merhaba nasılsınız biz oğluşumla 30 haftaya gircez   :hieyt: :hieyt: :hieyt: ve artık ağırlaşmaya başladım haretlerimde kısıtlık var az bir iş yapsam belim kopuyo :sad1: :sad1: :sad1: inanırmısınız karnım küçük diyordum şu bir kaç güde inanılmaz şekilde büyüdü  :-ooo  kızlar sizlere özel bir soru kişisel temizliğinizi asıl yapıyorsunuz ben çorabımı bile giyemiyorum sizler sizler nasıl yapıyosunuz piratik yolu yokmu bunun  :laughing7: :laughing7:

Canım valla hamileliğin bu kadar zor olduğunu bilmiyordum :) Aynı senin gibiyim inan hiç birşey yapmıyorum sadece diyorum hani evi öyle bir süpürim o bile beni nasıl yoruyor sırtıma yastık koymadan oturmak cok zor sırtım cok agrıyor, hele ayaklarım, ben varis çorabı kullanıyorum külotlu olandan onu almadan önce kalçam ve bacaklarım cok agrırdı kullanmaya başlayınca kalçam maşallah cok iyi oldu, ama bir kaç gündür hava cok sıcak diye giymedim işte o zaman anladım demek cok faydası varmış şu kullanmadığım iki gün bacaklarım ve ayak parmaklarım şişmeye başladı ve topuklarım morardı neyse dedim sabret kızım 30 günün kaldı sık dişini giy cok faydası var canım. hı kişisel temizlik derken :) ben zaten evlendigimden beri her ay kuafördeyim bikini bölgesine dokunamıyorum, hele bugunlerde ayıptır söylemesi tuvalette kendimi yıkamak cok zor oluyor kendimi eğiyorum falan ölüyorum o zamanda kasığım agrıyor karnımdan göremiyorum bugünlerde benimde iyice çıktı :D ve cok su içtiğim için sürekli wc yolundayım, artık iyice şiştim 10 defa çişe gidiyorsam 5 kere yıkıyorum kendimi :D napim ya yapamıyorum :D artık banyoda uğraşıyorum :D Allah yardım etsin ya hele birde sıcaklar iyice kokacaz :D bir defa bir kaza falan olmazsa kışın gebe kalacam yazın cok zor ya zaten varis çorabım iyice hayatımı zora sokuyor :)