Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

< ESLAL >

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

:nazar: :nazar: :nazar: :amin: :amin: :amin:son gunler gecmek bılmezmiş hamile arkadaşlarımdan bılırım..

< ESLAL >

evt canım gerçekten geçmiyooo  :k06: :k06: çok sıkıldım biran önce doğurmak istiyorum herşeyden önemlisi kızımı görmek istiyorum artık  :honk:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

valla canım  ınsan meraktan çatlar acaba nasıl bısı dıye :laughing7: :laughing7: hadı bakalım çok az kalmış azıcık daha sabır..sonra mınık yavruna kavuşacaksın :amin: :amin:

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Kızlar valla konuyu yine korkuya bağlamışsınız :) ben utanma derdindeydim kişisel temizlik anlamında.

Çatı muayenesi olması gerekirse yapılır belki de faydası bile vardır doktorum dün ağrı olmadan yapmayı sevmiyorum dediğinde temizliğim açısından mutlu oldum bir yandan da normal doğum olduğu için çatım yeterince uygun değilse diye tedirgin oldum. Yarın kontrolüm var soracağım incik cincik.

Önemli olan doğumun sağlıklı geçmesi ne gerekirse yapsınlar hani umrumda değil.

ozlem-baran

Alıntı yapılan: ezoo - 11 Kasım , 2009, 21:32:31
çatı muaynesi canım  :honk: düşünmek bile korkunç  :y25:

şey dicem  çatı muayenesi neee    :k06:

< ESLAL >

:k06: :k06: alemsin özlemcim 32 haftalık hamişsin çatı muaynesini bilmiyorsun  :cildir:
kadınların vajina bölgesi oldukça kemiklidir bu kemiklere çatı adı verilir hamilelik sırasında bu kemikler doğuma hazırlanır bebeğin ordan rahat geçmesi için o kemikler açılır canım doktorlar bu açıklığı,bebeğin duruşunu vs. kontrol etmek için elle muayne ederler alttan bunada çatı muaynesi denir :icon_thumright:

ozlem-baran

Alıntı yapılan: ezoo - 12 Kasım , 2009, 16:12:14
:k06: :k06: alemsin özlemcim 32 haftalık hamişsin çatı muaynesini bilmiyorsun  :cildir:
kadınların vajina bölgesi oldukça kemiklidir bu kemiklere çatı adı verilir hamilelik sırasında bu kemikler doğuma hazırlanır bebeğin ordan rahat geçmesi için o kemikler açılır canım doktorlar bu açıklığı,bebeğin duruşunu vs. kontrol etmek için elle muayne ederler alttan bunada çatı muaynesi denir :icon_thumright:

ama ben bilmiyordum    :y25:

peki bunu ne zaman yapacaklar   :)

< ESLAL >

canım o doktora göre değişiyo bazısı doğum başladığında yapıyo bzısı 36. haftadan sonra yapıyomuş önce olması daha mantıklı ama insan stres yapıyo ister istemez  :cildir:

βαlκιz

benim görümcemin çatısı dar diye sezeryana almışlardıı inş sizde öyle bişey olmaz hayırlısıyla dogum yaparsınız  :amin:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

< ESLAL >

:amin: :amin: benim dar olduğunu sanmıyorum o bacak kasık ağrılarında resmen çatımın açıldığını hissediyorum  :y25:

DER!N

hem de nasıl bir acımayla birlikte açılıyor tarifsiz resmen bıcak kesisi gibi benim hissim öyle yani   :'(

< ESLAL >

evt canım aynen öyle bi gece çok ağrım var die yazmıştım o gece resmen çatır çatır açıldı ayy o ağrı acının yanı sıra bacaklarım yandı alev alev o gece kesin bişey oldu yarın yada öbür gün doktora gidicez ilk işim o geceyi anlatmak olucak
dünden beride kasıklarımda baskı iyici arttı gülfercim otururken batıyo yürüyünce altta altta vuruyo seninde öylemi canım ???