prevenar aşısını yaptıran varmı?

Başlatan efsunsonmez, 21 Kasım , 2007, 01:11:15

« önceki - sonraki »

handan

özellikle eksik dozlarda yapılan aşılar sakat bırakıyomuş  :'(

mavili

handan canım benim kayıt oldugum saglık ocagına 2 hafta sonra geliyormuş aile hekimi zaten işyerimden eski doktor arkadaş ona sordum adını prevenar dedi ama her saglık ocagına gelenin adı aynı olmayabilirmiş ihale ve firma farklı olabilirmiş

havva canım verem savaşta aile hekimi ceyda sucu var eskiden kavakta bizimle çalışıyordu

bilmemelerine şaşırdımmmmmm :-*

ecrin merzam

canım ya bilmemelerinin yanısıra çok gcıklar  verem savaş emzirme çalışmalırı ve emzirmeye teşvik konusunda ödül almış levhalar tabelalar felan geçen gittiğimde sordum göğüs ucu yaralarıyla ilgili kimnle görüşebilirim doğru emzirme yöntemlerini anlatacak varmı diye onunla biz ilgilenbmiyoruz sağlık ocağına sor dediler

ama ordaki tabelada bununla ilgilenen hemşirelerin isimleri dahi yazılıydı ama hanımefendiler muhabbetin dibine vurmuşlar kalkmak istemediler yerlerinden bende üstelemedim ters bi günümde değildim  :k06:

mavili

bırak ya böyleleri adımızı kirletiyor işte
millet de hepsi öyle sanıyor
sinirlendim şimdi

ecrin merzam

evet canım haklısın bazen 1 kişi bütün meslektaşalrınının adını karalayabiliyor am biz biliyoruz neyin ne olduğunu  :icon_thumright:

bu arada beni sabah sağlık ocağından aradılar pnömokok aşısı geldi yaptırın diye adının sordum prevenar mış 3 buçukta çağırdılar ama ben karkuyorum ya handancım cvp yaz lütfen treddüt ediyorum yaptırsammı selmacım sen yaptırdınmı canım ya  ???

handan

canım benim aşının adı prenevarsa yaptır.
ama kutusuna bak seninkiyle yanıysa yaptır bence.
ama tereddütün olursa asla yaptırma değmez.  :opucuk:

mavili

bugün olduk bizde prevenar aşısı ya ta kavaga gittim aşı için buradaki saglık ocagı bayram nedeniyle kapatmış aşıları yapmadı bizde çalıştıgım ilçede saglık ocagında tanıdık bir doktor sayesinde yaptırdık sinir oldum nasıl kapatıyorlar da açmıyorlar aşıyı geri çeviriyorlar bizi ya

handan

06 Aralık , 2008, 11:12:46 #67 Son düzenlenme: 06 Aralık , 2008, 11:14:18 handan
canım geçmiş olsun.
bende sinirlendim bak şimdi  :caca:  :caca:
tek mi aşı, yani sizin için mi açtılar?
eczanede satılanla aynı mı acaba yaa?

mavili

evet canım enjektörlerde hazır tek doz halinde

özel aşıyla aynıymış doktorun dedigine göre

handan

bizimde son dozumuz var mart ayında.
bakarım sağlık ocağındaki aşıya aynı mı diye
aynıysa bende yaptırırım  :opucuk:

mavili

inşallah aynıdır handancım az para degil şu aşılar yani  :opucuk:

oraya verecegin parayla başka şeyler alırsın benim yaptıgım gibi  :ehi:

handan

eşim duysa der ki
''illa alcan yani bişiler yerine, kenarda dursun demezsin  :caca: '' der.  :ehi:  :ehi:  :ehi:

mavili

benim eşim dedi zaten
bende zaten almam gereken şeylerdi bunlar dedim  :toothy10:

handan

mavili

normalde 2. ayda 4. ayda 6. ayda ve 1 yaşından sonra olmak üzere toplam 4 doz
ama biz geç kaldıgımız için 3. ayında başlandı 4. ay 6. ay devam edecek
yakalama dozu adı veriliyor ilk yapılan doza geç başladıgımız için
yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta 2 aşı arasında en az 1" ay olmalı herhangi bir aşı yapıldı mesela diger bir aşıyı yaptırabilmek için arada 1 ay süre olmalı ,
prevenar için degil tüm aşılar için geçerli