Çalışan Anneler Buraya

Başlatan azra35, 18 Aralık , 2009, 14:42:25

« önceki - sonraki »

azra35

18 Aralık , 2009, 14:42:25 Son düzenlenme: 16 Mart , 2010, 13:15:15 g10ca
arkadaşlar malum hem çalışmak hemde bebeğimizi emzirmek zorundayız.ben sütümü sağıp bırakacağım tabi iş stresi ve yorgunluk süt oluşumunu azaltabilir siz nele yapacaksınız paylaşalım. ::)

neslihan

sanırım sen tam gün çalışmayacaksın.ben tam gün çalışıyorum.ve 2 kez süt sağıyorum.Ses çıkaran elektrikli medela pompa ile.Bazen çok sıkılıyorum ama olsun yavrum için değer.Elektrikli pompalar daha rahat diye biliyorum.Eğer sütünde azsa manuel pompalar doğru düzgün sağamaz.

cemil_SEVİM_yağız

MERHABA BENDE ÇALIŞAN bi anneyim bende sütümü sağıp bırakıyorum bebeğim henüz 4 aylık gerçekten zor insanın içi gidiyo ya sütüm yetmezse diye özellikle haftanın son 2 gününde bu endişe dahada artıyoo kaşıkla yedirmeye alıştım kulaklarımdan rhatsızlandım mecburen ilaç tedavisi bebeğime bile süt verememek cok agrıma gidecek daha bugün ilaçlarımıda aldım bebeğimi çocuk dr una cıkarıp uygun mamalar aldım ama hala kararsızım ilaçlara baslayayımmı baslamayayımmı karar veremiyorum düşünmek bile agrıma gidiyor  dr umuz anne sütünü 3 ay boyunca buzlukta saklayabileceğimi söledi 3-4 gün devamlı süt sagıp buzlukta saklasammı diye düşünüyorum inanın internettende yeni bişi  farklı bişi bulabilirmiyim diye bakınıyorum cok zor       cokkkkk :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

azra35

canım benim çok zor ya benimki de elektrikli kraft ın ama çok acıtıyo yavaşa getirince de 2 saatte sağıyo işe geç kalırım bilmiyorum zaten benim 3 saat çalışma saatim var emzirip giderim 3 saatte de çok fazla acıkmaz heralde hayırlısı süt olsunda napalım canım senin durumuna da üzüldüm hayırlısı olsun kendine stres yapma

gamzela

ben de pazartesi başlayacağım çalışmaya.kızımı nasıl bırakıp gideceğim bilmiyorum.kime bırakacağım bilmiyorum.hiç bişey belli değil daha.sözde aile apartmanında oturuyoruz üstümde eltim onun üstünde görümcelerim oturuyor ama kimse yanaşmıyor ben bakarım demiyo.annem se memlekette gelse babam yalnız adam da işe gidiyo.ne yapacağım kara kara düşünüyorum.eşim bakıcıya karşı.çocuğumu ne bi yabancıya bırakırım nede bi yabancıyı evime sokarım diyo.kafayı yiyeceğim ya
gmz

juclea

ben 3,5 aylıkken başladım çalışmaya.çok zor bişey ama katlanıyorsun....sütüm kesildi uzun süre emmediği için..kilo almıyo..çok zor çokkk

neslihan

niye sütün kesildi canım işyerinde sağmıyor musun?

gamzela

işimden ayrıldım.ayrılmak zorunda kaldım.bebeğime kimse bakmadı.bugün işe başlamam gerekiyordu ama gidemedim.iptal oldu sözleşmem dee.sinirlerim çok bozuk 6 tane görümcem var.hadi 2 si çalışıyor.geriye 4 tane kalıyo.hiç biri bakmadı.o sorumluluğu alamayız dediler.eşim de eve bakıcı kadın sokmam dedi.allah kimsenin başına vermesin.o kadar akrabanın içinde hiçkimsem yokmuş.ama etme bulma dünyası.bari bi bugünlük bakın işe gidip geleyim dedim.1 gün için sadece ama bakmadılar.allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.
gmz

çağınım

gamzela üzüldüm canım neden bakmıyolarki anlamadım yani yabancı değiller babaanesi yokmu yada senin annen baksa haklısın allah kimseye muhtaç etmesinn 1 günden ne olurki insan zevkle bakar bu insanları anlamak zorr

gamzela

babaannesi hasta alzheimer hastası hafıza kayıp annem memlekette gelse kaç gün durabilir babam da çalışıyo yalnız.işten ayrılmak zorunda kaldım
gmz

neslihan

Alıntı yapılan: gamzela - 18 Ocak , 2010, 14:36:03
işimden ayrıldım.ayrılmak zorunda kaldım.bebeğime kimse bakmadı.bugün işe başlamam gerekiyordu ama gidemedim.iptal oldu sözleşmem dee.sinirlerim çok bozuk 6 tane görümcem var.hadi 2 si çalışıyor.geriye 4 tane kalıyo.hiç biri bakmadı.o sorumluluğu alamayız dediler.eşim de eve bakıcı kadın sokmam dedi.allah kimsenin başına vermesin.o kadar akrabanın içinde hiçkimsem yokmuş.ama etme bulma dünyası.bari bi bugünlük bakın işe gidip geleyim dedim.1 gün için sadece ama bakmadılar.allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.

canım iyiki de ayrılmışsın senden iyi kimse bakmıyor hep gözün arkada kalıyor

gamzela

devlette sözleşmeli çalışıyordum ve devam etseydim kadroya geçecektim.çok kötü oldu büyük bi fırsatı kaçırdım.şimdi oturup kpss çalışmam yada özelde iş bulmam gerekiyor.gözüm arkada kalacaktı evet kötü olacaktı ama mecburen dayanacaktım.
gmz

pinar79

bende öğretmenim şimdi izindeyim ara tatilde var.2. dönemde 1-2 defa heyet alacam.planladığım gibi olursa nisanda başlayacağım.şimdi bebeğim 3 buçuk aylık 1ekim doğumlu nisanda 6.ayına girecek.bende kimsesi olmayanlar kervanına katıldım...4 yıllık evliyim ve herkes aman bebek yapın sevelim bakarız dediler.şimdi ise herkesin saçma sapan bahaneleri var.oysa ben kimseye çocuğuma bakın bile demedim.bebeğim 3 buçuk aylık oldu ve 2 kere geldiler daha oysa  arabayla 30dk.aman boşverin valla ben öğrencimin velisi vardı kadınıda tanıyorum az çok.becerikli aklı başında bi kadın onunla anlaştık.evime gelecek .martta başlayacak bende göreve başlamadan 1 ay önce gelmesini istedimki oğlumla birbirlerine alışsınlar diye.sağolsun şimdiden bile çıkıp çıkıp geliyo.oğlumu özledim diye.Allah kimseye muhtaç etmesin heleki akrabalara...doğum yaptım 10 gün sonra geldiler .bebeğim çok hareketli ve yaramaz.neler yaşadığımı ben bilirim.eşimle çok çektik.ama şükürler olsun alıştık artık bebeğimize.

neslihan

AMAN NE YAPİM İNANIN BENDE ŞAŞIRDIM.14 ŞUBATA KADAR ÇALIŞ DEDİ BANA DA MÜDÜRÜM SONRA KARAR VER.ÇOK KARARSIZIM

gamzela

pınarcım sen yine şanslısın bir yönden.sürekli ve iyi bakacak güvenebileceğin birisi varmış.bu iyi birşey.güvendiğin için gözün çok fazla arkada kalmayacak.çocuk yapmazsın başının etini yerler yap  sevelim.el kadar bebeğin ne yükü olur sen çalış biz bakarız.yaparsın çocuk görmeye bile gelmezler.ben aile apartmanında oturuyorum eltim üstümde kayınvalidem göümcelerim daha üstte oturuyorlar.3 gündür kapımı çalan olmadı.bundan sonra gelselerde ben eve almayacağım zaten.işleri güçleri olunca gamze gel yardım et biz çocuğa bakarız bilmem ne demesini biliyorlar.bu iş olayından sonra akıllandım ama kimsenin hiçbişeyini yapmayacağım gitmeyeceğim bana da gelmesinlerr.
gmz