mega siterna magna

Başlatan muyaki, 07 Ocak , 2013, 15:15:09

« önceki - sonraki »

muyaki

bebeğimize mega siterna magna tanısı kondu bu konuyla ilğili bir bilğisi olan yada daha önce yaşamış olanların yardımlarını bekliyorum

yasemin10

Canım çok geçmiş olsun. Daha öncesinden böyle bir rahatsızlığın adını dahi duymadım. Umarım kuzun en yakın zamanda sağlığına kavuşur.  :amin:  :amin:

ayy

canım gecmiş olsun tez vakitte atlatırsınız inşallah :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
benimde hiç bilgim yok bu konuda :dontknow: :dontknow: :dontknow: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Balböceği

Hiç duymadım  :sad1: Allah şifa versin  :amin: :'(

fıstık

Mega Sisterna Magna

Sisterna magna kafatasının arkasında boyuna yakın kısmında beyinciğin alt ve arka kısmında ve içinde beyin omurilik sıvısı bulunan normal bir yapıdır. Sisterna'nın anlamı sarnıçtır. Büyük boyutlarda da olabilir ki buna da büyük anlamına gelen mega sisterna magna denir. Bu oluşum bir sorun yaratmaz ve yakınmaya neden olmaz. Yaklaşın toplumun %1'inde mega sisterna magnaya rastlanır. Bu bir hastalık değil normal bir durumdur.

Bulduğum bilgi bu ama nasıl bir durum yaratır fikrim yok

Hastalık değilmiş açıklayıcı bilgiyi doktorunuz vermiştir yinede acil şifalar dilerim  :amin:

muyaki

hepinize çok teşekkür ederim

muyaki

Alıntı yapılan: fıstık - 07 Ocak , 2013, 16:32:36
Mega Sisterna Magna

Sisterna magna kafatasının arkasında boyuna yakın kısmında beyinciğin alt ve arka kısmında ve içinde beyin omurilik sıvısı bulunan normal bir yapıdır. Sisterna'nın anlamı sarnıçtır. Büyük boyutlarda da olabilir ki buna da büyük anlamına gelen mega sisterna magna denir. Bu oluşum bir sorun yaratmaz ve yakınmaya neden olmaz. Yaklaşın toplumun %1'inde mega sisterna magnaya rastlanır. Bu bir hastalık değil normal bir durumdur.

Bulduğum bilgi bu ama nasıl bir durum yaratır fikrim yok

Hastalık değilmiş açıklayıcı bilgiyi doktorunuz vermiştir yinede acil şifalar dilerim  :amin:
evet bir hastalık değil diyorlar ama bizimki sürekli büyüyor 24 haftada8 mm iken 28 de 10 mm 32 de de16 mm oldu o yüzden endişeliyiz Rabbim herkesin çocuğunu bağışlasın

ayy

canım anladığım kadarıyla beyinde su keseciği gibi bişeymi :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

arkadaşımın yegeni içinde neler neler dediler hemde daha ilk aylarda su toplamış vs.bisürü dr gittiler hepsi aynını dedi aldır falan dediler hemde ona ileri dediler fakat o aldırmadı öylede olsa benm bebeğim dedi...çocuk bi doğdu normak bebeklerden daha sağlıkydı..

tabi aynı şeydenmi bahsediyoruz bilmiyorum...

inşallah senin bebeğinde doğdugunda hiçbişey kalmamış olsun :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

muyaki