06 Mayıs , 2024, 09:31:34

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bilmeceye gel bilmeceye

Başlatan minekavlak, 13 Ocak , 2007, 13:38:02

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

bu seferlik affettim bi dahakine kendin düşün  :director:  :tongue3:

jbdun

Almiş'inAnniş'i

AleynaNur

Bir avcı otobüse binmek ister. Yalnız, otobüse boyutları en fazla 1mt. olan eşyalar alınmaktadır. Avcının tüfeği ise 1,5 mt.dir. Tüfeğin şeklini bozmamak şartı ile otobüse nasıl biner?

AleynaNur

Dünyanın çevresini ekvatordan geçecek şekilde bir ip ile bağladığımızı kabul edelim.(yaklaşık 40 bin km.) Bu ipi her noktadan 1mt. havada tutabilmek için, ne kadar daha ip ilave etmeliyiz?

zeytince

Alıntı yapılan: AleynaNur - 08 Temmuz , 2007, 00:05:28
Bir avcı otobüse binmek ister. Yalnız, otobüse boyutları en fazla 1mt. olan eşyalar alınmaktadır. Avcının tüfeği ise 1,5 mt.dir. Tüfeğin şeklini bozmamak şartı ile otobüse nasıl biner?

Alıntı yapılan: AleynaNur - 08 Temmuz , 2007, 00:06:41
Dünyanın çevresini ekvatordan geçecek şekilde bir ip ile bağladığımızı kabul edelim.(yaklaşık 40 bin km.) Bu ipi her noktadan 1mt. havada tutabilmek için, ne kadar daha ip ilave etmeliyiz?

bunlar bilmece mi?  :icon_scratch:

adalet

Alıntı yapılan: Gulay - 17 Temmuz , 2007, 21:19:45
Alıntı yapılan: AleynaNur - 08 Temmuz , 2007, 00:05:28

Alıntı yapılan: AleynaNur - 08 Temmuz , 2007, 00:06:41

:ehi: :k06: :toothy10: :toothy10: :k06:

bunlar bilmece mi?  :icon_scratch:

ღ°cerenay.♥.

birincisi bilmeceye benziyorda , ikinci maşallah üniversite sınav sorusu gibi :k06: :k06: :k06:

jbdun

Alıntı yapılan: cerenay - 19 Temmuz , 2007, 01:57:19
birincisi bilmeceye benziyorda , ikinci maşallah üniversite sınav sorusu gibi :k06: :k06: :k06:

:toothy10: :toothy10: :ehi: :ehi:

Almiş'inAnniş'i

jbdun

hadi yeni bilmeceler sorun bakalım  :caca: ;D

sibell&gökhan

:director:  SORUYORUM

HİÇ  YORULMADAN DÜNYA YOLCULUĞU YAPAN ŞEY NEDİR ?

adalet

adalet

simdi ben soruyorum 

en hizli yenilen sey nedir ?

sibell&gökhan

NEDİR ACABA? AKLIMA İLK GELEN TEKME  :ehi: