İÇE DOĞRU BASMA

Başlatan jbdun, 21 Aralık , 2007, 10:21:59

« önceki - sonraki »

jbdun

arkadaşlar ecrinde hafif bir içe basma sözkonusu (erken yürümeden dolayı olabilir mi acaba?) özellikle de sağ ayakta, doktora bikaç ay önce gittiğimizde normal, 2-3yaşına kadar geçer demişti.
sizlerde böyle bir durum var mı?

-Butterfly-

jbduncum benim kuzenimdede ayni sorun oldu dr. gecer dedi ama gecmedi  tabiki dr. inanildigi icinde tedbirde alinmadi yavrum simdi 1. sinifa gidiyor ama bir ayak surekli iceriye basiyor. sanirim onlarin tam ortapedi ozel ayakkabilari var  istersen sen tam olarak bir arastir... opuyorum sizi..

ღ°cerenay.♥.

canım eltimin çocuğunda da var ,iki ayağında ...
çocuğun kalp problemi vardı bu yüzden ayakları geri planda kaldı, birazda (her çocukta oluyor bebekken) diye düşünüldü uzun bir süre ihmal edildi.
sonra bir doktora gittiler , ortopeik ayakkabı verdi , 7 yaşına kadar bu ayakkabıları giyeceğini söyledi .
2 sene giydi çocuk , hiç bir faydası olmadı , başka bir doktora gittiler , hemen çıkarttırdı,  tam olarak hatırlamıyorum başka bişey dedimi, bir ay sonra tekrar çağırdı , muayeneden sonra ameliyata gerek olup olmayacağına karar vereceğini söyledi.
çok şükür ,ameliyata gerek yok dedi,ama daha fazla ayrıntıyı bilmiyorum. şu an 5 yaşında çocuk.
ecrindeki fazla ilerlememiş olabilir , bizimkininki çok ilerlemişti, nerdeyse geç kalınıyordu yani....
iyi bir ortopedi uzmanına git ,ama doktor seçimini iyi yap canım , bizimkiler gibi yanlış tedaviyle oyalamasın ;)
geçmiş olsun , inşallah doktorluk bişey değildir :)

sevda

Canım bizde yok ama çevremdede henüz böyle bir durumla karşılaşmadım ama sen yinede ihmal etme araştır güzelim buseninde dediği gibi ne olur ne olmaz bitanem herşeyin önlemini en erken almak en iyisi.. ;) :opucuk:

jbdun

cevaplarınızın için çok sağolun kızlar, araştırmaya devam ediyim ben :icon_thumright: :-*

ღ°cerenay.♥.

24 Aralık , 2007, 00:45:00 #5 Son düzenlenme: 24 Aralık , 2007, 00:48:17 cerenay
 :icon_thumright: en iyisi canım , erken davranırsan tedaviside kolay olur

aslı

Jbduncum Defne'de ilk yürümeye başladığında hafif içe doğru basıyordu dr. bize de düzelir dedi dediği gibi düzeldi. Umarım Ecrininde en kısa zamanda düzelir ama sen yinede bir doktorla görüş.

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

Arkadaşlar nazda 5 günden beri 2-3 adım atıyor, fakat hep parmak uçlarına basıyor öyle yürünürmü ki yaaa  :-ooo
Çok komik  :k06:

En büyük varığım NAZ'ım
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا ال

aslı

Naz'a kocaman  :nazar:  :alkış:

Selincim örümcek kullandın mı bilmiyorum ama örümcek kullananlarda ayak ucunda yürüme olabiliyormuş.

Almiş'inAnniş'i

balerin mi olcek acep?  :icon_scratch:  :toothy10:

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

Aslıcım sanırım haklısın bak ben bunu hiç akıl edememiştim, yürütecinde de o şekilde gidiyordu, yaklaşık 1 aydır yürütece binmiyor, emeklemeyi çok seviyordu şimdi ise ayaklandı hakikaten erken oldu  :nazar:
İyimi oldu bilmiyorum ama eğer tam anlamıyla gezinirse vayyy evin haline  :cildir:

En büyük varığım NAZ'ım

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 24 Aralık , 2007, 16:04:22
balerin mi olcek acep?  :icon_scratch:  :toothy10:

Remziyecim yine güldürdün beni  :k06:
Eğer o şekilde devam ederse mesleğimiz hazır  :D

En büyük varığım NAZ'ım

-Butterfly-

Alıntı yapılan: SELİN & NAZ - 24 Aralık , 2007, 15:50:16
Arkadaşlar nazda 5 günden beri 2-3 adım atıyor, fakat hep parmak uçlarına basıyor öyle yürünürmü ki yaaa  :-ooo
Çok komik  :k06:

selincim  sanirim  yurutecten kaynaklanan bir yurume tarzi yuruteci iste o yuzden dr. lar tavsiye etmiyorlar yanlis kaslari guclendirdigi icin  cocuklarin yurume sekli bozuk oluyor  bence sen kisa bir sure ara ver madem adim atmaya basladi  ayak kaslari guclensin  :opucuk:

sevda

:aferin: nazımaa demek yürümeye başladı annesiii aferin onaa bu arada busemin de dediği gibi bırak artık kendisi çaba sarfetsinn ... ;) :opucuk:

ღ°cerenay.♥.

maşallah naza,bahar kuzuları iyice ayaklandı amanınnnn :D