hamilelikte süt icmek ???

Başlatan alev85, 11 Kasım , 2009, 17:29:55

« önceki - sonraki »

Aytii

benim zaten dislerim sorunlu normalde Sümeyra

hamilelikte iyice sorunlastilar  :-\

Dilara Ebrar

günde kocamaaaaaaaaaaaan bi bardak süt (sadec)3 lt de su  :igrenc: :igrenc: :igrenc:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

sevca

ben beslenmeme genellikle netten arastiriyorum. sut aslinda anne icin onemli.bebek eger siz icmesenizde sizden aliyor gerekli kalsiyumu. gunde ortalama 3 bardak sut veya sut urunleri almaniz gerekior.kalsiyumlu yiyecek iceceklerle demir iceren yiyeceklerini biarada tuketirsenizde bu demirin vitaminini alior. buyuzden eger sut urunu aldiysaniz aradan yaklasik 1 saat gecmesi gerekiormus demir vitaminli bisey yemek isterseniz.demirle beraber c vitaminli bi urun (en faydalisi taze portakal suyu) icerseniz buda demiri vucudunuza cok daha iyi alior. cay kahve cola gibi iceceklerde her yediginiz ictiginiz vitaminleri olduuruyor.

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

doktor ustune basabasa 3 bardak iceceksin dedi ayrica yogurt ve peynir  :-\
bende cok sukur bir aydir duzenli olarak ancak 1,5 bardak iciyorum bazen 3 napim baska icemiyorum  :igrenc:
balik ve beyaz et tuketiyorum kirmizi eti coktandir almiyoruz guven olmuyor ya  :sad1:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

ponçik

Alıntı yapılan: sevca - 22 Haziran , 2011, 02:06:19
ben beslenmeme genellikle netten arastiriyorum. sut aslinda anne icin onemli.bebek eger siz icmesenizde sizden aliyor gerekli kalsiyumu. gunde ortalama 3 bardak sut veya sut urunleri almaniz gerekior.kalsiyumlu yiyecek iceceklerle demir iceren yiyeceklerini biarada tuketirsenizde bu demirin vitaminini alior. buyuzden eger sut urunu aldiysaniz aradan yaklasik 1 saat gecmesi gerekiormus demir vitaminli bisey yemek isterseniz.demirle beraber c vitaminli bi urun (en faydalisi taze portakal suyu) icerseniz buda demiri vucudunuza cok daha iyi alior. cay kahve cola gibi iceceklerde her yediginiz ictiginiz vitaminleri olduuruyor.

:icon_thumright:   9 ay boyunca 9 bardak bile çay-kahve içmedim , her sabah muzla beraber süt içerdim , hem magnezyum hem kalsiyum bir arada
ama 3 bardak süt buz gibi olmadıktan sonra mide bulantısı yapar  :igrenc:
bizim şirketin yanında DİA vardı sütleri sıcaktı , karşıda başka bi market açılmıştı , sırf soğuk süt içmek için karşıdan karşıya geçiyordum  :aferin:  :ehi:
benim doktorum da illa süt içeceksin dememişti , yoğurt peynir yememi önermişti

Balböceği

ictigim sutlerin haddi hesabi yoktu  :k06: :k06:

gecmis gun aklima geldi gunde 1 lite sutu indirirdim migdeye  :ehi:

emelerbag

Merhabalar,

Bence hem bizim hemde ufaklıklarımız için gayet faydalı süt içmek içirmek.
Çünkü Posta 212 gazetesinde okuduğum habere göre Uzmanlar, anne sütüyle geçen 2 sene sonrasında da çocukların süt tüketiminin aynı sıklıkta devam etmesi gerektiğe dikkat çekerek, bu sayede zekanın geliştiğini açıklıyor.
Miniklerimize bu alışkanlığı kazandırıp devam ettirirsek hepimiz açısından sağlıklı olur...

Uzman yorumlarını ve tavsiyelerini okumadan geçmeyin bence.

http://posta212.com/saglik/sut-cocuklarda-zekayi-gelistiriyor

Teşekkürler...

cananyakut

Sütü bilmiyorum ama beyaz eti çok tüketmek gerekirmiş doktorum söylemişti.

zerrinplt

Benim dr yeme içme konusunda hiçbirşey söylemedi

mandalinaportakal

14 Ağustos , 2014, 10:21:24 #39 Son düzenlenme: 19 Ağustos , 2014, 09:00:31 mandalinaportakal
kahvaltıda 1 bardak süt içiyorum.büyükçe bir parça peynir yiyorum.akşamları da 1 kase yoğurt yiyorum mutlaka.
ayrıca kuru incirde de çok kalsiyum var.

Z. Katip

Doktorum bana en baştan beri süt içmem gerektiğini söylüyordu. yumurtada buna dahil tabi