ERKEN YASTA EVLİLİK

Başlatan tubali, 11 Kasım , 2009, 20:53:11

« önceki - sonraki »

tubali

BEN 17YASINDA EWLENDM...  BENCE İNSAN KENDINI TAM COZEMEMIŞKEN NE ISTEDIGINI BILMIYOR İKEN DEGIŞIK INSANLARA KOCAMAN BIR SORUMLULUGA ATILIYOR.... BEN ERKEN YASTA EWLENMENIN KOCAMAN BIR YANLIŞ OLDUGUNU ANLADIM...  GUNLERDIR HEP BU KONUYU DUSUNUYORUMM... VE BEN SUAN 19 YASINDAYIM... TEMİZLİK BULASIK UTU VE BEBEK DERKEN KOCAMAN BIR YUK BINDIGINI ANLADIM...VE BAZEN OYLE COK BUNALIYORUM  ESİMDE YARDIMCI OLMUYOR Kİ   BIRAZ BU YUK KALKSIN UZERIMDEN...VE DAHA BIRSURU SEY İŞTE....  INSAN DAHA NE ISTEDIGINI BILMEDEN... VE ERKEN YASTA EVLİLİK PEK SAGLAM OLMUYOR SANKİİ... INSAN BUNALIYORRR.... BEN COCUGUM DAHA VE SUAN EV HANIMIYIM ANNEYIMM....  TEK PIŞMANLIK  DUYMADIGIM ŞEY OGLUŞUMDUR... VE SUAN OLSAM 35 YASLARINDA TAM KENDIMI BULMUŞKEN SORUMLULUK ALABILECEK YASA GELMIŞKEN EWLENIRDM.... SIZ NE DUSUNUYORSUNUZ ERLEN YASTA EVLİLİK  HAKKINDA...   

tubali

ஐ̵̡Ӝ♥ღ♥ღYELİZ♥ღ♥ღ̵̨̄ ̵̡Ӝ ஐ

haklsın canım erke yaşta evlilik saglam olmuyor bende  17 yaşında evlendim 18 yaşında oglum oldu 1çi evlşilkten ayrıldım 2çiye evlendim. ama sen sen ol bazı şeyleri görmemzlikten geliceksin şuan 27 yaşımdayım seni çok iyi anlyoyrum eşine gelince onu çevirecek sensin huyuna git canım bak göriceksin zamanla herşey daha iyi olucak umutsuzluga düşersen o seni hiç bırakmaz herşeyin olumsuz yönünü düşünmektense sana huzur veren yönlerine bak eşinde küçük büyük ihtimal biliyorsun ki erkkler biraz daha geç olgunlaşır ona yumaşak ol herzamn haa demiyorum sana mesela seni gerçekten çok üzüyorsa dönüyorsa misal yani bunu çek demem kimseye büyükler öle derler ya kocan severde döverde ama bazı şeyler kadının elinde ben bunu boşandıktan sonra analdım hayat çok zor tatlım bunalum diye bişi yok at onu kafandan sorumluluk eninde sonunda başa gelen şey sadece senin başına erken gelmiş kendi çoçukalrımızı bile biraz büyünce bakkala yolluyoruz o alışıyor bakkala ğitmeye sorar benim oglan bakkala ğidimmi ne alıcam diye bu bile sorumluluktur hayatın çirkin yönleri oldugu kadar ğzüel yönleride var sen hep ğüzel yönlerine bak tatlım bunları sana nasiyat diye sölemiyorum sadece fikrim  :opucuk:

can yine cannnn

24 YAŞINDA EVLENDİM ÇOK ERKEN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM AMA HEP DERİM KEŞKE DAHA KÜÇÜK YAŞTA EVLENSEYDİM ÇOK TAHA GENÇ BİR ANNE OLURDUM
AMA YAZILARINIZI OKUYUNCA BUNUN HİÇTE İYİ BİR FİKİR OLMADIĞI GÖRDÜM :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo
can dediklerim....

armi

vala canim bende erken yasta evlendim  birde daha yeni 16 yima basbistim ilk önce karsi cikmistim ama simdi iyikide evlenmisim diyorum cünkü esimi cok seviyorum :love9: :love9: :love9: :love7: :love7: :love7: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: tabiki sen sevmiyosun demiyorum elbette sende seviyorsundur ama esin sana cok yardimda bulunmasi lasim her konuda tabiki esin kac yasinda bilmiyorum ama sana anlayis her zamanyaninda olmasi lasim ben sana ne kadar üsülme desem sen yine üsülürsün esini al yanina karsilikli konus canim :opucuk:
d

Demet_dk

bende 21 yaşında evlendim 23 yaşındada anne oldum daha ne isterim ki şükürler olsun
21 yaş bana göre erkendi küçüktüm kendimce ama iyikide evlenmişim doğru insan karsıma çıktı ve evlendim
sende sahip olduklarının tadını çıkar bak ne güzel bebişin de var hiç düşünme öyle şeyler
yeliz arkadasında dediği gibi eşini yönlendirecek olan sensin  :icon_thumright:

ırmak184

ben herzaman 25 yasında evlenecegim derdim ve öylede oldu,bu yasa kadarda sorumlulugum olmadıgı için istedigimi yaptım dolu dolu yasadım,üniversiytedi iş hayatıydı derken bu yasa geldik,kendimi evlilige hazır hissetitigimdede evlendim ve allaha cok şükür cokta mutluyum,tabi bu işler kısmet meselesi,erken evlenip memnun olan var olmayan var, erken evlenmeye karsıyım ama evlendiysende yapacak bişey yok öyle veya böyle hayatın tadını cıkaracaksın,ne güzel allah bagıslasın bir oglun var ve bir evladım olsun diye cırpınanları düşün  :'(  :'(

tubali

βαlκιz

bende 17 yaşımda evlendim şuna 19 yaşımdayım evlilik düşünmezdim hiç çamaşır bulaşık ütü yemek çocuk bunlar aklıma gelmezdii valla ama evlenince gerçeklerle tanıştım serbes büyümüş biri olarak ilk başta zor geldi tabii ama çabuk alıştımm  :k06: :k06: eşim yardımcı oldu çok şükürr halada olurr ama tabii bazen  bende bunalıyorum tek başıma kalmak istiyorum sabahtan akşama kadar yatmak yada gezmek dolaşmak istiyorum bazen acaba erkenmi çocuk yaptım diyorum ama onlar bana bi gülücük atıncaa iyiki yapmışım diyorumm  yinede erken oldu ama güzel oldu tabii ama birazdaha geç olsaydı ice olğunlaşsaydım her yönden diyorum ozaman daha güzel olablirdi diyorum  ama sonuçta eşimi çok seviyorum iyiki beni çok seven bir eşim varr bazı şeyleri erkenden görüp yaşamakta güzel diye düşünüyorum anne olmak çok güzel bazen yaşıtlarımı görüyorumda berduş gibi dolanıyolar kollarında serseri kılıklı erkekler naptıkları belli degil bide kendime bakıyorum yanımda iki bebek eşim mutluyum yuvam var genç yaşta anne olmak süperr bişey tabi bazen aynı anda bagıran iki bebek olmasaa daha süper olurduu  :k06: :k06: allah kimsenin mutlulunu azının tadını bozmasın  :amin: :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
  eşimi çok seviyorumm iyiki evlenmişim onunlaaa  :love9: :love7: :love3: :love8: :love3: :love7: :love9: :love8: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

tubali

hayat pembe hayallerle dolu degılmış ben bunu anladım...
hele evlilik bekledıgınden de bambaska birseymış...

..BahaR●●

bende 16 yaşım bitiyordu evlendim
daha tam cocukluk çağımda
o yaştakilerine şimdi cocuk gözüyle bakıorum
ama bir yandanda iyiki evlenmişim
eşimle çok yol katettik genç yaşımızda
şuan 21 yaşındayım
hayatımı dolu dolu yaşamam gereken dönemdeyim
ama sorumluluklarla insan nekdar yşayabilirki
bizde elimizden geleni yapıoruz çok şükür.....

βαlκιz

Alıntı yapılan: tubali - 12 Kasım , 2009, 14:02:46
hayat pembe hayallerle dolu degılmış ben bunu anladım...
hele evlilik bekledıgınden de bambaska birseymış...
canım üzme kendini evlenmişin bak çocugun olmuş ne güzell tamam zaten hiçbirşey toz pembe degil ama karamsarlıga kapılma bende bazen bunalıyorum çocuklar biyandan ev işi biyandan bazen aglama krizlerine giriyorum yanlızım burdaa bazen keşke annem olsaydı yanmda kalsaydı bana yemekler yapsaydı diyorum ben eşim için yemek yapıyorum kendim içinde birinin bana yemek yapmasını isterdim bakmasını isterdim ama yokk napalım erken yaşta evlendik sorumluluk aldık çocuklarımızla büyüycez  ben kaç aydır  en geç 5 de yatıyorum uykusuzluktan halsizlikten yemek yiyemiyorum zayıfladım icee salak gibi oldum ama napim çocuklara bakmak zorundayım herşey onlar için onlar için mutlu olmalıyızzz olumsuzlukları kafamızdan atmalıyızz yoksa çocuklarda etkileniyo gerçekten ben erken evlendime pişman değilim ama birazdaha bekleseymişim daha iyi olurdu diyorum  hep ve 1 ay sonra 17 yaşındaki görümcem evlencek ve ben çok üzülüyorum keşke biraz hayatını yaşasaydı çocuklunu genç kızlını yaşasaydı eşim istemiyo evlenmesini ama eşime danışmadan kızı verdiler eşimde karışmıyoo artık ama üzülüyo biliyorum odaa inş mutlu olurr napalım kader kısmet allah mesut bahtiyar etsin  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

17 yasım bıtımınde ewlendım aksıne ben sorumlulugu o saskınlıkla tam alamamıstım esımden allah razı olsun herseye op kostu ben cogu seyo esımden ogrendım..temzılık utu bulsık vs...ve erken ewlendıgım ıcın pısman olmadım...gorumce eltı kaynanamı cok taktım suan takmıyorum gulö gıbı de gecınıyoz :k06: ınsan ne ekerse onu bıcer analdım ve ona gore yasıyorum :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

**YeŞiLzEytİN**

bende 24 yaşında evlendim sorumluluk dğlde eşimin ailesi beni yıprattı
ayrılma derecesine geldik ben onu bunu bilmem bir koca karısına değer vercek o değer vermezse kimse vermiyor elin evladı ele ucuz olurmuş ama çok şükür şimdi iyiyiz 6 yıllık evliyim cicim aylarımı şimdi yaşıyorum desem yalan olmaz...bazı şeyler zamanla yerine oturuyor sabretmek gerekiyor
gυωєη∂ıgıм тєк ѕєун!!αуηαуα вαктıgıм∂α gσя∂υgυм ωє уυкαяıуα вαктıgıм∂α gσяємє∂ıgıм∂ıя!!!    

Balböceği

cnm allah yartdim etsin ama --

Ben 21 yasindayim ve hala diyomki acaba erkenmi evlendim diyeee sorumnluluk almak kolay bi is degill
ama 16 17 yaslarinda evlenenede kendim evlenmisim gibi uzuluyorummm