19 Mayıs , 2024, 00:16:32

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

karadenizde yaşanmış komik olaylar..

Başlatan sarisinn, 01 Kasım , 2009, 15:03:53

« önceki - sonraki »

sarisinn

Paşabahçe 33

Pazar'ın bir köyünde genç delikanlı üzerine bir korku geldiği için annesi tarafından okuması için hocaya götürülür. Hoca çocuğu dualarla okuduktan sonra cam bardağa su doldurur ve bütün dikkatini vererek içine bakmasını söyler. Çocuk bakar, bakar fakat hiçbir şey göremez. Hoca ısrar eder, iyice bak diye. Çocuk bir daha bakar ve:
      - Hocam, gördüm gördüm der.
      Hoca:
      - Ne gördün? diye sorar.
      Çocuk heyecanla cevap verir:
      - Paşabahçe 33... (Bardağın altındaki damgadır gördüğü      Hesap

Rahmetli Kazancı Yusuf (Makas) Beykoz'da bir lokantaya girer ve bir masaya oturur. Lokanta oldukça kalabalıktır. Garson sipariş almaya yetişemiyordu. Kazancı, garsona seslenir. Garson:
      - Geliyor

Bir müddet sonra tekrar seslenir ama yanıt aynı:
      - Geliyor

Bir daha seslenir:
      - Gelecek

Kazancı daha fazla dayanamaz. Kalkar, kapıdan çıkacakken kasadaki patron ne yediğini sorar:
      - İki geldi, bir gelecek. Kaç para?

Osman amca kısa kes

Kaçkar TV'de türkü yarışmasının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Osman Efendioğlu hem faks hem de telefonla gelen isteklere cevap vermektedir.
      Yine bir akşam program normal süresini hayli aşmıştır. Ana kumandada çalışanlar bir not yazarak uyarmak isterler:
      - Osman amca kısa kes, eve gideceğiz.

Efendioğlu istek sandığı notu alır ve konuk müzisyenlere dönerek canlı yayında okur:
      -Evet arkadaşlar, "Osman amca kısa kes, eve gideceğiz'' bu eseri hanginiz seslendirecek?

İnadindan eldi

- Hoca Mehmet eldi

- Sapasağlam adam idi, niye eldi?
- Acindan eldi

- Uşağum hiç bir Laz acindan elmez. Soylesaydi hepumuz yardim ederduk oğa.
- Utandi demağa.
     Bir şey yapamaz mıyız?

Çay TV Genel Yayın Yönetmeni Arif Akmermer, televizyonu adına açık havada bir müzik programı düzenleyecektir. Programın yapılacağı gün havanın nasıl olacağını öğrenmek için meteoroloji müdürünü arar:
      - Hocam Salı günü hava nasıl?
      - Yağışlı.
      - Bir şey yapamaz mıyız?

- Gördun mi. Acindan değil inadindan elmiş
Trabzonspor-Fenerbahce macinda hoparlorlerden anons yapilir: "Isitme engelli Ali Kahraman, Ali Kahraman stad kapisindan bekleniyorsunuz!"

Rizeliler Trabzon'a dogru gelirken elektrik direginde birini gorur. Adam ayakkabisini cikarmis uzaktaki arkadaslarina EL ETMEK icin sallamaktadir. Yoldan gecenler Elektirige kapildigini dusunerek kurtarmak icin kalasla adama vurmaya baslarlar. Adam duser. Olayi goren Trabzonlular arkadaslarinin dovuldugunu zannedip Rizeliler'e saldirir. Kavgayi polis zor yatistirir!

sarisinn

Yıllar önce bir Karadeniz kasabasında görev yaparken, kansızlık nedeniyle başvuran bir hastamı muayene ediyordum. Konjoktiva dediğimiz alt göz kapağının içine bakarken, bir yandan da :
'Amca sende basur mu var?' dedim. Kansızlığın baş sebeplerinden biridir ve Karadeniz'de bu duruma sık sık rastlanır. Amcanın dışarı çıkarken yanındaki arkadaşına söylediğini hâlâ hatırlarım... 'Ne doktormuş be, helal olsun..! Gözümden baktı, dötümdekini gördü.'

İzmir'de 15 yıl kadar oluyor, maçta yanıma süzme Karadenizli müthiş çenebaz bir vatandaşımız düştü. Günün olayı idi Nataşa konusu. Evli idi, onun da ilgisi vardı Nataşalara.. Dayanamadım sordum. 'Karınızı aldatmak nasıl bir duygu' diye acaba? Suçluluk duymuyor muydu? Verdiği cevap şu oldu:
- Onlar da karı diye yıllarca bizi aldatmışlar dur da!

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

Alıntı yapılan: sarışınn - 01 Kasım , 2009, 15:12:46

Yıllar önce bir Karadeniz kasabasında görev yaparken, kansızlık nedeniyle başvuran bir hastamı muayene ediyordum. Konjoktiva dediğimiz alt göz kapağının içine bakarken, bir yandan da :
'Amca sende basur mu var?' dedim. Kansızlığın baş sebeplerinden biridir ve Karadeniz'de bu duruma sık sık rastlanır. Amcanın dışarı çıkarken yanındaki arkadaşına söylediğini hâlâ hatırlarım... 'Ne doktormuş be, helal olsun..! Gözümden baktı, dötümdekini gördü.'

İzmir'de 15 yıl kadar oluyor, maçta yanıma süzme Karadenizli müthiş çenebaz bir vatandaşımız düştü. Günün olayı idi Nataşa konusu. Evli idi, onun da ilgisi vardı Nataşalara.. Dayanamadım sordum. 'Karınızı aldatmak nasıl bir duygu' diye acaba? Suçluluk duymuyor muydu? Verdiği cevap şu oldu:
- Onlar da karı diye yıllarca bizi aldatmışlar dur da!

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

can yine cannnn

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
can dediklerim....

can yine cannnn

Kaçkar TV'de türkü yarışmasının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Osman Efendioğlu hem faks hem de telefonla gelen isteklere cevap vermektedir.
      Yine bir akşam program normal süresini hayli aşmıştır. Ana kumandada çalışanlar bir not yazarak uyarmak isterler:

Efendioğlu istek sandığı notu alır ve konuk müzisyenlere dönerek canlı yayında okur:
      -Evet arkadaşlar, "Osman amca kısa kes, eve gideceğiz'' bu eseri hanginiz seslendirecek?
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
böyle daha neler neler vardı bu pragramda
can dediklerim....

Balböceği

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° NeRmİn°ღ♥ღ° - 04 Kasım , 2009, 22:28:08

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
böyle daha neler neler vardı bu pragramda
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

can yine cannnn

04 Kasım , 2009, 22:43:28 #7 Son düzenlenme: 04 Kasım , 2009, 22:46:30 °ღ♥ღ° NeRmİn°ღ♥ღ°
Rahmetli Kazancı Yusuf (Makas) Beykoz'da bir lokantaya girer ve bir masaya oturur. Lokanta oldukça kalabalıktır. Garson sipariş almaya yetişemiyordu. Kazancı, garsona seslenir. Garson:
     - Geliyor

Bir müddet sonra tekrar seslenir ama yanıt aynı:
     - Geliyor

Bir daha seslenir:
     - Gelecek

Kazancı daha fazla dayanamaz. Kalkar, kapıdan çıkacakken kasadaki patron ne yediğini sorar:
     - İki geldi, bir gelecek. Kaç para?
ADAM YEMEKTEN BAŞKA HERŞEY YEMİŞ MAŞALLAH :toothy10: :toothy10: :toothy10:
ÜSTÜNE ÜSTLÜK AZ DAHADA YEMEDİĞİ YEMEK İÇİN KAZIK YİYECEKTİ :ehi: :ehi:
can dediklerim....

Balböceği