PEDİASURE MAMA

Başlatan aslio, 16 Kasım , 2007, 10:00:09

« önceki - sonraki »

aslio

Arkadaşlar bu mamayı kullanan oldumu aranızda faydasını gördünüzmü?

sibell&gökhan

hiç duymadım canım
birde biz gökhan doğduğundan beri mamacıyız ama hiç görmedim duymadımda  :dontknow:

duru boncuk

aslıcım bende ne gördüm nede duydum canım sen nerden duydun bunu :dontknow:

Tebessüm :)

16 Kasım , 2007, 14:11:16 #3 Son düzenlenme: 16 Kasım , 2007, 14:12:53 ayşegül
aslıcım biz bu mamanın bir yaş öncesi kullanılan bir mama kullandık, adı fantomalttı. yemeklerine karıştırarak veriyodum, yağız o sıralar çok iştahsız oluğu için yemiyodu ve hep çöpe gitti kaç kutu mamamız. pediasure da bunun bir yaş sonrası kullanılanı. suyla karıştırılıp, meyve suyuna katılıp veya mamasına katılıp veriliyo. bebeğin ek kalori almasını sağlıyo. deneyenlerden bazıları çocuklarının iştahında ve kilosunda artış olduğunu söylüyo, bazıları ise hiçbir fark olmadığını. drunuz seni daha iyi aydınlatır bu konuda :icon_thumright: bu mama yüksek oranda protein içerdiği için uzun süre kullanımda böbreklere ağır gelebiliyo, dr kontorlünde kullanmakta faydan var canım ;)

aslio

teşekkür ederim arkadaşlar. Ece nin kilosu ayına göre düşük olduğu için istanbulda tanıdık bir eczacı söylemişti doktorumuz şehir dışında olduğu için soramadım ayşegülcüm senin dediğin gibi vitamin takviyeli bir mamaymış düşük kilolu bebeklere verilebiliyormuş. öpüyorum sizleri...

sevda

Bu kilo eksikliği olan bebeklere genelde dr ların takviye dediği mama evet benim arkadaşım kullandı ve yararını gördü canım komşumunda kızı zayıftı ve iştahsızdı hem iştahı açıldı hemde kilo aldı belli bir süre devam etti sonra kesti değişik tatları varmış bahsettiğine göre.

aslio

Teşekkür ederim Sevdacım...

adıaylin

selam
biz de kullandık o mamayı ama çok da faydasını gördüm diyemem.kalori yükseltiyo.belki kullanmasam daha kötü olurdu onu bilemem de.yine de baya kullandık.çikolatalısı var.kolay gelsin

yeşil

biz o mamayı yoğun bakıma çocuklara veriyorduk meyveli süt gibi

sevil

selam benim çocuğumun mide rahatsızlığı vardı.Kemik gelişimi yaşının altındaydı doktorlar bu mamayı önerdiler.7 yaşında başladı.11 yaşına kadar kullandı.Doktorlar artık kemik yaşının normal seviyeye geldiğini söylediler.Faydasını gördük.

mavili

bu kez doktora gittigimde soracagım bende kullanmamda sakınca olup olmadıgını
kızım kilo almadıkça çok üzülüyorum
birde çevrenin ve aile büyüklerinin bakamıyormusun yoksa şunu yapıp yedir felan demeleri yokmu
:cildir: :cildir: :cildir:

sanki denemiyoruz kolaysa gel sen yedir  :BangHead:

saphira

doktora sormuştum,1 yaşından sonra iştahsız ve kilo alımı yetersiz olan bebeklere doping gibi kullanılıyor
:nazar: :nazar:

mavili

bize fantomalt mama önerdi ama almadım
çünkü bulamadım
1 yaşından sonra da pediasure kullanabilirsiniz
dedi
zayıf bebekler için kalori miktarı arttırılmış mama oldugunu söyledi

june

İştahsız bebeği olan annelerden biriyim.Pediasure'u ben de kullandım. 4 ay boyunca 200-250 gram alan oğlum bu mama sayesinde 1 ayda 670 gram aldı. Oğlum 14 aylık (Prematüre doğduğu için doktoru 12 aylık kabul ediyor.) Kilomuz şu anda 9600. Ben tavsiye ediyorum , ayrıca Nuitricia'nın Fortini Fibre sütü de aynı şekilde bebeğin yüksek kalori almasını sağlıyor.

EMIRE

BİZDE BUĞÜN BAŞLADIK
KULLANIM ŞEKLİNİ TAM ANLAYAMADIM TEKRAR DOKTORUMUZU ARAYACAĞIM İNŞALLAH FAYDASI OLUR.
SİZ ÖLÇÜ OLARAK NASIL VE GÜNDE KAÇ KEZ KULLANIYORSUNUZ