hamilelikte süt icmek ???

Başlatan alev85, 11 Kasım , 2009, 17:29:55

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

bg1c

:) Kendı ögünümü paylaşmak istedim umarım yararlı olur.

--pekmez-reçel-bal ( tatlı çeşitleri anne için direnç saglar, bebegın şeker ihtiyacını karşılar)
                   --süt-yogurt-ayran-peynir-hergün en az 1 yumurta ( kemik gelişimi için bunlar çok önemlidir kesinlikle tüketilmelidir )
                   --patates ve nişastalı besinler
                   --Kırmızı et - balık ( zeka gelişimi için önmelidir en az haftada 1 tüketilmelidir. Dikkat: tam pişmemiş hiçbir gıda alınmamalıdır ÖRN: sucuk salam...vb )
                   --ceviz-fındık...vb kuruyemişler günde en az 1 avuç alınmalıdır.
                   --Meyve (mevsimine göre taze olan meyveler tüketilmelidir. Dikkat:Hazır meyve suyu tüketilmemelidir. katkı maddeleri bulunmaktadır. meyveyi posası ile yemek herzaman saglıklıdır kabızlıgı önler)

:hungry:                   

мiŁenα.

ben afıyetle ıcıyorum sutumu hem hastayım suan bogazlarım yumusasın dıye ıciyorum... :y25:

:love9: :love7: :love9:

Pınar86

Benim doktorumda yeme içme listeme eklemişti günde 3 bardak pastorize edilmiş süt veya ona takriben 1 kase yoğurt ama ben pek dinlemiyorum doktorumu aklıma eserse içiyorum :D
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

mavibalon

Yanılmıyorsam doktorum 16 ya da 17. haftamdayken kontrolde bana günde 2 bardak süt içmelisin.
Yağı alınmış olabilir Sana yağı lazım değil Kalsiyumu lazım demişti.
En son çıkarken de arkamdan seslenmişti sütü su bardağıyla içeceksin çay bardağıyla değil diye  :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10:

Aytii

hamisler sütü nasil içiyosunuz?

sademi yoksa içine bisey katiyomusunuz

ben bazen sade içiyorum ama bazende içine magnezyumlu bir kahve atiyorum

Türkiyede yok

markasi Ricore

muhribe

ben oldum olası sütü ılık ve sade içerim. pastorize olacak. sağılmış ve kaynatılmış sütü içemem. günde en az 1 bardak içiyorum mutlaka. doktorum iç demişti. zaten anne adayı yeterince kalsiyum alamazsa bebek annenin depolarını sömürür, böylece annede kemik erimesi, diş çürümesi vs başlar. dikkat etmek lazım

asya81

ben yarım yağlı içiyorum günde 2 bardak bazen bal karıştırıyorum içmek lazım kalsiyum için

KasrıCinan

bende eve pastörize süt aldım içeyim diye icemedim 1 aydır dolapta duruyor bulartıdan dolayı.ama günde en az 1 bardak içmesi gerekiyormus anne adayının.özellikle 4,ay itibari ile kemik gelisim için.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

derbeder

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 21 Haziran , 2011, 13:25:44
bende eve pastörize süt aldım içeyim diye icemedim 1 aydır dolapta duruyor bulartıdan dolayı.ama günde en az 1 bardak içmesi gerekiyormus anne adayının.özellikle 4,ay itibari ile kemik gelisim için.
canim sut icemiyorsan yogurt yiyebilirsin, ayni sey sayilir.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

asya81

evet canım yoğurt peynir ayran içmeyi dene

*•.¸♥gonca♥¸.•*

bn günde 2 bardak içmeye çalışıyorum kızlar peynirde yiyorum...sütüde nesquikle içiourm  :laughing7:
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

Aytii

iç iç dondik

sonra kizin kemikleri güçsüz olmasin  ::)

bu arada ben okadar peynir yiyorum günde en az bir kupa süt en fazla 2 kupa içiyorum ama dislerim  :sad1:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: asya81 - 21 Haziran , 2011, 13:33:22
evet canım yoğurt peynir ayran içmeyi dene
tamam kızlar sağolun.yoğurta yiyemiyorum ya 1 2 kasık anca.sadece peynir yiyebiliyorum ne olacak böyle halim..neyse en azından yoğurdu  zorlayımki bebek gelssin

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 21 Haziran , 2011, 13:41:19
iç iç dondik

sonra kizin kemikleri güçsüz olmasin  ::)

bu arada ben okadar peynir yiyorum günde en az bir kupa süt en fazla 2 kupa içiyorum ama dislerim  :sad1:

masallah ayten sana.bebeğin iyi olsun yeterki.varsın bizim dislere faydası olmasın  :k06: