Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

elif35

Alıntı yapılan: {safişim} - 31 Mayıs , 2010, 19:55:29
kızlar merhaba nasılsınız biz oğluşumla 30 haftaya gircez   :hieyt: :hieyt: :hieyt: ve artık ağırlaşmaya başladım haretlerimde kısıtlık var az bir iş yapsam belim kopuyo :sad1: :sad1: :sad1: inanırmısınız karnım küçük diyordum şu bir kaç güde inanılmaz şekilde büyüdü  :-ooo  kızlar sizlere özel bir soru kişisel temizliğinizi asıl yapıyorsunuz ben çorabımı bile giyemiyorum sizler sizler nasıl yapıyosunuz piratik yolu yokmu bunun  :laughing7: :laughing7:

iyi canım ne olsun sıcaklarla boğuşuyoruz bende şiştiğimi dğn giydiğim pantolonla anladım  :k06: hamile pantolonları lastikli oluyor ya kendin ayarlıyorsun lastiktekş 5. gözü kullanırken şimdi 1. gözde ve o bile az sıkmaya başladı otururken daha 2 ay var ben ne giycem ya  :crybaby2:  kişisel temizlik olayındada ben kendim yapabiliyorum hatta geçen hafta yaptım karşıma aynayı koydum aynadan bakarak yaptım yoksa göbekten hiç bişey göremiyorum ki  :k06: hiç de zorlanmadım yaparken de istersen bir dene yapabilirsen yap olmazsa kremlerden falan kullanırsın hamam tozunu deneme bence iğrenç bir kokusu varmış hamilesin seni etkilemesin kokusu

{safişim}

sağol bacım deeyim bugün yarı doktorumuza gidicez çoktadır görmedim oğlumu bakalım nasıl olmş inş yüzünüzüde görürüz oğlumu çok özledimmmmm  :crybaby2:

elif35

ben az önce geldim doktordan kızım gayet sağlıklı ve çok saçı varmış doktor ultrasona bakar nakmaz aman Allah'ım bu nasıl saçlı bir bebek dedi heralde hastaneden çıkarken toğlayıp çıkıcaksın dedi  :ehi: bebek aşşağıdaymış çok yürüme dedi bir de fazla gelişmiş eleviti içme artık dedi bana 

Pınar86

Kızlar ya tuhaf ağrılarım var :(  kasığımdan rahmime ve afedersiniz makatıma kadar ağrı saplanıp gidiyor sıkışıyorum sanki ayaga kalkınca rahime bir ağırlık saplanıyor,

39 haftalık hamileyim ilk gebelik pekte bilmiyorum doktorum 5 dakikada bir sancın olursa hemen gel demişti ama bu ağrılar doğum başladığının belirtisimi bilmiyorum bu saatte oraya gidip doğum belirtisi değilse birde geri gelmek var  ???
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

elif35

belki yalancı doğum sancısıdır yaa suyun gelmeden nişan gelemden gelmeyin diyor bazen doktorlar ama ilk bebek olunca insan tedirgin oluyo ben heralde her sancıda gider gider gelirdim  :ehi:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: Pınar86 - 25 Haziran , 2010, 22:16:24
Kızlar ya tuhaf ağrılarım var :(  kasığımdan rahmime ve afedersiniz makatıma kadar ağrı saplanıp gidiyor sıkışıyorum sanki ayaga kalkınca rahime bir ağırlık saplanıyor,

39 haftalık hamileyim ilk gebelik pekte bilmiyorum doktorum 5 dakikada bir sancın olursa hemen gel demişti ama bu ağrılar doğum başladığının belirtisimi bilmiyorum bu saatte oraya gidip doğum belirtisi değilse birde geri gelmek var  ???

canım Allah yardımcın olsun,inşallah oğluşun geliyordur daha fazla beklemezsin

Pınar86

Sagolun kızlar şuan iyiyim şükür sanırım oğlum benimle oyun oynuyor :) yirim onu ben  :D

Arada bir oluyor bu kasılmalar ama sanırım bunlar doğuma hazırlık sancıları bebişim yerini bulmaya çalışıyor :)

Lă_Tăhzen!

normal dogum mu canım Allah hayırlarla kurtarsın insallah bi avazda veya bi neşterde :)  :D

Pınar86

Evet canım başından beri normal doğum istiyorum, gecen gün çatı muayenesi oldum 2 cm. acılmış doktorum bebek yerine oturmuş dedi normal olacak dedi sevindim, ama odada NST yaptırdım bir bayan vardı 2 cm. acıklık var diyince yanımdaki hemşireye az değilmi diyince düşünmeye başladım burda da sordum ama cevap alamadım, daha fazlamı acıklık olması gerekiyor bilemedim :dontknow:

CeRoXiMo

Pınarcım merak etme, 2 cm açıklık sancılar başlamadan önce normal.
Gerçek doğum sancıları gelmeye başlayınca yaklaşık saat başına 1 cm açılma oluyor.
Yavaş yavaş bu işler :) :)  Tabi bunlar genel istatistik, herkesinki farklı.

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

canım benim bi tanıdıgımın bi anda acıldı hiç acılmamıstı bi gunde 7 cm acıldı hemen doguma aldılar  :-ooo :-ooo
annemin ise ilk 3 cm acılmıs doktora gitmiş yatıs yapmıslar 4 gun sonra acılması baslamıs bnce normaldir
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

Pınar86

Alıntı yapılan: CeRoXiMo - 26 Haziran , 2010, 21:17:06
Pınarcım merak etme, 2 cm açıklık sancılar başlamadan önce normal.
Gerçek doğum sancıları gelmeye başlayınca yaklaşık saat başına 1 cm açılma oluyor.
Yavaş yavaş bu işler :) :)  Tabi bunlar genel istatistik, herkesinki farklı.

Hım sağol canım ne bilim bilmediğim için merak ettim ben sevindim acıkcası doktorum cok iyi normal olacak dedi 2 santim acıklıkta var diyince odadan çıkınca uçtum eşime habire diyorum :D

Pınar86

Alıntı yapılan: '''''''sibel'''''' - 26 Haziran , 2010, 21:18:05
canım benim bi tanıdıgımın bi anda acıldı hiç acılmamıstı bi gunde 7 cm acıldı hemen doguma aldılar  :-ooo :-ooo
annemin ise ilk 3 cm acılmıs doktora gitmiş yatıs yapmıslar 4 gun sonra acılması baslamıs bnce normaldir

ayy acılsın acılsın çiçekler gibi açsııınn da oğlumu kucağıma alayım ya :k06:

CeRoXiMo

30+5 teyim artık, şimdiye kadar çok problem yaşadım ama bu ağırlaşma denen şey çok kötüymüş. Evi afedersiniz b..k götürüyor ama süpürge tutmak bile zorlaştı. annemi ve temizlikçiyi bekliyorum , haftada bir biri gelecek halledecekler artık. Başından beri karnım zaten çok büyüktü, amniyotik sıvı normalden fazla son 2 aydır. Sağlık problemi değil ama fiziksel zorluyor. 7 aylık hamileyim diyorum, ilk gelen soru artık , erkek mi değil -  ikiz mi ??? Hayır, kızım ve suyu, sulak yerde yetiştiriyorum ben kuzuyu :) Kişisel temizlik kuaförden, temizlik temizlikçiden, çorap ayakkabı eşimden ya da karşı komşumdan, bu kendine yetememe hissi psikolojimi zorluyor.

Şimdiye kadar nasıl doğuracağıma kafayı çok takmıştım ama izlediğim onlarca doğumdan sonra düşünmemeye karar verdim. Normal doğum istiyorsun hoop bir terslik, sezeryana... Sezeryan istiyorsun, pıhtılaşma bilmem ne problemi hooop normal doğuma dönüyor. İstediğin kadar düşün anlamı yok, bir şekilde çıkacak içeriden işte, sağlıklı çıksın da.

Son bir iki gündür yalancı sancılarla uğraşıyorum daha 9 hafta var. Allah yardımcımız olsun bayanlar. Beni böyle gören eşim, ikinciyi düşünmüyorsun artık inşallah diyor:) Ben hiç umursamadan ikinci de olur üçüncü de diyorum deliriyor. Sonucu güzel bu ağrı acıların napiyim :)

Pınar86

Allah yardımcın olsun canım bu ağırlaşma gercekten cok kötü bazen diyorum eşime cok ağır hissediyorum kendimi diyede o hemen kilo diye düşünüyor yok aşkım cok ağırlaşmadın sen diyor :D daha bugün konuştuk yok canım onu demiyorum diyorum vucudum artık pert olmuş gibi benimde ayakkabılarımı eşim yada görümcem giydiriyor, ayak tırnaklarımı eşim kesiyor çoraplarımı giydiriyor güzel bişey ya ilgilenmesi :) allahtan ben evi temizlemiyorum son bir aydır görümcem yanımda okul bitince evde kalıyor temizliği o yapıyor, kişisel temizliği zaten hep kuaföre giderdim hala gidiyorum yapamam kendim..

Şükür yinede bu halimize  :)

Allah kolay doğumlar nasip etsin bizlere :amin: